icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Small Computer System Interface (Küçük Bilgisayar Sistem Arabirimi) anlamına gelmekte olan SCSI, Windows, OS X ve Unix sistemlerin çevre birimlerini sunuculara ve iş istasyonlarına bağlanılması için kullanılan bir arabirim aygıtıdır. SCSI arabirim aygıtlarının yapıları oldukça ufak olduğundan dolayı çoklu erişim için ve hızlı veri transferi için profesyonel uygulamalarda sık sık kullanılmaktadır.

scsi veri kurtarma, gold data

IDE arabirimine göre pek çok farklı avantajı olan SCSI arabiriminin en büyük farkı ise çalışma mantığının tamamen değişik olmasıdır.

Asenkron çalışmakta olan SCSI aygıtları, tek bir kontrolcüye bağlı olarak IDE cihazlarda olduğu gibi eşlerinin performansından ve veri transferi hızlarından kendilerine ekleme yapmazlar.

Video montajı gibi yüksek hız ve sistem performansı isteyen çalışmalarda kullanılan SCSI aygıtlar IDE disklere göre çok daha iyi performans alınabilen disklerdir.

Başarı Oranları Yüksek SCSI Veri Kurtarma Hizmetleri

IDE disk kullanılan sistemlerde bir veriye iki ayrı kaynak erişmeye çalıştığı zamanlarda performans düşüşü gözle görülür seviyelerde olmaktadır. SCSI diskler söz konusu olduğu zaman ise bu düşüklük fark edilmeyecek kadar az olur.

Profesyonel olarak kullanılan SCSI disklerin SCSI veri kurtarma işlemleri yapılırken ise doğru ve detaylı analizin yapılması kritik önem taşımaktadır. SCSI diskler söz konusu olduğu zaman bilinçsiz şekilde hareket edebilme ya da deneme yanılma yöntemleri ile sonuca ulaşabilme gibi lüksünüz yoktur. En ufak bir yanlış tekniğin uygulanması sonucunda verilerinizi bir daha geriye alamayacak şekilde kaybedebilirsiniz.

Sizlere tam bu noktada Gold Veri Kurtarma olarak özel laboratuvar ortamımızda başarı oranı yüksek bir şekilde SCSI veri kurtarma hizmetlerimizi sunmaktayız. Profesyonel ekibimiz ile birlikte sunmuş olduğumuz SCSI disklerinizin veri kurtarma çalışmalarından yararlanabilmek için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.