icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98
GOLD DATA hangi tür depolama aygıtlarından veri kurtarma işlemi yapıyor?

Tüm marka ve modelde flash bellek, SSD aygıtları ve sabit disklerden veri kurtarma işlemi yapıyoruz.

Bilgisayarım MAC işletim sistemine sahip. Yardım edebilir misiniz? 

Mac olmuş Windows olmuş ya da Linux olmuş bizim işimiz işletim sistemleriniz ile sınırlı değildir. İşletim sisteminiz veya cihazınız ne olursa olsun size hizmet verebilmekteyiz.

Tüm dosyalarım lazım değil. Belli bir dosya veya klasörü tek isteyebilirmiyim?

Elbette. Bizim için önemli olan sizin veri kaybı ile zarar görmemeniz. Tek yapmanız gereken Veri kurtarma talep formunu doldururken kurtarılmasını istediğiniz dosyaları belirtmek.

Darbe görmüş hasarlı sabit disklerden veri kurtarılabilir mi?

Teorik olarak darbe görmüş sabit disklerden veri kurtarmak mümkündür ancak hasarın boyutu veri kurtarmayı engelleyecek ciddiyette de olabilir. Bu yüzden söz konusu hasarlı disk üzerinde öncelikle teknik ekibimizin hasar araştırması yapması gerekmektedir.

İnternet üzerindeki kimi medyalarda da bahsedilen veri programları ile herkesin kendi verisini kurtarabileceği doğru mu?

Veri kurtarma sektörü ileri derece teknik bilgilere ve özel teknoloji cihazları kullanan bir alandır. Bunun yanı sıra işler alanında profesyonel ve deneyim sahibi teknik bir ekip tarafından yürütülür. Tüm bu iş gücünü ve donanımı sağlamak için yapılan yatırımların sebebi verilerinizi en haz hasarla kurtarmak içindir. Bunun yanı sıra basit silme işlemleri, yazılım tabanlı bazı programlarla pek fazla teknik bilgi olmadan da yapılabilmektedir. Tabi bu programların kullanımı verilerinizi bir daha geri dönmeyecek hale getirebilir. Sorumlulukları kurduğunuz programların lisans sözleşmelerinde de okuyabileceğiniz gibi size aittir. Bu tür programlar genellikle ev kullanıcıları için yüzeysel veri kurtarma işlevleri yaparlar. 

İstanbul’da değilim ne yapmalıyım ? 

Üzülmeyin. Tek yapmanız gereken veri kurtarma talep formunu doldurarak mailinize gelecek takip numarası ile cihazınızı itina ile paketleyerek dilediğiniz kargo firmasına teslim etmek. Firmamız Türkiye’nin tüm şehirlerinden kargo ile gönderilen cihazları sizi sürekli bilgilendirerek işleme sokar. Kurumsal müşterilerimiz tek kod ile tüm gönderilerini takip edebilirler.

Format atılan bilgisayardan veri kurtarmak mümkündür?

Biz kazandığımız tecrübeler ile şunu kesin bir şekilde öğrendik. İmkânsız diye bir şey yoktur. Formattan sonra mümkünse cihaz üzerinde hiç işlem yapmadan GOLD DATA’ ya başvurduğunuz takdirde verilerinizi kurtarmamız mümkündür.

Bir dosya silindikten ne kadar süre sonra hala kurtarma işlemi uygulanabilir?

Bu hususta dikkat etmeniz gereken konu silme işlemi gerçekleştirildikten sonra minimum işlem yapmaktır.

Server cihazlarından da veri kurtarılabilir mi?

Elbette. GOLD DATA tüm sunucu tipleri için gerekli bilgi deneyim tecrübe ve teçhizata sahip standartlarda bir firmadır.

GOLD DATA’ya göndermek için sabit diskimi sökeceğim ama nasıl yapılacağını bilmiyorum. 

Web sitemizden canlı destek alabilir veya telefon ile ilgili yönlendirmeleri yaparak rahatlıkla sökebilirsiniz.

GOLD DATA’ya gönderdiğim sabit disk ne kadar sürede teslim edilir.?

GOLD DATA’ ya göndermiş olduğunuz cihazların veri kurtarma süreçleri hakkında ayrıntılı bilgiyi Veri Kurtarma Süreci başlığı altında ayrıntılı bulabilirsiniz. Verileriniz normal şartlarda 2-7 gün içinde teslim edilir. İstisnai durumlarda cerrahi işlemlerde, yedek parça temini gibi ekstra zaman dilimlerine ihtiyaç duyulabileceği gibi KURUMSAL müşterilerimiz için Express Hizmetler ile 24 saat içinde de verilerinizi kurtarabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için lütfen müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçiniz.

Ücretlendirme neye göre hesaplanır? 

Tabi ki en çok merak edilen konulardan biride bu. Öyle ki şehir efsaneleri oluşmaya başlamış durumda.GOLD DATA fiyatlandırma konusunda disklerin kapasitesi, içindeki verinin türleri yada kıymeti gibi şeyleri baz almaz. Bizim için verinin veya kapasitenin hiçbir ehemmiyeti yoktur. Fiyatlandırmada baz alınanlar yapılacak işlem, zaman ve teçhizattır.  Ayrıntılı bilgi için Fiyat Politikası sayfamızı ziyatet edebilir, internet sitemizden canlı destek alarak  aklınızdaki tüm soru işaretlerine cevap bulabilirsiniz.