icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Özellikle dizüstü bilgisayar kullanıcılarının bazen veri güvenliği için bazen ise sadece rastlantı eseri  bıraktıkları hard disk şifreleri ile sorunlar yaşayabiliyorlar. HDD parolası, HDD'nin özel bir alanında  saklandığından  bios şifreleri gibi pil sökme vb. yöntemlerle kaldırılması mümkün olan şifreler değildir.   Peki sizi bu dertten kurtaracak bir servisimiz olduğunu biliyor muydunuz. Çoğu kullanıcı böyle bir problemle karşılaştığında internetten araştırma yaparak çözüm bulmaya çalışmakta fakat aslında bu şifrenin kaldırılması için yeterli donanım ve yazılıma sahip olmadıkları için bütün bu denemeler hüsranla sonuçlanmaktadır.

Yanlışlıkla şifre bıraktığınız veya şifresini unuttuğunuz disklerinizde ki şifreyi ücretsiz kaldırıyoruz.  Tamamen ücretsiz olan bu servisimizden yararlanmak için herhangi bir koşul şart ödeme vs. yoktur.  Öncelikle destek@goldverikurtarma.com mail adresine HDD Şifre kaldırma konulu bir mail atarak yardım talebinizi iletmeniz yeterlidir. Mesai saatleri içerisinde mailinize ürünü bize nasıl ulaştıracağınız konusunda bilgi verilecektir. 

Sabit Disk Şifre Kaldırma

Hdd nin içerisinde yer alan verilerin güvenliği kapsamında şifre konularak kimliği belirsiz kişilerin erişimi engellenmektedir. Hdd parolası masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda güvenlik önlemi olarak kullanılmaktadır. Fakat olası bir durumda şifre unutulması, sizin de erişiminize engel olmaktadır. 

Hdd passwordları yani şifresini kaldırmak için çeşitli yöntemlere başvurma girişiminde bulunabilirsiniz. Fakat ne yazık ki bu çabanız yetersiz kalacaktır. Şifre sıfırlama işlemleri için mutlaka profesyonellerden destek almanızı öneririz. Şifre kaldırma yazılımları, ihtiyaçlarınıza gerekli çözümü sunamayacaktır. 

Mevcut cihazın doğru şekilde tanımlanabilmesi kapsamında password gerekmektedir. Şifresini girince aktif hale gelecektir. Çeşitli sebeplerden kaybolan şifreler, HDD’i kullanılamaz hale getirir. Durum böyle olunca verilere ve işletim sisteminize dahi ulaşamamanız kaçınılmaz olacaktır. Gold Data olarak ücretsiz hard disk şifresi kaldırma hizmetimizden faydalanarak, sorunlarınızı profesyonellik çerçevesinde çözüme ulaştırabilirsiniz. 

Bios Şifresi Nedir? 

Bios şifresinden önce Bios tanımına yer vererek başlayabiliriz. Bilgisayar donanımlarının yönetilebilmesi adına anakartta yer alan birim Bios olarak adlandırılmaktadır. En önemli işlevi donanımlar üzerindeki kontrolü sağlamasıdır. Özellikle kişisel bilgisayarlarınızda dışarıdan gelen kişilerin verilerinize ve bios ayarlarına ulaşabilmesini engellemek için bios şifresi kullanılır. Son derece güvenli bir yöntem olan bios şifresi, uzun bir süre kullanılmadığı için zamanla unutulabilmektedir. Her bilgisayarda olduğu gibi dizüstü bilgisayar kullanımında da uygulanan bios şifrelerini hatırlamıyor ve zaman içerisinde kaldırmayı ihmal ettiyseniz ilgili donanımlara ulaşamamanız olağandır. 

Bios şifreleme aşamasında öncelikle Bios ayarlarını ziyaret ederek  güvenlik kısmından şifre oluşturma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. İlk açılışta ve bilgisayar yeniden başlatıldığında Del tuşuna basarak bios ayarlarına ulaşılır. Karşımıza bir mavi ekran çıkar. Bu ekran Bios’un ara yüzü olarak tanımlanmaktadır. Bios’ta gerçekleştirilen tüm işlem ve değişiklikler CMOS’a kaydolmaktadır. Fakat bios şifresini unuttuğunuz an mutlaka profesyonel bir destek almanızı öneririz. Çünkü amatörce uygulanan bir girişim, çözüm konusunda yetersiz kalacaktır. 

Hard Diskten Veri Nasıl Kurtarılır?

