icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Birçok kullanıcı veri kaybı yaşadığı zaman ne yapması gerektiği hakkında çoğu zaman bilgi sahibi olamamaktadır. Bilgisayar kullanıcıları profesyonel destek almak için internet üzerinden arama yapmaktadır. Daha önce böyle bir tecrübesi olmayan birinin yanlış seçimlerinin nelere mal olabileceği hakkında elbette bir fikri yoktur. IT Uzmanları ve konuyla ilgili daha fazla bilgiye sahip kullanıcı ve kurumlar ise bu konuda daha seçici ve dikkatli davranmaktadır. Bilgisayar ve internet kullanımının yaygınlaşması, ülkemizde henüz internet ortamından yapılan yayınlarla ilgili  yasal düzenlemelerin yeterli olmaması ve var olan düzenlemelerin denetiminin yetersiz olması gibi nedenlerle sektör özelinde tam bir bilgi kirliliği ve haksız rekabet yaşanmaktadır. Veri kurtarma konusunda araştırma yaptığımızda karşımıza onlarca firma çıkmaktadır. Fakat bunların ciddi bir kısmının Veri Kurtarma uzmanlığı, donanımı ve laboratuvarı yoktur. 

 

Konu ile ilgili daha önce Türkiye'de Veri Kurtarma Sektörü başlıklı bir yazı yayımlayarak veri kurtarma sektörünü ve firma tercihi yaparken dikkat etmeniz gereken konular konusunda yardımcı olacak temel tespitlerimizi yapmıştık.

Bknz: Türkiye'de Veri Kurtarma Sektörü

Bu bilgi kirliliğinden kurtulup bir kaç firma arasında kaldınız. Peki bizi neden tercih etmelisiniz.

uzman kadro
    

1- Uzman Kadro

Hepimiz hayatın her alanında olduğu gibi işi ehline vermek istersiniz. En ufak problemler bile ehil olmayan insanların elinde büyük problemlere dönüşebiliyor.  GOLD VERİ KURTARMA bünyesinde yüksek donanım mühendisleri, bilgisayar mühendisleri, IT Teknisyenleri  ve diğer idari ve mali personellerinden oluşan güçlü bir kadro vardır. Laboratuvarda çalışan personellerimiz bu eğitimlerinin yanında Veri Kurtarma Uzmanlığı yurt dışı eğitim programlarına  katılmış ve teknolojiyi sürekli olarak takip eden personellerden oluşmaktadır.  Türkiye'nin En Güvenilir Veri Kurtarma Merkezi sloganıyla yola çıkan firmamız hızlı, etkin ve güvenli veri kurtarma iddiasına vurgu yapmaktadır. 


2- Gelişmiş Teknoloji İle Donatılmış Laboratuvar

Veri kurtarma işlemlerinin başarılı olabilmesi için ve de yürütülen sürecin müşteri açısından herhangi bir risk teşkil etmemesi için tercih ettiğiniz firmanın teknoloji kapasitesi ve fiziki yeterliliği de önem arzetmektedir. Ne yazık ki son derece yetersiz bir çok firma veya şahıslar kendilerini veri kurtarma merkezi olarak lanse edebilmektedir.  GOLD VERİ KURTARMA olarak direk Veri Kurtarma Merkezi  ibaresi altında her yıl düzenli olarak Uluslar Arası Kalite Standartları denetçileri tarafından denetlenerek ISO 9001 sertifikalı Veri Kurtarma Laboratuvarına sahibiz. Çünkü bize teslim ettiğiniz ürünlerin hassasiyetini en iyi biz biliyor ve buna göre çalışıyoruz. Her yıl düzenlenen güncel kalite standartlarımıza ve sertifikalarımıza Kalite Standartlarımıza başlığı altında erişebilirsiniz.  

