DUYURU:

Değerli müşterilerimiz. 18-26 Ağustos tarihleri arasında Kurban Bayramı tatili sebebiyle Laboratuvarımız kapalı olacaktır. Acil durumlarda destek@goldverikurtarma.com veya 0 553 915 15 37 numaralı WhatsApp hattından ulaşabilirsiniz. İyi bayramlar..

RAID Veri Kurtarma


Raid en basit tabiri ile birden fazla diskin çeşitli donanım veya yazılımlarla yine farklı metodlarla ( Raid1, Raid5 Raid10 vs. ) bir araya getirilerek tek bir depolama birimi şeklinde çalıştırılmasıdır. İlk zamanlar sadece orta ve büyük ölçekli işletmelerin kullandığı bir depolama sistemi iken gelişen teknoloji ile birlikte artık son kullanıcıların bile erişebileceği bir konuma gelmektedir. 

Yukarıda belirttiğimiz gibi Raid sistem ile yapılandırılan diskler  kullanım amacı, güvenlik düzeyleri ve ulaşılabilecek kapasitelere göre çeşitli türleri mevcuttur. En çok kullanılan raid türleri Raid-0 ve Raid-5 tir. Bunların yanı sıra  0,1,2,3,4,5,6,7,10,01,50,60,50E vs. bir çok farklı raid sistemi vardır. Halen yeni nesil raid sistemleri geliştirilmeye devam etmektedir.  RAID veri ve data kurtarma işlemleri
, ayrı bir uzmanlık alanı gerektirir. Günümüz teknoloji çağında işletmeler, depolama gereksinimlerini karşılamak, önemli ve kritik verilerini güvenli bir ortamda tutmak adına, RAID, SAN ve NAS depolama sunucu sistemlerini kullanmaktalar. Güvenililirliğinin yanı sıra, karmaşık ve profesyonel destek gerektiren sistemdir. Müşteriler, bu depolama çözümleri konusunda, fiziksel ve yazılımsal hasarlar ile karşılaştığı zaman, GOLD DATA’nın kendi bünyesinde oluşturmuş olduğu ‘RAID Destek Takımı’ ndan en iyi ve kaliteli hizmet doğrultusunda, destek alabilirler.

GOLD DATA internet sitesi üzerinden ve telefonla, müşteri temsilcileri aracılığıyla veri kayıpları sorunlarınız esnasında ücretsiz olarak, uzman kişiler tarafından doğru yönlendirilerek, çözüme ulaştırılıp, olası veri kayıplarının önüne geçebilirsiniz.

raid veri kurtarma

 

RAID Veri ve Data Kurtarma Sistemleri

Risk teşkil eden tüm veri kayıplarınızda dahi, RAID yapısı farketmeksizin çözüme ulaştırılırsınız. RAID- 0, RAID- 1, RAID- 1E, RAID- 3, RAID- 4, RAID- 5, RAID- 6, RAID- 5E, RAID- 5EE, RAID ADG, RAID 0+ 1, RAID 10, RAID 50, RAID 51 sistemlerden ve HP Proliant tüm seriler, Dell Power Edge sunucular, IBM, Intel, Gateway, Sun, Seagate Black Armor, Synology, QNAP, LaCie, Iomega Storcenter, Drobo, Thecus, Buffalo Technology Link Station, NETGEAR Ready NAS, Western Digital Mybook, Proware depolama sistemleri kullanılarak, RAID veri ve data kurtarma çalışmaları yürütülür.

Bilinçsiz müdahelelerden ötürü oluşan veri kayıplarının, kurtarılma süreçleri ve işlemleri uzar hatta bazen tamamen kurtarılamama riskleri ile karşı karşıya kalabilir, verilerin kaybolmasına neden olabilirsiniz. Teknik bilginiz yok ise, uzmanlardan yardım alarak, çözüm yoluna gitmelisiniz.

Raid veri kayıplarında öncesinde yanlış bir müdahalede bulunulmadıysa başarı oranımız % 99+ dır.  GOLD DATA sizlere hem ekonomik hemde güvenilir veri kurtarma desteği verecektir.  Disk sayısı ve veri kaybı nedeni ne olursa olsun GOLD DATA  raid veri kurtarma konusunda da destek vermektedir.  444 36 98  numaralı hattımızdan bizlere ulaşarak bir Raid Veri Kurtarma Uzmanından destek alabilirsiniz.