icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Veriler, dijital veri depolama araçları marifetiyle depolanmakta ve korunmaktadır. Her ne kadar yüksek güvenlik altyapısına sahip olsalar da veri depolama araçlarının zaman zaman işlevini yitirmesi, depoladığı verilere ulaşımı imkansız kılması mümkündür. Önemli verilerini bu araçlarda depolanan, fakat söz konusu verileri bir başka depolama aracında yedeklemeyen kullanıcılar, verilerini depoladığı alanlara erişemediği takdirde, telafisi güç çok ciddi kayıplar ve sorunlar yaşayabilir.

Verilerin depo edildiği alan/araçların erişilememesi ve verilere ait yedeğin bulunmaması durumunda, verilere ulaşılabilmesi adına veri kurtarma çözümlerinden yararlanılır. Veri kurtarma çözümleri, uzman personeli ile hizmet veren profesyonel bir veri kurtarma şirketi tarafından sağlanır. Şirketimiz, Ankara veri kurtarma noktasında; koşulsuz memnuniyet, %100’e yakın başarı, alışılagelmişin ötesinde kalite standardı ve %100 veri gizliliği ilkesi ile veri kurtarma hizmeti vermektedir.ankara veri kurtarma

Veri Kurtarma Nedir?

Veri kurtarma; verilerin depo edildiği dijital araç ya da alanlara erişimin standart ve klasik yöntemlerle mümkün olmadığı durumlarda, verilere erişim sağlamak ve kalıcı olarak kurtarmak amacıyla yapılan çalışmalar bütünüdür. Şirketimiz, verilerinize ulaşım sağlayamadığını ve klasik çözümleri denemenize karşın olumlu sonuç alamamanız halinde verilerinizin eksiksiz ve hasar görmeksizin kurtarılması amacıyla veri kurtarma çözümleri sunmaktadır. Veri kurtarma hizmeti;

  • Kullanıcı hataları nedeniyle,
  • Depolama araçlarının işlevini yitirmesi ya da fiziksel zarar görmesi nedeniyle,

Veri kaybı yaşanması halinde, verilere yeniden erişim sağlamak için başvurulan hizmettir. Şirketimiz hard disk, RAID, SSD, flaş sürücü başta olmak üzere, bilumum veri depolama aygıtına yönelik veri kurtarma hizmeti sağlamaktadır. Alternatif firmalarca uygulanan klasik yöntemlerin aksine, yenilikçi çözümler ile verilerin yüksek başarı oranı ve sorunsuz bir şekilde kurtarılmasını sağlamaktayız. Veri kurtarma çözümlerimizden yararlanmak için web sayfamızın iletişim sekmesine erişim sağlayabilir ve teknik ekibimizle iletişim kurabilirsiniz.

Yenilikçi Veri Kurtarma Çözümleri

Ankara veri kurtarma noktasında faaliyet gösteren şirketimiz; yüksek kalite standartlarını haiz operasyon envanteri ve laboratuvarı ile veri depolama aygıtlarına yönelik veri kurtarma çözümleri sunmaktadır. Uzman personelimiz marifetiyle icra edilen veri kurtarma hizmetlerimiz, aşağıda yer alan tabloda ifade edilmektedir:

Veri Depolama Aygıtı

Veri Depolama Çözümleri

Hard Disk Veri Kurtarma Çözümleri

SATA, IDE, SAS, SSD, SSHD ve SSCI gibi farklı türlere ayrılan hard diskler, en yaygın veri depolama aygıtları arasında yer alır. Hard disklerde bulunan verilere erişilememesi halinde, tarafımızca sağlanan hard disk veri kurtarma hizmetinden yararlanabilirsiniz.

SSD Veri Kurtarma Çözümleri

SSD; bilgisayar depolama hiyerarşisinde yer alan, ikincil depolama fonksiyonu gösteren, verilerin kalıcı şekilde depo edilmesi amacıyla görev yapan veri depolama aygıtıdır. Fiziksel darbelere karşı daha dayanıklı yapıya sahip SSD aygıtlar; daha hızlı erişim ve daha düşük gecikme süresine sahip sessiz çalışan depolama aracıdır. SSD aygıtlarda meydana gelen çeşitli sorunlar nedeniyle verilere ulaşılmaması halinde tarafımızca sunulan SSD veri kurtarma hizmetine başvurabilirsiniz.

NAS Veri Kurtarma Çözümleri

NAS (Ağa Bağlı Depolama) aygıtı; direkt bir bilgisayara bağlanmak yerine bir ağa bağlanarak veri depolama işlevi gösterir. Söz konusu aygıtta yaşanan sorunlar dolayısıyla verilerinize ulaşamamanız halinde şirketimizle iletişim kurabilir, NAS veri kurtarma çözümlerimizden istifade edebilirsiniz.

Flash Bellek Veri Kurtarma Çözümleri

Flash bellek; kaynak gücüne bağlı kalmaksızın veri depolama işlevi gösteren depolama aygıtıdır. Genellikle bellek kartlarında ve USB bellek aygıtlarda kullanılan flaş bellek teknolojisi, zaman zaman işlevsel bozukluklar nedeniyle depoladığı verilere erişimi imkansız hale getirmektedir. Şirketimiz, flaş bellek teknolojisi kullanan; CompactFlash SD (Secure Digital) MultimediaCard Memory Stick Smart Media aygıtların tamamına yönelik flaş bellek veri kurtarma hizmetleri sunmaktadır.

