icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Her ne kadar güvenlik amaçlı yazılımlar ile çeşitli önlemler alınmaya çalışılsa da basit bir hata dahi bilgisayara virüs bulaşmasına sebebiyet verebiliyor. Bilgisayara bağlanan taşınabilir diskler virüs bulaşmasının başlıca nedenleri arasında yer alıyor. Virüsler kimi zaman dosya uzantılarını değiştirerek bu dosyaların açılmasını engelleyebiliyor. Kimi zaman da dosyaların kaybolmasına ya da bozuk dosya hatası alınmasına neden olabiliyor. Bu durumda virüslü bilgisayardan dosya kurtarma işleminin yapılmasına ihtiyaç duyulur.

Genellikle kullanıcıların yaptıkları ilk hamle internette virüs bulaşan bilgisayardan dosya kurtarma konusuna dair çeşitli araştırmalar yapmak oluyor. Bu araştırmalar neticesinde de bazı programlara rastlayabiliyorlar. Bu programların virüs giren bilgisayardan dosya kurtarma işlemi yaptığı iddia ediliyor. Ancak sadece tek bir yazılımı kullanarak bilgisayardan veri kurtarmak pek mümkün olmaz.

İnternette bu şekilde lanse edilen her bir programa güvenerek bilgisayarınıza indirmemelisiniz. İçeriğinin ne olduğu bilinmeyen programlar da virüs taşıyor olabilir ve bilgisayarınıza çok ciddi hasarlar verebilir. Ayrıca dosya kurtarma noktasında da yeterli olmadıklarından emin olabilirsiniz. Verilerin kurtarılması, dosyalarınızın yeniden kullanılabilir olması için öncelikle bilgisayara bulaşan virüsün temizlenmesi gerekir. Virüs aktifken dosya kurtarma işleminin başarılı olması beklenemez.

Virüslü Bilgisayardan Dosya Nasıl Kurtarılır?

İşte bu nedenle profesyonel bir müdahaleye gereksinim duyulur. Eğer virüs bulaşan PC den dosya kurtarma işleminin yapılmasını istiyorsanız bilgisayarınıza ya da dosyalarınıza herhangi bir müdahalede bulunmadan, derhal profesyonel bir veri kurtarma merkezi ile irtibata geçmelisiniz. Çünkü bu işlem ancak uzman ekipler tarafından yapılan profesyonel bir müdahale ile mümkün olabilir. Virüsün türüne bağlı olarak özel bir işlem uygulanır ve bilgisayarın virüsten arınması sağlanır. Sonrasında dosyalar üzerine bir müdahalede bulunularak dosyaların yeniden erişilebilir ve kullanılabilir olması sağlanır.

GOLD Data olarak en yeni teknikleri ve en etkin yöntemleri kullanarak son derece başarılı bir çalışma ile veri kurtarma hizmeti veriyoruz. Özellikle virüs bulaşan bilgisayardan dosyaların kurtarılması alanında uzmanlaşmış olan ekiplerimiz en kısa sürede gerekli tüm çalışmaları tamamlayarak dosyalarınıza yeniden erişebilmenizi sağlar. Bilgisayarınıza gelişigüzel müdahalede bulunmanız çeşitli sıkıntılara davetiye çıkarabilir. Bu nedenle hemen bizimle irtibata geçerek bilgisayarınızı firmamıza ulaştırmanız gerekir.

Virüslü Bilgisayardan Dosya Kurtarımında Atılması Gereken Adımlar Neler?

Bilgisayarınıza birçok farklı sebepten dolayı virüs bulaşabilir. Bilgisayarlarda yaşanmaya başlayan kullanım zorlukları sizi çok fazla etkilemiyor olsa da veri kaybı yaşandığında büyük bir üzüntü içerisine girersiniz. Böyle bir durumda tamamen sakin kalmalı ve en doğru seçeneği tercih ederek işlemlere başlamalısınız. Virüs bulaşan dosyaları kurtarma işlemi ancak Gold Data gibi profesyonel firmalar aracılığıyla yapılabilmektedir.

Bilgisayarınızdaki herhangi bir dosyaya ulaşım sağlayamıyorsanız ve bu dosya sizin için çok önemliyse bilgisayarınızda işlem yapmayı bırakmalısınız. Yapacağını her bir işlem dosyanın kurtarılma ihtimalini düşürebilir. Virüslü dosyaları kurtarma işlemi için bilgisayarınızı bize ulaştırmalısınız. Ekip arkadaşlarımız tarafından başlatılan çalışmalar ile birlikte bilgisayarlarınız virüsten temizlenecek ve verileriniz kurtarılacaktır.

