icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98
partner

Geniş hafıza kapasiteleri ve kompakt tasarımlarıyla harddiskler, çok sayıda kişinin veri muhafaza etmek için tercih ettiği aygıt oluyor. Her ne kadar dayanıklı bir yapıya sahip olsalar da markası ya da modeli ne olursa olsun tüm harddisklerde çeşitli arızaların meydana gelmesi mümkün. Bazen fiziksel bazen de yazılım sorunları hatta virüsler dahi hard diskte depolanan verilere erişmenizi engelleyebilir.

Bu durumda yapılması gereken profesyonel veri kurtarma ekiplerine harddiski ulaştırmak olacaktır. GOLD Data olarak tüm marka ve modellerde hard disklerden veri kurtarma hizmeti veriyoruz. Harddiskten veri kurtarma hizmetimiz kapsamında aygıt içerisinde yer alan veriler profesyonel teknikler ve çeşitli yazılımlar kullanılarak kurtarılır. Yeni bir harddiske bu veriler aktarılır ve yeni harddisk veri sahibine ulaştırılır.

Hard Diskten Veri Kurtarma

Harddisklerde meydana gelen arızanın giderilmesi ya da bir başka deyişle harddiskin onarımı ise farklı bir hizmet alanıdır. Yaptığımız çalışma sadece kırılmış, bozulmuş ya da virüs bulaşmış olan aygıttan verilerin kurtarılması ve yeni bir aygıta aktarılmasıdır. Elbette şayet varsa verilere bulaşmış olan virüs de temizlenir. Yeni harddisk kullanıma hazır ve güvenli bir şekilde adresinize ulaştırılır.

Aygıtta meydana gelen arızaya ve bu arızanın verileri ne oranda etkilediğine bağlı olarak, harddiskten verilerin % kaç oranında kurtarıldığı da değişir. Genellikle verilerin çok büyük bir bölümünü yeniden erişilebilir kılmaktayız. Ancak kırılmış ve verilerin saklandığı çip bölümün zarar görmüş olduğu aygıtlardan kurtarılacak veri sayısı daha az olabilir.

Harddisk veri kurtarma asla hata kabul etmeyen bir çalışmadır. Bu nedenle sadece profesyonel ekipler tarafından aygıta müdahale edilmesi gerekir. Markası ya da hafıza kapasitesi ne olursa olsun tüm aygıtlar için veri kurtarma çalışmasını başarılı bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Düşme ya da darbe sonucunda çalışmayan harddiskler için de firmamızla iletişime geçebilirsiniz. 

Hard disk kopyalama işlemi ile ilgili bilgi verdiğimiz yazımız olan hard disk kopyalama yazımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz.


Sizi Arayalım