DUYURU:

Değerli müşterilerimiz. 18-26 Ağustos tarihleri arasında Kurban Bayramı tatili sebebiyle Laboratuvarımız kapalı olacaktır. Acil durumlarda destek@goldverikurtarma.com veya 0 553 915 15 37 numaralı WhatsApp hattından ulaşabilirsiniz. İyi bayramlar..

Harici Hard Disk Silinen Dosyaları Geri Getirme


Hemen her bilgisayar kullanıcısının sahip olduğu aygıtlardan biri de harici disklerdir. Yüksek hafıza kapasiteleri ve taşınabilir olmaları bu aygıtların sıklıkla kullanılmasını beraberinde getiriyor. Fakat çeşitli nedenlerle içerisindeki verilerin silinmesi de bir o kadar sık yaşanan bir durum haline geldi. Bu durumda harici hard disk silinen dosyaları geri getirme için ne yapılması gerektiği merak ediliyor. 

Bu noktada Piriform’un Recuva uygulamasını deneyebilirsiniz. Genellikle harici hard disk silinen dosyaları geri getirme noktasında yüz güldüren bir uygulama olabiliyor. Programı bilgisayarınıza kurarken dil seçeneğini Türkçe olarak ayarlayabilirsiniz. Çünkü bu uygulamanın Türkçe dil desteği de bulunuyor. Kurulum aşamasında uygulamayı hangi diske kurmak istediğinizi de soruyor.

 

Hard Diskten Silinen Veriyi Kurtarma

Kurulum sonrasında kurtarmak istediğiniz dosyanın ne olduğunu karşınıza çıkan sayfada işaretleyin. Örneğin geri getirmek istediğiniz dosya bir resim ise sayfada resimleri tara seçeneğini işaretlemeniz uygulamadan maksimum verim almanızı sağlar. Aynı işlemi daha sonra farklı dosya türleri için de yapabilirsiniz. 

Ardından ne üzerinde tarama yapmak istediğinizi de size soruyor. USB ya da medya kartı gibi seçenekleri de tercih edebiliyorsunuz. Bu bölümü dikkatli kullanın ve dosyanın nereden silindiğini mutlaka doğru şekilde işaretleyin. Ardından onay vermenizle birlikte tarama başlıyor ve silinen verileri karşınızda görebiliyorsunuz. Bazen taramanın 1 saat ama bazen de saatlerce sürebileceği konusunda da sizleri uyarmak isteriz.

YAZIYI PAYLAŞ
  • Son Yazılar