icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Bilindiği üzere, sabit diskler ( hard disk ) bilgisayarların ana depolama cihazlarıdır. Kapasitesine ve kullanılan teknolojiye göre değişmekle beraber bir veya daha fazla alüminyum ve cam disklerden oluşurlar. Bu diskler özel bir manyetik kaplama ile kaplanarak asıl depolama yüzeyleri olarak kullanılırlar. Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile birçok farklı disk türü geliştirilmeye devam etmektedir. En yaygın türleri SATA, IDE, SAS, SSCI, SSD, SSHD şeklinde karşımıza çıkmaktadır.

harddisk veri kurtarma

Kullanım alanlarının yaygınlığı, artan kapasiteler, gelişen teknolojinin yoğunluğu arttırması, artık ticari işletmelerin dışında bireysel anlamda da kullanımının ciddi oranda artması beraberinde teknolojinin doğası gereği veri kayıplarını da beraberinde getirmektedir.

Sabit disklerde oluşan veri kayıplarını dört ayrı başlıkta gruplandırabiliriz.

1-   Fiziksel Arızalı Hard Disklerden Veri Kurtarma

Fiziksel Arızalı Hard Disklerden Veri Kurtarma Disklerin kullanılan cihaz ve işletim sistemi tarafından erişilmesinin mümkün olmadığı diskler bu gruptadır.  Bu tür veri kayıpları kendiliğinden de oluşabileceği gibi, düşme, darbe alma, elektriksel dalgalanmalar, aşırı ısınma,  bad sectorler, sabotaj, doğal afetler vb. durumlarda görülebilmektedir.

Bu tür vakalarda vakit kaybedilmeden cihazın enerjisi kesilmeli ve dataları riske atacak bilinçsiz müdahalelerden kaçınılmalıdır. Disk veri kurtarma amacı ile birçok kişi deneme yanılma yöntemiyle yanlış adımlar atmaktadır. Böyle bir hata yapılmamalıdır çünkü; sürücüden gelen veri kaybı artabilir ve geri dönüşü olmayabilir. Arızalı harddiskten veri kurtarma desteği için laboratuvarımıza başvurunuz.

2- Yazılımsal Veri Kayıpları ve Veri Kurtarma

Yazılımsal Veri Kayıpları ve Veri Kurtarma Diskin kullanımında herhangi bir problem olmaması, kullanılan cihaz tarafından doğru ve sağlıklı bir şekilde tanındığı fakat sabataj, yanlışlıkla silme, yedek almadan format ve işletim sistemi kurma, biçimlendirme, RAW formatına dönüşme ( Bu hata bazı durumlarda fiziksel arızalı disklerde de çıkabilmektedir.) vb. şekilde oluşabilen veri kayıplarıdır. Bu tür veri kayıplarında diskin kullanımı durdurulmalı, varsa tüm paylaşımlar ve internet bağlantısı kesilmelidir.

Hard diskten verilerinizi kurtarmaya yönelik sorunun ne olduğunu ve nadıl düzeltileceğini kendi kendinize öğrenmek isteyebilirsiniz. Fakat bu durum sadece size zamandan ve paradan tasarruf sağlayacaktır. Kurtarma eylemi için asla yeterli olmayacaktır. Bunun sebebi ise elektronik bilgiye sahip olmamaktan kaynaklanmaktadır. Profesyonellerden yardım almak, yapılabilecek en doğru işlem olacaktır. Veri kurtarma uzmanlarımız ile iletişime geçerek ( 444 36 98 ) veri kurtarma desteği alabilirsiniz.