RAID Kurtarma Çözümleri

RAID (Redundant Array of Inexpensive Disk – Bağımsız Disklerin Artıklıklı Dizisi), diskler arasında veri kopyalama ya da veri paylaşma amacıyla birden çok sabit diski kullanarak oluşturulan veri depolama tasarısına denir. Çeşitli sebepler dolayısıyla RAID bünyesindeki verilere erişilememesi halinde, Ankara veri kurtarma noktasında nitelikli hizmet anlayışı ile veri kurtarma çözümleri sağlayan şirketimize başvurabilir, uzman personelimiz marifetiyle sağlanacak RAID kurtarma hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Sunucu Kurtarma Çözümleri

Kompleks ve kapsamlı bir çalışma gerektiren ve hayli büyük hacimli depolama sağlayan sunuculara yönelik verdiğimiz hizmet sayesinde; veri kaybı sebebiyle kesinti süresi asgari düzeye indirilmekte ve sunucu bünyesindeki verilerin başarıyla kurtarılması sağlanmaktadır.

SCSI Kurtarma Çözümleri

SCSI (Small Computer System Interface – Küçük Bilgisayar Sistemi Arayüzü), sabit disk, CD sürücü, tarayıcı, yazıcı vs. aygıtları paralel arabirim standartlarından daha gelişmiş ve uyumlu biçimde kontrol eden standardı ifade eder. Şirketimiz, SCSI standardında yaşanan çeşitli sorunlara karşın SCSI kurtarma hizmetleri sağlamaktadır.

CryptoLocker Çözümleri

CryptoLocker, ransomware Truva atına verilen isimdir. Microsoft Windows işletim sistemlerini hedef alan CryptoLocker, virüslü – posta eklerinden bilgisayarlara ve bilgisayar üzerinden de cihaza bağlı depolama birimlerine ulaşır ve verileri şifreler. Şifrelediği verilere karşın yüksek bir bedel isteyen CryptoLocker, ödeme yapılmaması halinde verilerin silineceği tehdidinde bulunur. Bu tehditle karşı karşıya kalınması halinde şirketimize başvurabilir ve CryptoLocker çözümlerimizden yararlanabilirsiniz.

Ankara Veri Kurtarma Fiyatları

Ankara veri kurtarma fiyatları söz konusu olduğunda, fiyatlandırmanın belirli parametrelere göre değişiklik gösterdiği ifade edilebilir. Zira, veri kurtarma hizmeti için başvurulacak aygıtın türü, kurtarılacak verinin vasfı ve harici talepler gibi faktörlerin her biri, veri kurtarma hizmeti fiyatlarına etki eder. Şirketimiz, veri kurtarma hizmetinden yararlanmak amacıyla tarafımıza başvuran tüm müşterilere, söz konusu projenin iş yüküne göre değişmekle birlikte en cazip fiyatlandırmayı sunmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Veri Nasıl Kurtarılır, Süreç Nasıl İşler?

Web sitemizin iletişim sekmesine erişim sağlayarak teknik destek ekibimiz ile iletişim kurabilir ve talep ettiğiniz veri kurtarma hizmetine ilişkin bilgi aktardıktan sonra, veri kurtarma prosesine ilişkin brifing alabilirsiniz. Zira, veri kurtarma işlemine konu edilecek proje hakkında bilgi sahibi olunmadan nasıl bir operasyon uygulanacağını ifade etmek, doğru ve isabetli bir yaklaşım olmayacaktır.

Veri Kurtarma Fiyatları Nedir?

Veri kurtarma işlemi için talep edilecek fiyat; söz konusu depolama alanı/aygıtı/ortamının türü, depolama ortamında yaşanan sorunun sebebi, ilave bileşenlerin satın alınması, verilerin kurtarılması için nasıl bir süreç izleneceği gibi veri kurtarma işleminin yaratacağı iş yüküne  göre değişeceği için, somut işleme dair bilgi sahibi olunmadan fiyatlandırma hakkında bilgi verilmesi yanıltıcı olacaktır. Veri kurtarma fiyatlarına dair daha net bilgi almak için destek ekibimizle iletişim kurabilir, merak ettiğiniz hususlara yanıt bulabilirsiniz.

Şirketimiz, alternatif veri kurtarma şirketlerine kıyasla çok daha makul bir fiyatlandırma uygulamaktadır. Koşulsuz memnuniyet ve nitelikli hizmet anlayışı üzerine faaliyet gösteren veri kurtarma şirketimize başvurabilir, talep ettiğiniz hizmeti kısa zamanda ve cazip fiyatlar karşılığında elde edebilirsiniz.

Veri Kaybı Durumunda Ne Yapılmalı Ne Yapılmamalıdır?

Veri kaybına maruz kalan kişi, veri kaybının yaşandığı cihazı kapatmalı ve güç kaynağı bağlantısını kesmelidir. Ardından, verileri kurtarmaya yönelik herhangi bir işlem yapmadan profesyonel bir veri kurtarma şirketinden yardım almalıdır. Veri kaybı yaşandığı anda herhangi bir işlem yapılmadan profesyonel bir adrese ivedi bir şekilde başvurulmalıdır. Zira, hatalı veya ihmali bir müdahale sebebiyle telafisi imkansız kayıplar söz konusu olabilir.