icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98
partner

Hard disklerde meydana gelen bazit sorunlar dahi kaydedilmiş olan verilerin silinmesine neden olabilir. Hard diskler ile ilgili yaşanan en yaygın sorunlardan biri ise aygıtın kafa vurmasıdır. Bu nedenle kafa vuran hard diskten veri kurtarma çalışması en sık yapılan çalışmalar arasında yer alıyor. 

Hard disklerde kafa olarak adlandırılan bölüm donanımsal bir sorun nedeniyle bozulabiliyor. Bu durumda hard diski bilgisayara bağladığınızda bazı sesler de gelir. Hard disklerde meydana gelen bu sorun nedeniyle verilerde kayıplar da meydana gelebiliyor ve kafa vuran hard diskten veri kurtarma çalışmasının yapılmasına ihtiyaç duyulabiliyor. Profesyonel tekniklerle gerçekleştirilen bu çalışma neticesinde verilere yeniden erişim sağlanabilir.

 

Hard Diskte Neden Veriler Silinir? 

Hard diskler her ne kadar artık çok daha sağlam bir donanıma sahip olacak şekilde üretilse de pek çok nedene bağlı olarak veri kayıpları meydana gelebilir. Örneğin donanımında meydana gelebilen bir problem verilerin silinmesi ya da dosyanın bozulması gibi sorunlara sebebiyet verebilir. Elbette bu sorun karşısında verilerden vazgeçmek zorunda değilsiniz. 

Yazılımda bir sorun olması nedeniyle de veri kaybı ya da dosya bozulması gibi bir sorun meydana gelebiliyor. Ancak gelişen yen teknikler sayesinde artık veri kurtarma çalışması bu gibi sorunlar yaşandığınızda da uygulanabiliyor. Ancak tercihinizi mutlaka profesyonel bir veri kurtarma firmasından yana yapmanız gerekir. Aksi halde ulaşılabilecek verilere erişim imkansız hale de gelebilir. 


Sizi Arayalım