icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98
partner

Server kurtarma, disklerin, sürücülerin veya cihazların, bozulmaya ve silinmeye maruz kalan sebeplerden dolayı ulaşılamayan verilerinin, tekrardan geri getirilmesidir. Ancak, bilişim dünyasının, alanında uzman olan kişileri tarafından bir takım teknik ve yöntemler ile kısa sürede ve daha fazla sorun teşkil etmeyecek şekilde, müdahale edilmesinde fayda vardır. Serverların kurtarılma sürecinde, veriler sağlam bir ortamda tutulmalılar. Sunucular, ‘Server’ veya ‘Ana Makine’ olarak kullandığımız özel bilgisayarlardır. Yapılandırılan herhangi bir ağ üzerinde bilgileri ve uygulamaları kullanıcılara paylaştıran, yazılım ve donanımlardan oluşurlar. 

Sunuculara Neden İhtiyaç Vardır?

Modern çağda bilgisayarlar sürekli kullanımımızdalar. Toplu işlerin olduğu kurumsallarda, hastane, banka ve eğitim sektörleri gibi, aşırı kullanımların ve bazı sebeplerin etken olduğu durumlarda, oldukça maliyetli kayıplara sebebiyet verilebiliyor.

Bilgi ve içeriklerin yok olabilme ihtimalleri ve düzgün çalışmayan bilgisayar sistemlerinin buna neden olması kaçınılmaz. Sunuculara bu olasılıkları yok etmek için, ihtiyaç vardır. Dolayısıyla, sunucularda ön görülen en ufak bir problem anında, ‘Sunucu Kurtarma’ ve ‘Sunucu Onarma’ tedbirlerinizi önemseyerek, çözüm yoluna gitmelisiniz. Bu noktada veri kurtarma merkezi tarafından yapılacak çalışmalardan faydalanılması gerekir.

Belirli bir ağ üzerinden verilerin ve uygulamaların kullanıcılar ile paylaşıldığı server sistemlerine sadece, profesyonel veri kurtarma firmaları tarafından yapılacak çalışmalar ile müdahale edilmesi gerekir. Aksi halde gelişigüzel bir müdahale ile yaşanabilecek sorunlar tahmininizden çok daha fazla olabilir. Bu müdahaleler server sistemine çok daha fazla zarar verebilir.

Ülkemizde sunucu veri kurtarma işlemleri sıklıkla gerçekleştiriliyor. Çünkü server sistemlerine sızan virüsler ya da yazılım ve donanım sorunları gibi nedenlerle sıklıkla veri kaybı yaşanabiliyor. Ancak bu konuda bir endişe duyulmasına gerek yok. Çünkü veri kurtarma için geliştirilmiş bazı teknikler bulunuyor. Bu tekniklerin de yapılacak çalışmada başarılı bir şekilde uygulanması halinde problemsiz bir şekilde veri kurtarma çalışması gerçekleştirilebiliyor.

Yeni teknikleri uygulayan bir server veri kurtarma firması ile çalışılması sonuca çok daha kısa sürede ulaşmayı sağlar. Veri kurtarma çalışmasının kısa sürede tamamlanması büyük önem taşıyor. Çünkü kurumlar, hastaneler ya da firmalar için verilere ulaşılamadığı her dakika işleyişin durması ve iş kaybı anlamına gelir. GOLD Data olarak gerçekleştirdiğimiz çalışmalar kapsamında veri kurtarma işlemi kısa sürede tamamlanır. Ayrıca Dell marka sunucular, Hp marka sunucular, IBM marka sunucular ve daha bir çok farklı model ve marka sunuculardan veri kurtarma işlemlerini yapmaktayız. Server sunucu kurtarma çalışması hakkında daha detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz.


Sizi Arayalım