icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Teknoloji dünyasının gündeminde bugünlerde Western Digital var. Çünkü Western Digital sabit disk fabrikasını kapatıyor mu şeklindeki haber tüm gözlerin Western Digital’e çevrilmesini beraberinde getirdi. Bu haberin doğru olduğu da anlaşıldı. Geleneksel tamburlu sabit disklere artık talep olmaması bu kapatma kararının arkasındaki neden! 

Bildiğiniz gibi firma 3 farklı fabrikaya sahip ve bu fabrikalardan birini kapatma kararı aldı. Artık sabit diklerin yerini SSD diskler almaya başlayınca Western Digital de çareyi böyle bir karar almakta bulmuş. Artık kullanıcılar tercihini fiyatının bir miktar daha yüksek olmasına karşın SSD disklerden yana yapıyor. Klasik tipte sabit diskler ise her geçen gün daha fazla gözden düşüyor. 

Western Digital Çareyi Fabrika Kapatmakta Buldu!

Her ne kadar fiyatlarının daha düşük ve kapasitelerinin de gayet yüksek olmasına karşın sabit disklere olan ilgi dünya genelinde büyük bir hızla azalmaya devam ediyor. Sabit disk sektörünün en büyük 2 firmasından biri olan Western Digital 2019 yılının sonunda 3 fabrikasından birini kapatma kararı aldı. Hangi fabrikanın kapatılacağı sorusu da açıklık kazandı. 

Western Digital tarafından kapatılacak olan fabrikanın Malezya’da bulunan Petaling Jaya’daki fabrika olduğu belirtiliyor. 1973 yılında üretim yapmaya başlayan fabrika kapılarını kapatmaya hazırlanıyor. Firmanın Tayland’da sabit disk üretimi yapan 2 fabrikası daha var. Bu fabrikaların ise faaliyetlerine devam edeceği yapılan açıklamada yer alıyor.