Donör Disk Nedir
Donör Disk Nedir?

Bir şekilde veri kurtarma sürecine dahil olan müşterilerimizin en çok sordukları sorulardan biride donör diskin ne olduğudur. 

Donör disk fiziksel arızalı disklerde verilere erişim sağlanması için laboratuvarda yapılacak çalışmalar sırasında kullanılan ikinci bir disktir. Her veri kurtarma işlemi için donör disk kullanımı gerekmemektedir.

Hangi Diskler Donör Olarak Kullanılabilir?

Öncelikle belirtmek gerekir ki rast gele iki insan birbirine kan veya organ bağışlayamadığı gibi, ayna marka ve model iki diskte birbirine donör olamazlar. Donör disk seçimi için üreticilerin yayımladığı ve belli algoritmalar ile bildirdiği kriterler vardır. Diskin laboratuvarımıza geldiği zaman mühendislerimiz bir donör disk kullanımı gerekecek ise size bu konu ile ilgili ayrıntılı bilgi vereceklerdir.

Donör Diski Kendim mi Temin Etmem Gerekiyor?

Önce mühendislerimizin diskinizde yürütülecek veri kurtarma işlemleri için donör disk kullanımına gerek duyulup duyulmadığını raporlaması gerekir. Böyle bir ihtiyaç var ise bu size bildirilir. Donör diskin temini ni ise kendiniz arzu etmediğiniz sürece firmamız tarafından yapılmaktadır. Donör bankamıza her ay düzenli olarak eklenen donör diskler sayesinde Avrupa'nın en büyük donör stoklarından birine sahip olmaktayız.  Nadiren de olsa stoğumuzda olmayan ürünlerin tedariği yine firmamız tarafından süratla gerçekleştirilmektedir.

Aylık donör disk listesine buradan ulaşabilirsiniz.

İşlem Sonunda Donör Diski Kullanabilecekmiyim?

Bu münkün değildir.  Donör disk laboratuvar ortamında arızalı diskinizle işlem görecektir. Bu tür diskler günlük hayatta kullanıma uygun diskler değildir. Veri kurtarma işlemlerinden sonra kurtarılan datalarınızı İnternet sitemiz üzerinden görüp indirebileceğiniz gibi, dilediğiniz herhangi bir depolama ortamında teslim alabileceksiniz. Donör disk veri teslimi için değil veri erişimi için kullanılmaktadır.