 

başarı oranları
3- Gerçek Başarı Oranları


Üzerinde bir çok bilgi kirliliği olan başarı oranları hakkında "Başarı Oranları"   başlıklı yazımızda detaylı  bilgi mevcuttur.   Diske daha önce müdahale edilmemiş ise ve medya üzerinde Dünya'da kabul görmüş standartların üzerinde bir fiziksel tahribat yok ise başarı oranımız % 99'dur.  Daha önce müdahale görmüş disklerde ve standart üstü tahribatlarda bu oran % 25 - % 30 düşmektedir. Detaylı bilgi için lütfen burayı tıklayarak "Başarı Oranları" sayfamızı inceleyiniz. 


veri gizliliği

4- Veri Gizliliği Politikası

Bizlere emanet ettiğiniz ürünlerin veri kurtarma sürecinin başarı ile yönetilmesi kadar,  gizliliğinin korunması da çok önemlidir. Bu konuda en az siz değerli müşterilerimiz kadar hassas davranmakla birlikte yasal olarak tüm haklarınızı güvence altına alarak gizlilik sözleşmemiz ile tüm müşterilerimizin verilerini güvence altına aldık.  Ürünün bizim tarafımızdan teslim alınıp, yeniden size teslim edilmesine kadar geçen tüm süreç katı gizlilik politikası ile yönetilmekte ve datalarınız, network bağımsız sunucularımızda muhafaza edilirken size teslim edildikten sonra da bir daha geri döndürülemeyecek şekilde imha edilmektedir. Konu ile ilgili Gizlilik Politikası sayfamızda detaylı bilgiye ve sizler için hazırlanan Gizlilik Sözleşmesine  ulaşabilirsiniz. Unutmayın taşeron firmalar ile mahremiyet gerektiren datalarınızın elden ele dolaşmasına yol açabilirsiniz. 


ekonomik fiyatlar

5- Ekonomik Fiyatlar

Müşterilerimiz tarafından en çok merak edilen konulardan biri de maliyettir. Gerek sektörde ki bazı firmaların uyguladıkları fiyat politikaları, gerekse oluşmuş şehir efsaneleri nedeni ile bazı kullanıcılar Veri Kurtarma Hizmetlerinin oldukça astronomik ve ulaşılamaz olduğunu zannetmektedir.

Standart hizmetlerin söz konusu olmadığı, teknik bir sahada standart veya sabit fiyatlardan da söz edilemeyeceği aşikârdır. Sözde fiyat listeleri ile fiyat verir gibi yapıp hiçbir fiyat vermemek gibi tüketici aleyhine bir anlayışın içinde olamayacağımızdan, tüketici dostu hizmet anlayışımızı ücretlendirme politikamızda da devam ettirmekteyiz. 

Ürününüzü göndermeden önce dahi, müşteri temsilcilerimiz ile irtibata geçerek  yaşadığınız problemde çıkabilecek en iyi ve en kötü senaryoda maliyetleri şeffaf bir şekilde öğrenebilirsiniz. 

Fiyatlandırma diskin kapasitesi, doluluk oranı, sizin bireysel yada kurumsal kimliğinize göre değil  diskin arızası (veri kaybının türü),  yapılacak işleme, laboratuvarda kalacağı sürelere,  teknoloji ve malzeme kullanım gereksinimi ve maliyetlerine göre belirlenmektedir. İşlem maliyeti analizden sonra net olarak ortaya çıkmakta ve onayınıza sunulmaktadır.  Firmamız tarafından analiz ücretsiz olduğu için sizden onay alabilmek için  o işlem gerektirdiği  en uygun maliyeti  çıkarılmaktadır.

Konu ile ilgili detaylı bilgiye Fiyat Politikası sayfamızdan ulaşabilirsiniz.  


referanslar

6- Gerçek ve Sorgulanabilir Referanslar

Üzülerek belirtmekteyiz ki azımsanamayacak kadar çok sayıda firma tarafından gerçek olmayan referanslar kullanıcıları aldatmak ve manipüle etmek için referans olarak gösterilmektedir. Referans adı altında şirket logosunu referans sayfasına eklemeyi marifet sayan bu firmalar müşterilerinin zekası ve aklıyla dalga geçen bu tavırlarını hâlâ sürdürmektedirler.

Taraflar arasında sözleşme öncesi dönemde en az reklam ve tanıtım kadar önemli başka bir konu da, ticari hayatın güven mekanizmalarından biri olan referans olgusudur. Referansın doğru ve güvenilir olduğunun kabul edilebilmesi için müşteriyi yanlış yönlendirecek nitelikte olmaması gerekmektedir. Talep halinde müşteri tarafından referans olarak gösterilen kişi ve kurumlardan söz konusu firma ile ilgili referans teyidi alınabilmelidir.