DUYURU:

Değerli müşterilerimiz. 18-26 Ağustos tarihleri arasında Kurban Bayramı tatili sebebiyle Laboratuvarımız kapalı olacaktır. Acil durumlarda destek@goldverikurtarma.com veya 0 553 915 15 37 numaralı WhatsApp hattından ulaşabilirsiniz. İyi bayramlar..

SSD Veri Kurtarma


SSD diskler hayatımıza son birkaç yıldır tamamıyla giren ve her geçen gün popülaritesi daha da artan yeni nesil depolama birimleridir.  Kullanım alanı olarak mekanik disklerin kullanıldığı tüm alanlarda kullanılabiliyorlar.

Kullanımının artması ile birlikte veri kaybı vakaları da artarak devam etmekte. Gelişen teknoloji yüksek depolama ve veri aktarım hızları sunsa da veri güvenilirliği açısından üreticilerin lanse ettiği gibi sağlam olduğunu söylemek mümkün değil. Bu konuda mekanik diskler kadar deneyimlenmemiş olması ve kullanım yaygınlığının mekanik disklere oranlar halen 1000:1 den bile az olduğunu düşünürsek veri kaybı vakalarının da aynı ölçüde olması ve hatta iddia edildiği ömür ve sağlamlığa sahip oldukları takdirde bunun çok daha altında yaşanması gerektedir.

Fakat ne yazık ki deneyimlerimiz sadece 2016 yılında bile laboratuvarımıza gelen vakaların %10 ‘nun* SSD disklerden oluştuğunu göstermekte.  Bu rakamın bu ölçekte bir kullanım için oldukça fazla bir rakam olduğunu ayrı belirtmeye gerek olmadığını düşünüyoruz.

Bu yüzden GOLD DATA olarak tavsiyemiz bu disklerin en azından bir süre daha işletim sistemi bulundurmak ve hızlandırmak için kullanılmaları fakat kritik verilerin ekstra bir depolama alanında depolanmasıdır
SSD Veri Kurtarma Hizmeti:

SSD disklerin mekanik disklerden farklı olduğunu hepimiz biliyoruz. Dolayısıyla veri kurtarma süreç ve işlemleri de mekanik disklerden çok daha farklıdır.  En basit tabiri ile flash disklerden tanıdığımız NAND belleklerin birden fazla yer aldığı ve her marka modelde farklı bir algoritma ile dataların yazıldığı bu disklerde veri kurtarma işlemleri mekanik disklerden daha zordur ve uzmanlık gerektirir.

GOLD DATA olarak tüm SSD diskler için veri kurtarma desteği vermekteyiz. Sizde aşağıdaki talep formunu doldurarak ücretsiz analiz hizmetinden yararlanabilirsiniz.