Harici Harddisk Biçimlendirmeden Kurtarma


Harici hard disklerinizde bulunan verilerin zarar görmesi ya da hard diskiniz ile ilgili bir sorun yaşamanız halinde derhal biçimlendirme çalışması yapmayın. Oldukça sık bir şekilde tercih edilen bu yöntem yerine biçimlendirme yapmadan da verileriniz ile ilgili sorunun ortadan kaldırılmasını sağlayabilen harici harddisk biçimlendirmeden kurtarma çalışmasına yönelebilirsiniz. Elbette bunun için profesyonel yardım almanız gerekebilir. 

Çünkü harici harddisk biçimlendirmeden kurtarma işlemi sanıldığı kadar basit bir işlem değil. İnternette, çeşitli portallarda anlatılan yöntemleri uygulayarak başarıya ulaşma ihtimaliniz epey zor. Hatta bu yöntemleri hatalı şekilde uygulamanız halinde hem hard diskinize hem de içerisinde bulunan ve sizin için son derece önemli olan verilere büyük zararlar vermiş olacaksınız. 


Hard Diskten Nasıl Veri Kurtarılır? 

Ayrıca biçimlendirme yapmanız zaten verilerinizin tümünün silinmesi anlamına gelir. Bu doğrultuda yaşadığınız sorunu ortadan kaldırmak için biçimlendirme yapmanız zaten verileri erişilmez kılacağı için pek de ideal olmayan bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Şayet hard diskiniz boşsa ya da içerisinde bulunan veriler sizin için önem taşımıyorsa bu durumda biçimlendirme seçeneğini değerlendirebilirsiniz. 

Harici hard diskten veri kurtarmanın en kolay yolu aslında bir veri kurtarma merkezi ile irtibata geçmenizdir. Çünkü gerçekten bu işlemlerin bilgi ve deneyim gerektirdiğini unutmayın. Verilerinize kalıcı bir zarar vermeniz durumunda, kurtarılmaları da olanaksız ir hal alabilir. Ancak profesyonel yardım almanız halinde elbette en yüksek oranda veri kurtarılması da mümkün olacak.

YAZIYI PAYLAŞ
  • Son Yazılar