icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Veri depolamak için en çok kullanılan aygıtların başında harici hard diskler geliyor. Haliyle çeşitli nedenle en çok veri kaybı da bu aletlerde meydana geliyor. Donanım sorunları, yazılım problemleri ya da kullanıcı hataları gibi çeşitli sorunlarla birlikte bulaşan virüsler nedeniyle de taşınabilir harddisk veri kurtarma işleminin yapılması gerekebiliyor. Peki, veri kurtarma işlemi nasıl yapılır?

Öncelikle bilinmesi gereken en önemli husus, veri kaybının nedenini bilmeden yapılacak gelişigüzel bir taşınabilir harddisk veri kurtarma işleminin, kurtarılabilir durumdaki verilere zarar verebileceğidir. Bu nedenle internetten edinilen bilgiler ya da indirilen bazı yazılımları kullanarak ulaşamadığınız verileri yeniden erişilebilir yapmanız son derece zor olduğunu belirtmek gerekiyor.

Harici Hard Disk Verileri Kurtarılabilir Mi?

Yapılacak olan profesyonel bir veri kurtarma çalışması, harici hard disklerdeki verilerin kurtarılma olasılığı ciddi seviyede yükseltir. Hatta doğru firmayı seçmeniz durumunda verilerinize erişimin yeniden sağlanma olasılığı çok daha fazla olacaktır. Fakat bunun için veri kaybını anladığınız anda harici hard disk ile bilgisayarınız arasındaki bağlantıyı kesmeniz ve derhal bir veri kurtarma firması ile irtibata geçmeniz gerekir.

Gold Data olarak daha önce onlarca farklı nedenle meydana gelmiş olan veri kaybı problemini ortadan kaldırdık. Bu sayede verilere yeniden erişim sağlayarak taşınabilir hard diskin yeniden kullanılabilir olması için firmamızı arayabilirsiniz. Ancak taşınabilir harddiskin fiziksel zarar görmesi halinde veriler başka bir aygıta aktarılır.

Taşınabilir Harddisk Veri Kurtarma İşleminde Yapılan Hatalar

Taşınabilir harddisk veri kurtarma işlemlerinin sıklıkla yapıldığı cihazlar arasında yer alıyor. Çok fazla kullanılıyor olması sebebiyle sürekli veri kaybı problemi yaşanan bu ürünlerde bazı insanlar ilk müdahaleyi kendileri yapmayı deniyorlar. Verilerin silinmesinin ardından geri dönmek için gösterilen bu çabalar süreci olumsuz bir şekilde etkileyebilir.

Firmamız harici hard diskten verilerin kurtarılması işleminde tecrübelerimiz ile belirlenmiş bir yol izler. Eğer diskler bize ulaşmadan üzerinde bazı işlemler gerçekleştirilmişse bu durum veri kurtarma sürecinde bize engel oluşturabilmektedir. Genellikle insanlar ilk olarak internet üzerinden sunulan veri kurtarma programlarına yönelirler. Bu programların tercih edilmesi yapılan en büyük hatalardan bir tanesidir.

İnternet üzerinden ücretli olarak sunulan ve veri kaybı durumlarında verilerin geri getirilmesini sağladığı iddia edilen programlar arasında gerçekten bu işlemi yapabilecek olanlar vardır. Ancak bunlar ekip arkadaşlarımız gibi uzun süredir bu sektörde çalışan insanlar tarafından kullanılabilecek kadar profesyonel programlardır. Sizin bu programı kullanmaya çalışmanız firmamız tarafından kurtarılabilecek olan verilerin tamamen yok olmasını sağlayabilir.

Harici Diskten Veri Kurtarmak İçin Ne Yapılması Gerekli?

Taşınabilir hard disk kullanıyorsanız ve verileriniz bir şekilde kaybolduysa bu durumda hard diski kullanmayı hemen bırakmanız gerekli. Hard diski farklı verileri depolamak ya da kaybolan verileri kurtarmaya çalışmak için kullanmayın. Hiç zaman kaybetmeden firmamız ile iletişime geçerek talep ettiğiniz hizmeti profesyonel ekip arkadaşlarımıza bildirin.

Bizlerle iletişin kurduğunuz anda kurtarma işlemlerini başlatmış olursunuz. Bu andan itibaren geçen her dakika kaybolan verilerinize daha fazla yaklaşmanızı sağlayacaktır. Artık yapmanız gereken tek işlem verilerin bulunduğu diskleri bizlere teslim etmek olur. Sonrasında ekip arkadaşlarımız disk üzerinde hemen çalışmalara başlayacaktır.

Harici Harddiskinizi Hemen Bize Gönderin

Verileri kurtarmak için harici disklere direkt olarak müdahale etmemiz gerekmektedir. Uzaktan bu işlemin yapılması mümkün olmaz. İstanbul’da ikamet eden kişiler bu aşamada biraz daha şanslıdır. Firmamıza başvurularını gerçekleştiren kişiler hard disklerini elden bize teslim edebilirler. Ancak Türkiye’nin farklı bir bölgesinden bizlere ulaşıyorsanız ürünü bize teslim etmek için farklı bir yöntem kullanmanız gerekecek.

