icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Harici hard disklerinizde bulunan verilerin zarar görmesi ya da hard diskiniz ile ilgili bir sorun yaşamanız halinde derhal biçimlendirme çalışması yapmayın. Oldukça sık bir şekilde tercih edilen bu yöntem yerine biçimlendirme yapmadan da verileriniz ile ilgili sorunun ortadan kaldırılmasını sağlayabilen harici harddisk biçimlendirmeden kurtarma çalışmasına yönelebilirsiniz. Elbette bunun için profesyonel yardım almanız gerekebilir. Bu noktada firmamız devreye giriyor ve biçimlendirmeden veri kurtarma çalışmasını en kısa süre içerisinde sizin için gerçekleştiriyor.

Çünkü harici harddisk biçimlendirmeden kurtarma işlemi sanıldığı kadar basit bir işlem değil. İnternette, çeşitli portallarda anlatılan yöntemleri uygulayarak başarıya ulaşma ihtimaliniz epey zor. Hatta bu yöntemleri hatalı şekilde uygulamanız halinde hem hard diskinize hem de içerisinde bulunan ve sizin için son derece önemli olan verilere büyük zararlar vermiş olacaksınız. Online ortamda biçimlendirmeden sonra veri kurtarma adına pek çok program önerisinde bulunuluyor. Ancak bu programların sandığınız yazılımlar olmayabileceği ve özellikle kötü amaçlı yazılımların bu tür içeriklerle lanse edildiğini unutmamalısınız.Hard Diskten Nasıl Veri Kurtarılır? 

Ayrıca biçimlendirme yapmanız zaten verilerinizin tümünün silinmesi anlamına gelir. Bu doğrultuda yaşadığınız sorunu ortadan kaldırmak için biçimlendirme yapmanız zaten verileri erişilmez kılacağı için pek de ideal olmayan bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Şayet hard diskiniz boşsa ya da içerisinde bulunan veriler sizin için önem taşımıyorsa bu durumda biçimlendirme seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Ancak bu durumda da bazı hatalar ile karşılaşabileceğiniz konusunda sizi uyarmak isteriz. İnternet ortamında harici disk biçimlendirme hatası çözümü konusunda pek çok farklı yaklaşım önerisi mevcut. 

Harici hard diskten veri kurtarmanın en kolay yolu aslında bir veri kurtarma merkezi ile irtibata geçmenizdir. Çünkü gerçekten bu işlemlerin bilgi ve deneyim gerektirdiğini unutmayın. Verilerinize kalıcı bir zarar vermeniz durumunda, kurtarılmaları da olanaksız ir hal alabilir. Ancak profesyonel yardım almanız halinde elbette en yüksek oranda veri kurtarılması da mümkün olacak. Özellikle verileriniz önemliyse taşınabilir harddisk biçimlendirmeden kurtarma çalışması yapılması için mutlaka profesyonel destek almalısınız. Aksi halde verilerinize kalıcı zararlar da verebilirsiniz. Bu riski göze almamak için GOLD DATA olarak sunduğumuz hizmetlerden faydalanmanızı tavsiye ederiz.