icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98
partner

Her ne kadar güvenlik amaçlı yazılımlar ile çeşitli önlemler alınmaya çalışılsa da basit bir hata dahi bilgisayara virüs bulaşmasına sebebiyet verebiliyor. Bilgisayara bağlanan taşınabilir diskler virüs bulaşmasının başlıca nedenleri arasında yer alıyor. Virüsler kimi zaman dosya uzantılarını değiştirerek bu dosyaların açılmasını engelleyebiliyor. Kimi zaman da dosyaların kaybolmasına ya da bozuk dosya hatası alınmasına neden olabiliyor. Bu durumda virüslü bilgisayardan dosya kurtarma işleminin yapılmasına ihtiyaç duyulur. 

Genellikle kullanıcıların yaptıkları ilk hamle internette virüs bulaşan bilgisayardan dosya kurtarma konusuna dair çeşitli araştırmalar yapmak oluyor. Bu araştırmalar neticesinde de bazı programlara rastlayabiliyorlar. Bu programların virüs giren bilgisayardan dosya kurtarma işlemi yaptığı iddia ediliyor. Ancak sadece tek bir yazılımı kullanarak bilgisayardan veri kurtarmak pek mümkün olmaz. 

İnternette bu şekilde lanse edilen her bir programa güvenerek bilgisayarınıza indirmemelisiniz. İçeriğinin ne olduğu bilinmeyen programlar da virüs taşıyor olabilir ve bilgisayarınıza çok ciddi hasarlar verebilir. Ayrıca dosya kurtarma noktasında da yeterli olmadıklarından emin olabilirsiniz. Verilerin kurtarılması, dosyalarınızın yeniden kullanılabilir olması için öncelikle bilgisayara bulaşan virüsün temizlenmesi gerekir. Virüs aktifken dosya kurtarma işleminin başarılı olması beklenemez. 


Virüslü Bilgisayardan Dosya Nasıl Kurtarılır? 

İşte bu nedenle profesyonel bir müdahaleye gereksinim duyulur. Eğer virüs bulaşan pc den dosya kurtarma işleminin yapılmasını istiyorsanız bilgisayarınıza ya da dosyalarınıza herhangi bir müdahalede bulunmadan, derhal profesyonel bir veri kurtarma merkezi ile irtibata geçmelisiniz. Çünkü bu işlem ancak uzman ekipler tarafından yapılan profesyonel bir müdahale ile mümkün olabilir. Virüsün türüne bağlı olarak özel bir işlem uygulanır ve bilgisayarın virüsten arınması sağlanır. Sonrasında dosyalar üzerine bir müdahalede bulunularak dosyaların yeniden erişilebilir ve kullanılabilir olması sağlanır. 

GOLD Data olarak en yeni teknikleri ve en etkin yöntemleri kullanarak son derece başarılı bir çalışma ile veri kurtarma hizmeti veriyoruz. Özellikle virüs bulaşan bilgisayardan dosyaların kurtarılması alanında uzmanlaşmış olan ekiplerimiz en kısa sürede gerekli tüm çalışmaları tamamlayarak dosyalarınıza yeniden erişebilmenizi sağlar. Bilgisayarınıza gelişigüzel müdahalede bulunmanız çeşitli sıkıntılara davetiye çıkarabilir. Bu nedenle hemen bizimle irtibata geçerek bilgisayarınızı firmamıza ulaştırmanız gerekir.  


Sizi Arayalım