icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

MySQL açık kaynak kodlu bir veri tabanı yönetim sistemidir. Açık kaynak kodlu olması sebebiyle kullanım alanı çok geniştir. Bir çok sektör, ticari program ve işletmede kullanılmaktadır. Açık kaynak kodlu olması sebebiyle kişisel geliştirmelere açık olması birbirinden farklı spesifik veri tabanlarının da oluşmasını sağlamaktadır.  Çoğunlukla SQL ile karıştırılsa da MySQL çok farklı bir veri tabanı yönetim sistemidir. Gereksinimleri ve  onarımı çok farklıdır.

Dünya çapında en fazla tercih edilen veri tabanları arasındaki sistemlerden olan MySQL sistemleri, veri tabanı dosyalarının zaman içerisinde farklı sebeplerden dolayı erişilememesi gibi sorunlar ile karşılaşabilir. Bu sorunlar genel olarak virüs, donanım ve yazılım kaynaklı hatalardan meydana gelmektedir.

Veri tabanınızın onarımını yapabilmeniz için ise internet üzerinde yer alan bilgileri takip etmeniz ve araştırmanız her zaman yeterli olmayabilir. Veri tabanı onarma işlemi son derece hassas olan ve profesyonel bir şekilde hareket edilmesi gereken bir işlemdir. Tek bir hata yaptığınız zaman verilerinizi kalıcı olarak kaybedebilir ve sunucunuza da kalıcı hasar verebilirsiniz.

Mysql veri tabanı phpmyadmin üzerinden çalışabileceği gibi 3. Parti uygulamalar üzerinden de erişimi mümkündür.  Database onarma işlemleri her database türü için farklı yöntemlerle gerçekleşmektedir. Mysql veri tabanı oldukça spesifik tablo onarma işlemleri gerektirmektedir.  

Veritabanı onarma işlemleri  öncesinde mutlaka var olan veritabanı database ve ticari programların yedek alınması gerekmektedir. Olası bir hatada verileri tekrar  geri yükleme yapılabilinmelidir.  Veritabanı onarma ssh üzerinden de yapılabilir. Fakat biz database onarmada ssh kullanmıyoruz.  İşletim sisteminin kullanılan database türüne uygun seçilmesi gerekmektedir.

Profesyonel Destek Almak Gerekli Mi? 

Kendi edindiğiniz bilgiler ile tecrübeniz olmadan veri tabanı onarma işlemi yapmanız tavsiye edilmemektedir. Hatalı işlemler yaptığınız zaman profesyonel destek alsanız bile firmalar verilerinizi geriye getiremeyebilirler. Bu sebeple, sorun yaşadığınız zaman profesyonel firmalardan mysql veri tabanı onarım işlemleri (mysql veri tabanı kurtarma)  için destek almanız gerekmektedir.

Veri tabanında sakladığınız verileriniz birden fazla dosyadan meydana gelmiş olabilir. Depolama alanı yetersizliğinden dolayı dosyalar parçalara ayrılabilirler. Veri tabanında ortaya çıkabilecek olan hatalar da veri tabanında bozulmalara sebep olabilir.

En düşük hata oranları ve yüksek veri tabanı onarma oranlarıyla hizmet aldığınız zaman kalıcı olarak verilerinizi geriye getirebilirsiniz. Bireysel müdahalelerin tecrübesiz olan kişiler tarafından yapılması son derece tehlikeli olabilir.  

Profesyonel firmalar kendi özel laboratuvar ortamlarında veri kurtarma işlemlerini yapmaktadır. Gold Data olarak laboratuvarımızı her zaman ileri derece yüksek teknolojiler ile donatmaya devam ediyoruz.  Detaylı bir analiz çalışması gerektiren kurtarma işlemleri için ilk etapta sorunun hangi sebeplerden dolayı kaynaklandığı belirlenmelidir. Daha sonra kurtarma işlemine geçiş yapılabilmektedir. 

Sorun yaşamaya başladığınız zaman cihazları ve sistemi çalıştırmamanız da son derece önemlidir. Sorunlu şekilde çalışan sistemler daha sonra büyük sorunların ortaya çıkmasına sebep olabilmektedir. Kurtarma işlemlerinin daima profesyonel şekilde yapılması tavsiye edilmektedir.

MySQL veri tabanı onarma ihtiyacınız var ise mutlaka öncesinden  444 36 98 numaralı hattımızdan bir veri kurtarma uzmanıyla görüşmenizde sizin için faydalı olacaktır. Uzmanlarımız sizi doğru yönlendirecek, veri kaybını minumuma indirmeniz için gerekli talimatları paylaşacaktır. 

İnternette yer alan bazı veri tabanı onarma programlarının standart bir prosedür izlediğini ve genel geçer bir garantisinin olmadığını unutmayınız.  Bu tür uygulamaların doğuracağı veri kaybı ve risklere karşı dikkatli olmanız gerekmektedir.  Tablo onarma işlemi her tablo için hassasiyetle uygulanmalıdır.

Ayrıca bozuk diskten veri kurtarma nasıl yapılıyor diye merak ediyorsanız makalemize göz atmalısınız.