icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Geniş hafıza kapasiteleri ve kompakt tasarımlarıyla harddiskler, çok sayıda kişinin veri muhafaza etmek için tercih ettiği aygıt oluyor. Her ne kadar dayanıklı bir yapıya sahip olsalar da markası ya da modeli ne olursa olsun tüm harddisklerde çeşitli arızaların meydana gelmesi mümkün. Bazen fiziksel bazen de yazılım sorunları hatta virüsler dahi hard diskte depolanan verilere erişmenizi engelleyebilir.

Bu durumda yapılması gereken profesyonel veri kurtarma ekiplerine harddiski ulaştırmak olacaktır. GOLD Data olarak tüm marka ve modellerde veri kurtarma hizmeti veriyoruz. Harddiskten veri kurtarma hizmetimiz kapsamında aygıt içerisinde yer alan veriler profesyonel teknikler ve çeşitli yazılımlar kullanılarak kurtarılır. Yeni bir harddiske bu veriler aktarılır ve yeni harddisk veri sahibine ulaştırılır.

Hard Diskten Veri Kurtarma

Harddisklerde meydana gelen arızanın giderilmesi ya da bir başka deyişle harddiskin onarımı ise farklı bir hizmet alanıdır. Yaptığımız çalışma sadece kırılmış, bozulmuş ya da virüs bulaşmış olan aygıttan verilerin kurtarılması ve yeni bir aygıta aktarılmasıdır. Elbette şayet varsa verilere bulaşmış olan virüs de temizlenir. Yeni harddisk kullanıma hazır ve güvenli bir şekilde adresinize ulaştırılır.

Aygıtta meydana gelen arızaya ve bu arızanın verileri ne oranda etkilediğine bağlı olarak, harddiskten verilerin % kaç oranında kurtarıldığı da değişir. Genellikle verilerin çok büyük bir bölümünü yeniden erişilebilir kılmaktayız. Ancak kırılmış ve verilerin saklandığı plaka bölümün zarar görmüş olduğu aygıtlardan kurtarılacak veri sayısı daha az olabilir.

Harddisk veri kurtarma asla hata kabul etmeyen bir çalışmadır. Bu nedenle sadece profesyonel ekipler tarafından aygıta müdahale edilmesi gerekir. Markası ya da hafıza kapasitesi ne olursa olsun tüm aygıtlar için veri kurtarma çalışmasını başarılı bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Düşme ya da darbe sonucunda çalışmayan hard  diskler için de firmamızla iletişime geçebilirsiniz. 

Hard Disk Arıza Tespiti

Hard diskler, mekanik bir forma sahip olduğu için arızalanma olasılıkları yüksektir. Çeşitli darbeler, kırılmalar ve çizilmeler sonucunda veri kayıpları yaşayabilirsiniz. Bu noktada yapmanız gereken en doğru eylem profesyonellerden destek almaktır. Peki hard diskinizin bozulduğunu nasıl anlarsınız?

Hard diskin tamamen çalışmaya durması, en çok bilinen arıza belirtisidir. Aynı zamanda bilgisayarınızı açtığınızda cihaz hard diski görmez ve bu durumu belirten bir mesaj ile karşı karşıya kalırsınız. Bu aşamada panik yapmamanızı öneririz. Hem firmamızla iletişime geçerek profesyonel destek alabilirsiniz. 

Bunun yanı sıra bilgisayarınızda görünür ve çeşitli sesler çıkarır. Çıkan arızalı sesler de hard diskinizin bozulduğuna işarettir. Donma ve veri kaybı-bozulması gibi problemler yaşamanız olağandır. Bu noktada veri kurtarma merkezinden yardım alabilirsiniz. 

Bad sectorlerden yana sorun yaşamanız da mümkündür. Bad sector; titreşim, sıvı, darbeler ve sıcaklık sebebi ile oluşan problemlerdir. Hard diskte plakalardan gelen sıra dışı sesler var ise  okuma yazma başlığında sorun vardır kanısına ulaşabilirsiniz. 

Bilgisayarınızı açtıktan sonra hard diskiniz ile ilgili bir sorun olup olmadığını anlamaya çalışın. Arızayı tespit ettikten sonra bilgisayarı kapatın ve profesyonel veri kurtarma merkezlerine başvurun. Emin olun panik yapmaktan ziyade işi uzmanlarına bırakmanız en doğru eylem olacaktır. 

Bozuk Hard Disk Tamir Edilebilir Mi?

Hard disk tamiri söz konusu olduğunda sorunun çözülmesi için muhakkak profesyonel bir firmadan destek alınması gerekmektedir. Bozuk hdd tamiri soruna ve gerçekleştirilecek işleme göre farklılık içermektedir. Yani buradaki işlem bad sector tamiri veya yazılım ile ilgili olabilmektedir. Verileriniz kaybolduysa ve hard diskiniz bozulduysa problemin büyüklüğüne paralel oranla verilerinizi kurtarabilmekteyiz. 

Hard disk bozulma oranı çok yüksek değil ise verilerinizin hepsinin kurtarılması mümkündür. Durum tam aksi olduğunda veri kurtarma işlemi bir tık daha zor olacaktır. Bu noktada verilerin hepsi kurtarılamayabilir. Fakat Gold Data olarak bozuk hard disk kapsamında silinen dosya ve verileri maksimum düzeyde kurtarma eylemi gerçekleştirmekteyiz. 

Hard disk tamiri gerçekleştirirken alanında uzman ekibimiz ve mühendislerimiz tarafından sorunu çözmekteyiz. Arızayı tespit ettikten sonra analizler doğrultusunda faaliyet göstererek verilerinizi kurtarıp, hard diskinizi kullanılır forma dönüştürmekteyiz. Fakat sorun çok büyük ise veri kurtarma işlemini gerçekleştirerek başka bir hard diske aktarımını sağlamaktayız. Bu yüzden hard diskiniz bozulduğunda telaşlanmadan ve kendi çabalarınız doğrultusunda girişimde bulunmadan profesyonel destek almanızı öneririz.

Yere Düşen Hard Disk Tamiri

Hard diskler, mekanik yapıda olduğu için çeşitli arızalanmalar ile karşılaşılabilir. Darbeler, çizilmeleri kırılmalar, sıvı teması ve yere düşme sonucu bozulan hard disklerin tamiri profesyonellik çerçevesinde gerçekleştirilmelidir. Çünkü bu işlem sanıldığı kadar kolay ve basit bir düzeyde değildir. Alanında uzman kişilerden faydalanılması yapılacak en doğru eylem olacaktır. 

Hard diskiniz yere düşüp kırıldıysa ya da çizilmeler olduysa firmamızdan destek alabilirsiniz. Sorunun ve kaybın büyüklüğüne göre verileriniz kurtarılabilir.

Gold Data olarak uygun fiyat politikası kapsamında hizmet vermekteyiz. Sorun büyük ya da küçük fark etmeksizin makul rakamlar doğrultusunda sorunlarınıza profesyonel çözümler sunmaktayız. Harddisk tamiri gerektiren veri kurtarma işlemleri için sayfamızdan bizlerle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz. Bu noktada sunacağımız hizmetin yüksek kalitesi ve güvenilirliğini memnuniyet çerçevesinde deneyimleyebilirsiniz.