3- Raid Sistemler ( NAS & Server )

Raid Sistemler ( NAS & Server ) Genelde ticari işletmelerde kullanılan aynı anda birden fazla diskin tek bir depolama alanı olarak yapılandırılmasını sağlayan çok özel donanım ve yazılımlarla kullanılan depolama birimleridir. Yaygın olarak RAID-0, RAID-5, RAID-6, RAID-10 vb. türleri mevcut olmakla beraber en az 2 diskten oluşmaktadırlar. Bu tür sistemlerde veri kayıpları hem fiziksel hem de yazılımsal veri kayıpları kategorisini içerisinde barındırır. Bir veya daha fazla diskin arızalanması sonucu oluşan veri kayıpları en çok rastlanan veri kaybı türüdür.  Birçok işletim sistemi için raid veri kurtarma işlemini, videolar izleyerek ya da araştırarak çözmek yerine profesyonellere başvurmak büyük oranda fayda sağlayacaktır.  Veri kurtarma süreci yüksek kalite standartlarına sahip laboratuvarlarda oldukça yüksek oranda başarı ile gerçekleşmektedir.(Raid Sistemler 2016 yılı başarı oranımız % 97 dir )

4- Fidye Virüsleri ve Sabotajlar/

Fidye Virüsleri ve Sabotajlar Özellikle son yıllarda artan mail yoluyla veya işletim sistemlerinin güvenlik açıklardan yararlanarak sisteme sızan virüs ve hackerler tarafından dosyaların şifrelenerek fidye talep edilmesi tüm Dünyada ciddi ölçüde yaşanan vakalardır. Ülkemizde en çok Türk Telekom Virüsü, Türkcell Fatura Virüsü, Turkish Cargo Virüsü gibi isimlerle bilinmektedir. Bu tür vakalarda ( Cryptolocker ve varyantları ) virüsü silmeye yönelik dahi herhangi bir işlem yapılmamalıdır. Veri Kurtarma uzmanlarımızdan destek almadan sisteme herhangi bir müdahalede bulunulmamalıdır.

Bu noktada yapabileceğiniz tek şey, kullandığınız basit şifreleri kaldırarak daha güçlü ve erişilmez şifreleri kullanmanız olacaktır. Örneğin online hizmetleri kullanırken iki adımlı doğrulama yaptırabilirsiniz. Gelen mailde yazılı olan herşeye inanmayarak küçük de olsa önlem alabilirsiniz. Kimden geldiğini bilmediğiniz e -postalarda yer alan eklentileri açmamaya özen gösterin. Önemli dosyaları silen bazı virüsler, büyük oranda maddi zararı beraberinde getirmektedir. Üzerinize düşen küçük önlemleri aldıktan sonra böyle bir durum ile karşı karşıya kalırsanız işi tamamen profesyonellere bırakmanızı öneririz.

GOLD DATA Sahip olduğu uluslararası standartlara uygun laboratuvarı, mesleki eğitim ve yeterliliklere sahip Veri Kurtarma Uzmanları ile yaşadığını veri kaybının türü ne olursa olsun, hard diskveri kurtarma desteği vermektedir. Sizde ücretsiz analiz hizmetinden yararlanabilir, mümkün olan en hızlı sürede ve ekonomik olarak verilerinize tekrar kavuşabilirsiniz.

Her ne kadar Türkiye’nin bir çok kamu kurum ve kuruluşunun tercihi GOLD DATA’dan yana olsa da bireysel kullanıcılar içinde en hızlı ve en ekonomik veri kurtarma desteği yine GOLD DATA’da verilmektedir.

Günümüzde verilerin birçoğu dijital ortamlarda saklanmaktadır. Bunun sebebi ise her geçen gün daha da gelişen teknolojinin yaşamı daha kolay ve konforlu hale getirmek gibi birçok avantajı sunmasından kaynaklanmaktadır. Bilgisayarınızda birçok PDF, belgeler, çalışma sayfaları ve fotoğraf - video gibi veriler bulunmaktadır. Saklama konusunda bilgisayarınızı kullanmak kalıcı bir çözüm olarak nitelendirilebilir. Fakat hiçbir teknolojinin tamamen risksiz olduğunu söylemek mümkün değildir. Veri kaybı gibi birçok problemler ile karşı karşıya kalmak ne yazık ki kaçınılmazdır. Bu noktada destek alma eyleminde bulunabilirsiniz. Hard diskten veri kurtarma odağında modern teknolojiler, ciddi hasarlar almış aygıtlardan veri kurtarımını gerçekleştirmektedir.

