icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98
partner

USB flash diskler, kullanım kolaylıkları sayesinde, günümüz teknolojisinin en çok kullanılan ve pratik aygıtlarıdır. Pek çok marka türü ve model çeşitliliğiyle, USB bellek cihazlarına sahip olmak mümkün. Taşımanın kolay olması ve küçük ebatları veri taşıma amacıyla da bu aygıtların sıklıkla kullanılmasını beraberinde getiriyor. Elbette kullanım yoğunluğu flash bellek kurtarma çalışmalarının da sıklıkla yapılmasını sağlıyor.

Flash belleklerde yazılım ya da donanım sorunları flash bellek veri kurtarma çalışmalarına olan ihtiyacı doğuruyor. Özellikle veri taşıma amacıyla neredeyse her gün ev ve işyeri arasında mekik dokuyor olmaları da bu küçük aygıtların çeşitli nedenlerle zarar görmesine neden olabiliyor. Dolayısıyla içerisinde bulunan verilere erişim de mümkün olmuyor ve devreye flash bellek dosya kurtarma çalışmaları giriyor.

Bozuk Flash Bellek Kurtarma

Doküman, belge, evrak, müzik, video ve fotoğraf gibi veri ve dataları depoladığımız bu taşınabilir aygıt, ciddi bir kullanım kolaylığı sunuyor. Ancak, çeşitli risklerden ötürü arızalanabilirler ve flash bellek bozuk dosya kurtarma ile dataların kurtarılması gerekebilir. Çünkü basit bir arıza dahi depolanan veri ve datalarınızın kaybolmasına neden olabilir. Böyle bir durumda paniğe kapılmamak ve derhal bozuk flash bellek kurtarma çalışmasını profesyonel bir şekilde yapacak firma ile görüşülmesi gerekir.

Hasar, kırılma, virüs etkileri, yanlışlıkla silinebilen belgeler, bozuk dosyalar, USB belleklerinin bilgisayar sistemleri tarafından tanımlanamaması gibi durumlarla sıklıkla karşılaşılır. GOLD DATA olarak sıklıkla usb flash bellek kurtarma çalışması yapmaktayız. 

Çok sayıda bilgisayara takılıp çıkarılabiliyor olmaları da flash diskten veri kurtarma çalışmasının sık yapılmasının bir diğer nedenidir. Bilgisayarda bulunan kötü amaçlı yazılım saniyeler içerisinde bu aygıta da ulaşıyor. Verilere ulaşımı önlüyor ve dolayısıyla flaş bellek dosya kurtarma çalışması da bir zorunluluğa dönüşüyor. Bazı durumlarda ise basit bir donanım arızası nedeniyle benzer sorunlar yaşanabiliyor.

USB Bellek Veri Kurtarma Profesyonelce Yapılmalıdır

Örneğin PC tarafından USB bellek algılanmıyor. Bu durum bazen PC’den kaynaklansa da bazen aygıttaki bir sorundan kaynaklanıyor. Bu durumda da okunmayan flash bellek kurtarma çalışmalarımız devreye giriyor. Ancak bu noktada tüm flash bellek kullanıcılarına bir uyarıda bulunmamız gerekir. Herhangi bir nedenle USB bellekteki verilere erişemediğinizde asla gelişigüzel müdahalelerde bulunmamalısınız.

USB içerisini açma noktasına kadar ilerleyebilen bu bilinçsiz müdahaleler bozuk flash disk kurtarma çalışmalarını sıkıntıya sokar. Daha fazla veriye zarar gelmesine neden olur ve dolayısıyla profesyonel bir girişimle tüm veriler kurtarılabilecek durumdayken yapılan bu müdahale tabloyu değiştirir. Bu neden bozulan usb den veri kurtarma çalışması ile daha az sayıda veriye ulaşmak dahi söz konusu olabilir. Sonuç olarak veri kaybı yaşadığınızda ya da USB belleği kullanamadığınızda firmamız ile irtibata geçmeniz en akılcı yaklaşım olacaktır.

GOLD DATA olarak tüm marka ve modeller üzerinde usb bozuk dosya kurtarma çalışması yapmaktayız. USB belleğin kaç GB hafızaya sahip olduğu gibi detayların firmamız için bir önemi bulunmamaktadır. Aynı zamanda yapacağınız analiz çalışması ile bozulan flash bellekten veri kurtarma hakkında size daha fazla bilgi verebiliriz. Ücretsiz olarak gerçekleştirdiğimiz analiz çalışmasından siz de faydalanabilirsiniz.

USB bellek içerisinde bulunan film, müzik, fotoğraf, video, doküman ve her türlü belge için flash disk dosya kurtarma çalışmalarımız mevcut. Uzman ekibimiz ve kullandığımız özel yazılımlar ile bu çalışmayı olası en kısa sürede tamamlıyoruz. Hemen talep formunu doldurabilirsiniz.

flash disk veri kurtarma

 

 


Sizi Arayalım