icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98
partner

Veri depolamak için en çok kullanılan aygıtların başında harici hard diskler geliyor. Haliyle çeşitli nedenle en çok veri kaybı da bu aletlerde meydana geliyor. Donanım sorunları, yazılım problemleri ya da kullanıcı hataları gibi çeşitli sorunlarla birlikte bulaşan virüsler nedeniyle de taşınabilir harddisk veri kurtarma işleminin yapılması gerekebiliyor. Peki, veri kurtarma işlemi nasıl yapılır? 

Öncelikle bilinmesi gereken en önemli husus, veri kaybının nedenini bilmeden yapılacak gelişigüzel bir taşınabilir harddisk veri kurtarma işleminin, kurtarılabilir durumdaki verilere zarar verebileceğidir. Bu nedenle internetten edinilen bilgiler ya da indirilen bazı yazılımları kullanarak ulaşamadığınız verileri yeniden erişilebilir yapmanız son derece zor olduğunu belirtmek gerekiyor. 


Harici Hard Disk Verileri Kurtarılabilir mi? 

Yapılacak olan profesyonel bir veri kurtarma çalışması, harici hard disklerdeki verilerin kurtarılma olasılığı ciddi seviyede yükseltir. Hatta doğru firmayı seçmeniz durumunda verilerinize erişimin yeniden sağlanma olasılığı çok daha fazla olacaktır. Fakat bunun için veri kaybını anladığınız anda harici hard disk ile bilgisayarınız arasındaki bağlantıyı kesmeniz ve derhal bir veri kurtarma firması ile irtibata geçmeniz gerekir. 

Gold Data olarak daha önce onlarca farklı nedenle meydana gelmiş olan veri kaybı problemini ortadan kaldırdık. Bu sayede verilere yeniden erişim sağlayarak taşınabilir hard diskin yeniden kullanılabilir olması için firmamızı arayabilirsiniz. Ancak taşınabilir harddiskin fiziksel zarar görmesi halinde veriler başka bir aygıta aktarılır. 


Sizi Arayalım