Bilgisayarlar Nasıl Veri Kurtarma Merkezine Ulaştırılır?

Virüs bulaşmış olan bilgisayarların bize ulaştırılmasındaki ilk seçenek elden teslimattır. Eğer İstanbul’da ikamet ediyorsanız bilgisayarınızı bize elden teslim edebilirsiniz. Bilgisayarınız eğer masaüstü bir model ise yalnızca kasanın bizlere getirilmesi yeterli olacaktır. Bilgisayarlarınızı bize teslim ettiğiniz anda çalışmalarımız başlamış olur.

İstanbul dışından bu profesyonel hizmeti almak isterseniz bilgisayarlarınızı bize kargo yoluyla gönderebilirsiniz. Gold Data resmi internet sitesine girdiğinizde veri kurtarma işlemi için bir talep formu ile karşılaşırsınız. Bu talep formunu doldurmanız ve bize göndermeniz gerekir. Ekip arkadaşlarımız hemen sizinle iletişime geçer ve sonrasında kargo işlemleri için gerekli tüm adımları sizlere aktarırlar.

Neden Profesyonel Bir Hizmet Almak Gerekli?

İnsanların büyük bir kısmı virüs programlarını kullanarak kaybolan dosyalarını geri getirebileceğini düşünür. Bunun için özel üretilmiş programlar da insanlar için bir umut ışığıdır. Ancak virüs bulaşan bir bilgisayarda dosyaların kurtarılması işlemi son derece profesyonel bir müdahale gerektirmektedir. Bu sebeple de bilgisayarların hemen tarafımıza gönderilmesi gerekir.

Aksi halde bilgisayarlarda yer alan dosyaların daha fazla zarar görmesi ve sonrasında firmamız tarafından dahi kurtarılamayacak bir yapıya bürünmesi söz konusu olabilir. Özellikle şirket bazında önemli bir dosyanın riske atılması oldukça yanlış bir tercih olur. Firmamız çok uygun fiyatlarla bu hizmeti verdiği için bilgisayarların bize ulaştırılması tamamen risksiz bir seçeneği ifade eder.

Virüslü Bilgisayardan Veri Kurtarma İşlemi Ne Kadar Süre Alır?

Virüslü dosyaları kurtarma işleminde dosyaların ilk olarak virüsten temizlenmesi gerekir. Dünya üzerinde birçok farklı bilgisayar virüsü bulunur ve bunlardan herhangi bir tanesi sizin dosyalarınıza bulaşmış olabilir. Virüslerin türüne göre silinmesi için harcanacak süre de farklılık gösterir. Bazı virüslerin ortadan kaldırılması saniyeler sürerken bazılarına saatleri ayırmak gereklidir.

Flash bellek ya da hard disk kullanımı sebebiyle virüs bulaştığında bundan çok fazla dosya etkilenir. Hangi dosyaları kurtarmayı düşündüğünüz bu aşamada önem arz eder. Kurtarılması istenen dosya miktarı arttıkça işlem süresi de uzayacaktır. Ancak bilgisayarlar kurtarma merkezimize ulaştığı anda üzerinde çalışmalar başlayacaktır. Bu sebeple de süreçte hiçbir dakikanın boşa geçmediğini bilmeniz gerekir.

Uygun Fiyatlarla Veri Kurtarma Hizmeti

Virüslü bilgisayardan veri kurtarma işlemi için firmamı son derece uygun fiyatlar talep etmektedir. Bu işlemlerde bilgisayarınız hiçbir zarar görmez. Ödeyeceğiniz minimal ücretler yalnızca dosyaların virüsten arındırılması ve dosyaların kurtarılması için olacaktır.

Firmamız tarafından sunulan bu hizmetin ücreti işlemler başlamadan önce size belirtilir. Bu sayede veri kurtarma işlemi için sürpriz bir fiyatla karşı karşıya kalma durumunuz söz konusu olmaz. Uygun fiyatlar ve ödeme seçenekleri ile birlikte virüsten zarar gören bilgisayarlardaki dosyaları kolayca kurtarabilirsiniz.