icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98
partner

Kimi zaman yanlışlıkla kimi zaman da isteyerek silinen fotoğraflara yeniden ihtiyaç duyulabiliyor. Bu durumda endişe edilmesine ya da paniğe kapılmanıza gerek yok. Çünkü yapılacak özel bir çalışma ile silinen fotoğrafları kurtarma işlemi tamamlanabilir. Format atılan bir bilgisayardan da fotoğrafların silinmesi de gayet normal bir durum ve bu sorunu yaşadığınızda da profesyonel veri kurtarma çalışmalarından faydalanabilirsiniz. 

Fotoğrafların silinmesi genellikle flash bellekler ve PC için yaşanan bir sorun oluyor. Ancak diğer veri depolama cihazlarında ve aygıtlarında da bu tür problemler yaşanabiliyor. Bu durumda yapılan en büyük hata ise silinen fotoğrafların geri getirilmesi için çok sayıda programın yüklenerek kullanılması oluyor.

 

Silinen Fotoğraflar Nasıl Geri Getirilir?

Öncelikle bilmeniz gereken husus, fotoğrafları sildiğinizde aslında tamamen silinmediğidir. Cihaza ya da aygıta yapılacak basit bir müdahale ile fotoğraflarınızın yeniden kullanılabilir bir hale getirilmesi mümkün oluyor. Ancak silinen fotoğraflarınız için her durumda % 100 kurtarılabilir demek de yanıltıcı olabilir. Çünkü bazen virüsler ve farklı bir nedenle de fotoğraflara erişim önlenebiliyor. 

Fotoğraflarınızın format atma ya da yanlışlıkla sil komutu verme gibi nedenlerle silinmesi halinde kurtarılma olasılığı çok daha yüksektir. Bu tür durumlarda tüm verilerin eksiksiz bir şekilde kurtarılması mümkün olabiliyor. Ancak sonrasında kişisel girişimlerle müdahale edilmesi, maalesef erişimi zorlaştırıyor. Bu konuya dair daha fazla bilgi almak isterseniz bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz. 


Sizi Arayalım