icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Ülkemizde hatta Dünya’da kullanıcıların çoğunun başına bir veri kaybı gelmeden önce daha doğrusu veri kaybına çözüm aramaya başlamadan önce varlığından bile haberi olmadığı bir sektör veri kurtarma sektörü. 

Veri Kurtarma Merkezi tanımı ile de bu aşamada tanışırlar. Ülkemizde ne yazık ki birçok alanda olduğu gibi mesleki yeterlilik standartlarının oturtulmaması ve yeterli denetleme mekanizmalarının olmayışı nedeni ile birçok merdiven altı olarak tabir edilen firma tarafından istismar edilen bir kavramdır. 

Veri Kurtarma Merkezi, bireysel veya kurumsal tüm depolama birimlerinden veri kaybının türü ne olursa olsun veri kurtarma hizmeti veren, bu konuda gerekli uluslararası standartlara uygun laboratuvara sahip, mesleki eğitimini tamamlamış mühendis ve teknisyen bulunduran ve özelde tek işi veri kurtarma olan firmaların genel adıdır.

Özellikle bilişim sektöründe faaliyet gösteren aslında kendi mesleğinden bile gerekli yeterliliğe sahip olmayan firmaların “veri kurtarma denemeleri” istatistiksel olarak başarı oranını en çok düşüren vakalardır. Keza iyi bir bilişim firması yapacağı müdahalelerin geri dönülemez sonuçlar doğurabileceğinin bilincinde ve müşterisi bu konuda doğru yönlendirerek sorumluluğunu yerine getirmektedir. Son kullanıcının olayın hassasiyetini ve dikkat edilmesi gereken hususları bilmemesi normal karşılanabilir fakat bilişim sektöründe teknik destek sağlayan firmaların bunun bilincinde olmama lüksü yoktur. 

Birde doğrudan doğruya kendini Veri Kurtarma Merkezi olarak lanse eden, hatta konu ile ilgili PR çalışmaları yapan özelinde yeterli donanım ve personele sahip olmayan firmalarda ne yazık ki fazlasıyla mevcuttur. Bu yüzden özellikle Türkiye’de veri kurtarma sektörü başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

En iyi veri kurtarma merkezi hangisidir?

Bu soruyu biz en iyisiyiz diye yanıtlamak yerine özetle sorgulanması gerekenlerin altını çizmek daha doğru olacaktır.

En iyi veri kurtarma merkezi;

  • Uluslararası standartlara sahip laboratuvara sahip olan
  • Gerekli uzmanlık eğitimlerini tamamlamış mühendis bulunduran.
  • Düzenli olarak denetlenen
  • Referansları sorgulanabilen
  • Veri gizliliği standartlarına sahip olan firmalardır,

 

GOLD DATA olarak güvenirliliği ve iş ahlakı birincil önceliğimizdir.  Laboratuvarımızı bizzat ziyaret ederek veya 444 36 98 numaralı çağrı merkezimizi arayarak merak ettiğimiz her konuda bizi sorgulayabilir, açık anlaşılır ve şeffaf bir şekilde bilgilendirilmeyi istediğiniz her konuda destek alabilirsiniz.