Türkiye’nin neresinde olursanız olun hard diskten veri kurtarma işlemi için ürünleri kargo ile bizlere gönderebilirsiniz. Gold Data ile iletişime geçtiğiniz anda gerekli adres bilgileri ve gönderimi nasıl yapacağınız sizlere aktarılır. Bu işlemi başarılı bir şekilde yaparak ürünlerin bizlere ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Kısa Sürede Veri Kurtarma İşlemi

Harici hard diski bizlere gönderdiğiniz anda ekiplerimiz diskler üzerinde çalışmaya başlar. Diskinizin sırada beklemesi ya da birkaç gün boyunca işlemlere başlanmaması gibi bir durum hiçbir zaman söz konusu olmaz. Bize ulaştırılan disklerin tamamı için aynı gün çalışmalara başlanmaktadır. Hizmeti almadan önce doldurduğunuz talep formu içerisinde yer alan bilgilere göre ekip arkadaşlarımız veri kurtarma işlemini gerçekleştirirler.

Firmamız olabilecek en kısa süre içerisinde bu işlemleri tamamlamaktadır. Ancak işlemlere başlanmadan kesin bir süre verme imkânımız olmaz. Dosyaları kurtarmanın ne kadar zaman alacağı hard diskin yazılım açısından durumu, donanımsal durumu ve dosyaların miktarı ile orantılı olarak değişmektedir. Bu sebeple de sabırlı bir şekilde beklemeniz ve işimizi en iyi şekilde yaptığımızdan emin olmanız gerekmektedir.

Veri Kurtarma İşlemine Büyük Paralar Ödemeyin

Herhangi bir dosya silindiğinde ya da dosyaya ulaşılamadığında dosyaları kurtarmanın yolunu aramaya başlarsınız. Özellikle harici depolama alanlarının içerisinde çok önemli dosyalar varsa bu durum sizi endişelendirebilmektedir. Yaşadığınız büyük endişe ilk gördüğünüz veri kurtarma merkezine başvurmanıza ve hemen bir hizmet almanıza sebep olur.

Firmaları araştırmadan veri kaybını ortadan kaldırmaya çalışırsanız gereğinden çok daha fazla ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz. Kurumsal bir yapıya sahip olmayan ve diskler içerisinde yer alan bilgilere göre fiyat belirleyen amatör işletmelere paranızı kaptırmanız çok yüksek bir ihtimal.

Veriye erişim yapamadığınız anda sakin bir şekilde firmamız ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Nerede olursanız olun Türkiye’nin en kaliteli ve uygun fiyatlı veri kurtarma hizmetini satın alabilirsiniz. Bunun bilincinde olarak hareket etmeniz çok önemli. Cihazlarınızı bize gönderdiğiniz anda verilerinizin kurtarma işlemi başlayacak ve kısa sürede tamamlanacaktır. Verileriniz hazır olduğunda sizlere bilgi verilir ve ödeme talepleri oluşturulur. Böylece en uygun fiyatlarla verilerinizi kurtarma şansını elde edersiniz.

Harici Harddisk Veri Kurtarma

Harici harddiskler usb ile bilgisayara bağlantısı yapılarak diskte veri saklayacağınız cihazlardır. Günümüzde de harici hard disk kullanımlarının yaygın olması, diskten dosyaları gerektiğinde bilgisayara transfer ederek anında kullanabilir olmanız sebebiyle diskin içerisinde dosyalar her zaman önemli ve kaybolmaması istenen verilerdir. Olumsuz bir şekilde yaşanabilir tüm sorunlarda, harici hard disklerle ilgili veri kaybı sorunlarıyla karşı karşıya kalabilirsiniz. 

İçerisindeki verilerin sizler için önemli olduğu ve usb 2.0 usb kablosu dışında bağlantısı bulunmayan harici disklerinizle ilgili olası veri kurtarmaya yönelik ücretsiz programlar ya da çeşitli yazılımlar yerine uzmanından destek almanız her zaman önemlidir. Disklerde en önemli olan durum şudur ki, veri kaybolduktan sonra üzerine yapılan her türlü yazma durumlarıdır. Ne kadar çok şey yazarsanız, içerisinde bulunan dosyaları da kurtarma açısından o kadar çok zorlaştırmış olacağınızı unutmayın.

Sahip olduğunuz usb flash bellekler dışında harici harddiskler, çok daha büyük verileri saklamak ve veri transferlerini de usb 2.0 veya usb 3.0 ile hızlı yapmak için kullandığınız disklerdir. Genel olarak kozmetik anlamda dışarıdan gelen darbeler, yere düşmesi gibi sorunlarda ortaya çıkan veri kayıpları durumları olduğu gibi, bilgisayar otomatik olarak cihazınızı biçimlendirdiğinde ya da benzer sorunları hiç anlamadan yaşadığınızda veri kaybı yaşandığında uzmanından yardım alabilirsiniz.

Aynı zamanda harici hard disk, veri okuma ve yazma yapısı gereği, giriş çıkışlarında çok fazla oynama yapılmaması gereken, hassas cihazlar olması nedeniyle dikkat edilmesi gereken ürünlerdir. Harici hard disk bilgisayara takıldıktan sonra fiziksel olarak müdahale etmemek önemlidir. Ezilmesi, sert zemine düşmesi ya da parçalanması gibi sorunlarla karşılaşmamak adına her zaman emin bir şekilde taşımak ve kullanmak önemli olmaktadır.