icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Akıllı telefonların çok daha iyi seviyede bir kameraya kavuşması insanların video ve fotoğraf çekimini çok daha fazla yapmasına sebep oldu. Artık insanlar hiçbir anı kaçırmadan telefonlarından videolarını çekebiliyorlar. Çekilen videolar farklı depolama birimlerine otomatik olarak kaydediliyor. Çekim yapılan cihazlara göre depolama alanlarında da farklılıklar ortaya çıkabilir.

Çok önemli anları kayıt eden videolar farklı sebeplerden dolayı silinebilir. O anı tekrar yaşamak ya da aynı heyecanları hissetmek mümkün olmayacaktır. Bu sebeple de videoların silindikten sonra geri getirilmesi çok önemlidir. İnsanların silinen videoları geri getirme işlemleri için atabileceği adımlar bulunur ve bu adımlarda profesyonel bir hizmet almak en iyi seçeneklerden bir tanesidir.

Videolar Neden Silinebilir?

Depolama alanına kaydedilen videolar genellikle istemsiz bir şekilde silinmektedir. İlk olarak bu videolar yanlışlıkla sil komutunun verilmesi ya da klavyeden Delete tuşuna basılması ile silinebilmektedir. Şuanda size bu işlemleri yanlışlıkla yapmak zor gibi geliyor olsa da birçok insan bu sebeple videolarını kaybetmenin üzüntüsünü yaşamaktadır.

Kullandığımız belleklerin türü ne olursa olsun biçimlendirme işlemi ile performansında artışlar meydana gelebilir. Bu durum insanların sıklıkla yeni ürünlere yönelmesi yerine uygulanabilen bir yöntemdir. Ancak biçimlendirme yaparken dosyaların silindiği çoğu insan tarafından unutulur. Biçimlendirme işlemi yapıldığında videolar kalıcı olarak silinecektir.

Bilgisayarlarda genellikle anti virüs programları kullanılmaktadır. Bu programlar bazı işlemleri otomatik olarak gerçekleştirirler. Tehdit olarak görülen videolar kısa bir süre içerisinde silinebilmektedir. Herhangi bir virüsün temizlenmesi sırasında video da tamamen silinebilir ve geri getirme işlemi oldukça zor olur. Her şeye rağmen anti virüs programları tarafından silinen dosyaların geri getirilmesi mümkün olacaktır.

Silinen Videolar Hangi Yollarla Geri Getirilir?

Dosyaları kurtarmak için yapılabilecek olan işlemlerde iki farklı seçenek sunulmaktadır. İlk olarak silinen videolar hala geri dönüşüm kutusundan da silinmemişse bu alandan kolaylıkla getirilebilir. Ancak dosyalar geri dönüşüm kutusundan da silinmişse ya da geri dönüşüm kutusuna gelmeyecek şekilde silme işlemi yapılmışsa bu durum kullanıcıları aşmaya başlayacaktır.

İlk olarak veri kurtarma programları akla gelir. Ancak bu programların amatörlüğü sebebiyle ya videolar kurtarılamaz ya da kurtarılan videolar zarar görmüş olur. Veri kurtarma programlarından çok profesyonel bir yardım almak daha doğru bir karar olacaktır. Profesyonel ekiplere emanet edilen ürünler kısa süre içerisinde sağlığına kavuşmaktadır.

Geri Dönüşüm Kutusunu Kullanarak Geri Getirme

Bilindiği üzere bilgisayarlarda silinen dosyalar ilk olarak geri dönüşüm kutusuna gider. Eğer videoları standart bir şekilde sildiyseniz geri almak oldukça kolay olacaktır. Geri dönüşüm kutusunun içerisinden silinen dosyalar bulunduktan sonra sağ tıklanarak “Geri Yükle” butonu seçilir. Bu durumda videolar en son bulundukları konuma geri dönecek ve kullanıma hazır hale gelecektir. Ancak dosya geri dönüşüm kutusunda yoksa bu seçenek devre dışı kalır.

Veri Kurtarma Programlarını Kullanma

Bilgisayarlarda ya da tabletlerde kaybolan verilerin kurtarılması için bazı özel programlar yer almaktadır. Bu programların başarılı birer seçenek olduğunu söylemek oldukça zor. Silinmiş dosyaları geri getirmek için kullanıldığı iddia edilen programlar ücretli olarak kullanıcılara sunulur. Bunun yanı sıra kurtarabileceğinin bir garantisi olmaz. Uygulamalar indirildikten sonra da videosu kaybolan kişilerin hala çaba göstermeye devam etmesi gerekli olacaktır.

Profesyonel Bir Yardım Almak

Diğer yolları denediğinizde bir sonuç alamasanız ya da diğer seçeneklerde ortaya çıkacak sonuçlardan memnun olmayacağınızı biliyorsanız profesyonellerden yardım almanız en doğru tercih olacaktır. Gold Data isimli firmamız bu konuda sizlere ihtiyaç duyduğunuz tüm imkânları sunacaktır. Videolarınız hangi depolama cihazlarında olursa olsun çok yüksek bir ihtimal ile geri döndürülebilir. Videoların nasıl silindiği bu konuda çok önemli olmaz.

Hangi Depolama Cihazlarındaki Videoları Kurtarıyoruz?

Videoları kurtarmanın bizim için birçok farklı şekli bulunmaktadır. Bu şekiller genellikle kullanılan depolama cihazının türüne göre değişiklik göstermektedir. SD kartınızdaki bir videonun silinmesi sonrasındaki kurtarma işlemi ile hard disk ya da SSD içerisinde yer alan bir videonun kurtarılma şekli farklı olacaktır. Firmamız birçok farklı depolama cihazı için özel işlemler uygulamaktadır.

Firmamıza yapacağınız başvurular ile birlikte;

  • Hard disk
  • SSD sürücü
  • Flash bellek
  • RAID yapılandırmaları
  • Sunucular
  • NAS ve SAN sistemleri,
  • SCSI ve SAS diskleri, gibi depolama aygıtlarından silinen videolarınız geri getirilebilecektir.

Geri Getirme İşleminde Süreç Nasıl İlerler?

İlk olarak sitemize giriş yaptıktan sonra cihazınızdan silinen dosyanın geri getirilmesi için veri kurtarma talep formunu doldurmanız gerekmektedir. Hemen ardından depolama aygıtınızı paketlemeniz gereklidir. Orijinal paketinde ya da belirli bir pakette olması şart değildir. Yalnızca sağlam bir şekilde paketlenmesi yeterli olur.

Paketlenen aygıtlar belirlediğimiz adreslere kargo ile gönderilmektedir. Formda kurtarmak istediğiniz dosya hakkında bilgiler yer aldığından uzman mühendis ekibimiz hemen çalışmaya başlar. Gerekli analizler yapıldıktan sonra sizlere hemen bilgi verilecektir. Bu bilgiler doğrultusunda kurtarma işlemi başarılı bir şekilde tamamlanır ve aygıtlar sizlere geri sunulur.