Bazı durumlarda yanlışlıkla veya virüs amaçlı yazılım tarafından silinen işletim sistemlerinin veri kurtarma yazılımı ile çözümlenebilmesi mümkündür. Windows bilgisayar ve hard disk başlatma sorununda verileri kurtarma amacı ile geliştirilen bu yazılım, sorununuzu kusursuz bir biçimde çözüme ulaştırmaktadır. Sabit diskten veri kurtarma eyleminde bulunmadan önce, muhakkak işin profesyonellerinden destek almanızı öneriririz.

Son zamanlarda mail yoluyla kullanıcıların dosyalarını şifreleyerek erişimi engelleyen virüs, hacker saldırısıyla karşı karşıya kalmış olabilirsiniz. Gold Data olarak, bozulan hard disklerinizden ya da virüsle verilerinize ulaşılan durumlar tüm dosya ve bilgilerinizi kurtarmaya hazırız. Fiziksel hasar, yere düşme, doğal afet, sıvı teması, yangın hasarı, elektrik kesintisi ve yanlışlıkla dosya silme gibi durumlar söz konusu ise; işletim sisteminin yeniden kurulması, geri yükleme, raid yapısı bozulması ve sabotaja maruz kalan cihazlardan tüm sorunlarınıza profesyonel çözümler sunmaktayız.

Bilgisayar, Laptop, Notebook gibi disk ile çalışan tüm cihazlara veri kurtarma hizmeti vermekteyiz. Laboratuvarımızda profesyonel ekibimiz ve mühendislerimiz ile disk sorunlarını tespit ederek her daim verilerinizin korunmasındaki en doğru adres olmaktayız.

Hard Diskten Silinen Fotoğrafları Kurtarma

Fiziksel hasara bağlı olarak ya da hata kaynaklı yanlışlıkla silinen fotoğraflarınızı geri getirebilmeniz mümkün oluyor. Bu noktada tamamen kendiniz karar vermemeye özen göstermeniz gerekmektedir. Fotoğrafları kurtarma amacı ile atacağınız adımda kalıcı olarak silinme gibi sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Silinen dosya sayısı fazla ve içeriği sizin için önemli ise bireysel olarak bir girişimde bulunmamanızı öneriyoruz. Geri dönüşüm kutusundan dahi tüm fotoğraflarınızı sildiyseniz, bu noktada detaylı bir analiz yapmanız gerekiyor. Gold Data olarak her türlü veri kurtarma işlemini gerçekleştirmekle birlikte sizlere Tahlis Veri Kurtarma yazılımını önermekteyiz.

Yedek alma alışkanlığına sahip iseniz sabit diskinizden verilerinizi geri getirmeniz mümkündür. Fakat ne olursa olsun bu yöntem de güvenilir değildir. Bilgisayarınızda yer alan fotoğrafların yanlışlıkla veya virüs yoluyla silinmesinden şikayetçi olduğunuz durumda mutlaka profesyonel bir destek almanızı öneririz. Bu noktada Gold Data olarak %100 güvenilirlik kapsamında hizmet veriyoruz. Kurumsal bir hizmet almayı tercih ettiğinizde en önemli olan kriter güven ve kalite oluyor.

Laboratuvar ortamında mühendislerimiz tarafından sunduğumuz profesyonel çözümler ile her daim veri kurtarma konusunda tek adres oluyoruz. Veri kaybı yaşadığınız durumlarda sayfamızdan bizlerle iletişime geçebilir, %100 güvenilirlik kapsamında destek alabilirsiniz. Unutmayın ki bu tip sorunlar ile karşı karşıya kalındığında deneme yanılma yöntemi ile işlem gerçekleştirmeden, herşeyden önce profesyonellerden destek alınması en doğru eylem olacaktır! Harddisk kurtarma işlemleriniz için bizlere ulaşabilirsiniz.

veri kurtarma talebi oluştur