Harddisk içerisinde yer alan veriler, güvenle muhafaza edilebilmektedir. Fotoğraflar, dökümanlar, videolar ve çalışma hayatınızda gerekli olan tüm belgeleri bu disk içinde saklayabilirsiniz. Eğer hard disk şifresini hatırlamıyor iseniz verilerinize ulaşmanız ne yazık ki imkansız olacaktır. Gold Data olarak ücretsiz harddisk şifresi kaldırma işlemimizle verilerinize güvenle ulaşmanızı sağlıyoruz.

Hard diskte bulunan veriler, teknik problemler sonucu ya da kazayla silinebilirler. Bu durumda paniğe kapılmadan uzman bir destek almanız doğru olacaktır. Firmamız, harddisk şifresini ücretsiz olarak kaldırırken, veri kurtarma işlemlerinizi makul rakamlar çerçevesinde gerçekleştirmektedir. Uygulanan analizler sonucunda çalışmalarımıza yön verirken harddiskinizi güvenle teslim etmekteyiz.

Harddisk veri kurtarma işlemleri için birçok program bulunmaktadır. Fakat bu alanda tecrübeniz yok ise veri kurtarma programları ile verilerinize ulaşma girişiminiz pek de olumlu sonuçlar doğurmayacaktır. Olası bir aksilikte verilerinizi tamamen kaybedebilirsiniz. O zaman yapmanız gereken tek şey firmamızla iletişime geçmeniz olacaktır. Üzerinde oynanmamış ve farklı işlemlere tabi tutulmamış harddiskinizi bizlere teslim edebilir, yüksek memnuniyet kapsamında hizmet alabilirsiniz. 

Bilgisayara Format Atınca Şifre Kalkar mı?

Verilerinize ya da çeşitli dökümanlarınızın güvenle muhafaza edilmesi adına koyduğunuz şifre, bir süre sonra unutulabilir. Bunun sonucunda verilere ulaşamayabilirsiniz. Böyle bir durumda internette yer alan çeşitli yorumlara aldırış etmemeniz gerekir. Birçoğunun aklında bilgisayara format atıldığında şifre kalkar mı gibi sorular yer alıyor. Bunun cevabı ne yazık ki olumsuzdur. Format attığınız takdirde bilgisayarınızda bulunan çeşitli verilerin silinmesine sebep olabilirsiniz. Format atmak şifre kaldırma konusunda yetersiz ve çözümsüz bir sonuçtur. Halbuki bunun yerine zahmetsizce bizlerle iletişime geçerek ücretsiz harddisk şifresi kaldırma hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Bu kapsamda %100 memnuniyetle verilerinize ulaşabilir, kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Gold Data olarak sunduğumuz her hizmet, müşteri odaklı şekillenmektedir. Ücretsiz olarak gerçekleştirdiğimiz şifre kaldırma işlemi sayesinde verilerinizi güvenle teslim etmekteyiz. Bu yüzden bilgisayara format atma ya da şifre kaldırma yazılımları gibi girişimlerden uzak durmanızı öneririz.

Firmamız, ihtiyaçlarınız odağında her daim profesyonel çözüm ortağınız olmaktadır. Şifre kaldırma işleminin yanı sıra uygun fiyat kapsamında gerçekleştirdiğimiz veri kurtarma işlemi ile %100 güvenilirliği vaad etmekteyiz. 

Hdd Şifre Kaldırma İşlemi İçin İlglili Programlardan Faydalanmak Ne Kadar Doğrudur?

Verilerin harddiskte güvenle saklanabilmesi, şifreleme zorunluluğunu da beraberinde getirmektedir. Bu yüzden şifre unutulduğunda depolama donanımı olan harddisk işlem göremez. Birçok forum sitelerinde yönlendirilen şifre kaldırma programları, her durumda yeterli sonuç vermeyebilir. Gerçekleştirilen yanlış bir hamle, harddiski kullanılamaz hale getirir.

Harddisk şifre kaldırma programları her ne kadar pratik bir çözüm gibi görünse de, çeşitli olumsuzluklar yaşanabileceği gibi işletim sistemine de zarar verebilmektedir. Gold Data olarak memnuniyetiniz kapsamında  sunduğumuz ücretsiz şifre kaldırma işlemi, %100 garanti sonuçlar vermektedir. Daha fazla arayış içinde olmadan rotanızı Gold Data’ya çevirebilirsiniz. Sizler için hayata geçirdiğimiz ücretsiz harddisk şifre kaldırma işlemimizden faydalanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey sayfamızdan bizlere ulaşmanız!

Lütfen mail atmadan disklerinizi kargolamayınız.