icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

veri kurtarma fiyat politikasıÜcretsiz Keşif, Profosyonel Fiyatlandırma

Standart veri kurtarma hizmetlerin söz konusu olmadığı, teknik bir sahada standart veya sabit fiyatlardan da söz edilemeyeceği aşikârdır. Sözde fiyat listeleri ile fiyat verir gibi yapıp hiçbir fiyat vermemek gibi tüketici aleyhine bir anlayışın içinde olamayacağımızdan, tüketici dostu hizmet anlayışımızı ücretlendirme politikamızda da devam ettirmekteyiz.

Tüm verilerinizi “Veri Gizliliği Politikamız” gereği veri müşteriye teslim edilene kadar kurtarma işlemi gerçekleşsin gerçekleşmesin müşteri onay versin veyahut vermesin bakılmaksızın maximum seviyede muhafaza edilir. Bu amaçla tüketicileri ücretsiz analiz öncesi fiyatlarla ilgili bilgilendirmek için aşağıdaki bilgiler sunulmuştur. 


Ücretsiz Analiz – Kolay Ulaşılabilir Hizmet

Analiz için gerekli prosedüre uygun olarak tarafımıza gönderilen cihazlarınızın herhangi bir ücret talep edilmeden ön inceleme ve analize tabi tutularak, sorunun kaynağı nedenleri ve nasıl giderileceği belirlendikten sonra müşteri bilgilendirme ve muhtemel maliyetler ile fiyatlandırma konusunda mutabakat aşamasına geçilir.

Ücretsiz analiz hizmeti, arıza ve sorunun ücretsiz tespiti için ön inceleme aşamasını kapsar. Analiz süresi en az 1 (bir) iş günüdür. Analiz süresinin başlamasında, cihazınızın GOLDDATA’ya ulaşması esas alınır ve bir sonraki iş günü itibariyle süre başlamış kabul edilir. 

Ücretsiz tespit aşamasından sonra kesin talep ve iş emriyle veri kurtarma işlemine başlanır. Uzun, karmaşık ve yoğun teknoloji gerektirebilecek işlemlerde kullanılmak için donör disk için güvence bedeli istenebilir.

Bu nedenlerle fiyatlandırma her bir işlem , farklı arıza türleri, işin gerektirdiği süre ve kullanılacak teknik ekipmanlara ve zorluk derecelerine göre belirlenecektir. GOLD DATA ücretsiz analiz hizmetinden sonra müşteri kendisine teklif edilen ücreti kabul etmez ise cihazını herhangi bir ücret talep etmeden iade eder. Veri kurtarma merkezleri fiyatları sizinle paylaşmadan işlemin başlamasını asla onaylamamalısınız.

Kesin talep/ iş emri ile kurtarma işlemine alınan verileriniz GOLDDATA güvencesiyle sorunsuz olarak tarafınıza teslim edilir.

Veri Kurtarma Fiyatlarımızın mimum tarifeleri: 
Yazılımsal Çözümler Minimum Fiyat 500 TL
Donanımsal Çözümler Minimum Fiyat 750 TL

• Yukarıda ki fiyatlar standart asgari fiyatlardır, kesin fiyatlandırma yukarıdaki sıralı aşamalardan sonra oluşacaktır.
• Her türlü sunucu arızaları ve Zenix, Linux, Nowell sistemleri ile Apple ürünlerini kapsamamaktadır.
• Ücret ve diğer konularda daha detaylı bilgi almak için lütfen müşteri temsilcilerimizle görüşünüz.

1) Acil talepler (Express Analiz ) ile çalışma gün ve saatleri dışındaki analiz talepleri 100 USD olarak ücretlendirilecektir.

2) Hiçbir koşulda donör disk müşteriye iade edilmez. Donör disk ücreti en düşük 100 TL olarak belirlenmiştir. Aktarım diski seçilen hard diske göre değişebilmektedir.

3) Söz konusu fiyatlar; format atılmış, üzerine yeniden işletim sistemi yüklenmiş, bölümleme yapılmış veriler ile tüm database (Sql Server, MySql Server, MSSQL, Oracle) Outlook,Excange Server vs. verilerini kapsamaz.

4) Yukarıdaki fiyatlar fiziki müdahale görmüş, fiziksel zarar görmüş, disk kapağı açılmış, PCB müdahale görmüş, yangın su baskını vs. maruz kalmış, önceden veri kurtarma işlemi yapılmaya çalışılmış diğer veri kurtarma firmalarınca müdahale görmüş cihazlar ile 2.5”,3.5”, SCSI, SAS,SSD,SSHD,RAID diskleri kapsamaz.

Müşterilerimizden gelen çağrılarda en çok aldığımız sorulardan biride ortalama ne kadar tutar, maliyeti ne olur, tahmininiz nedir gibi sorular yer almakta. Öncelikle şunu belirtmekte fayda vardır. Özellikle mekanik disklerde olulaşabilecek arıza türü sınırlı ve bellidir. Fakat maliyeti çoğu zaman arıza değil, arızanın yol açtığı tahribat belirler.

Örnek vermek gerekirse aynı marka model ve aynı arızada iki disk için aynı maliyet çıkamayabiliyor.  Veyahut birine giriş seviyesi ekonomik maliyetler çıkabilirken diğerine daha pahalı olabilmektedir. Bunun sebebi birinde plakalarda herhangi bir tahribat olmadığı için donör kullanımının risksiz olması ve işlem süresinin daha hızlı sonuçlanacak olmasıdır.  İşte işlemler arasındaki fiyat farkının sebeplerinden biride budur.

GOLD DATA olarak sektörün altında, mümkün olan en uygun maliyeti çıkararak  çalışmayı bir prensip haline getirmiş bulunuyoruz.