icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Hard diskler günümüzde veri depolamak için en çok tercih edilen birkaç aygıttan biri haine geldi. Ancak kimi zaman çeşitli sorunlar nedeniyle hard disklerin yeniden biçimlendirilmesi gerekebiliyor. Hatta bazen kullanıcılar yanlışlıkla diklere biçimlendirme komutu da verebiliyor. Bu durumda biçimlendirilmiş diskten veri kurtarma sorunu ortaya çıkıyor. Çünkü hard disk biçimlendirildiğinde içerisinde bulunan verilere erişim mümkün olmayabilir.

Öncelikle biçimlendirilmiş diskten veri kurtarma işlemi için profesyonel bir müdahale yapılması gerektiği bilinmelidir. İnternet ortamında biçimlendirilen hard diskten veri kurtarmaya yönelik olarak hazırlandığı ileri sürülen bazı programlar mevcut. Bu programların sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi için DOS altında kullanılması gerekiyor. DOS altında çalışması için de sistem ara biriminin yani SATA’nın yüklenmesi şart.

Biçimlendirilen Hard Disklerden Verinin Kurtarılması

Bu işlem ev ortamında yapılması son derece zor bir işlemdir. Pek çok kişi bu nedenle çeşitli sıkıntılar yaşayabiliyor. Örneğin profesyonel bir müdahale ile kurtarılabilecek durumda olan verilerin kurtarılması imkânsız bir hal alabiliyor. Çünkü bilinçsiz müdahaleler nedeniyle ulaşılamayan verilerin tamamen silinmesi ya da hard disklerin yazılımlarına çeşitli zararlar verilmesi mümkün olabiliyor.

Peki, yapılması gereken işlem nedir? Yanlışlıkla ya da bilinçli şekilde biçimlendirdiğiniz hard diskten veri kurtarmak için öncelikle profesyonel bir veri kurtarma merkezi ile irtibata geçmelisiniz. Hard diske hiçbir şekilde müdahale etmeden veri kurtarma merkezine ulaşmasını sağlamanız, verilerinizin neredeyse tümünün kurtarılmasını sağlayabilir.

Programlar İle Hard Diskten Veri Kurtarmak Mümkün Mü?

Biçimlendirilmiş diskten veri kurtarma işlemi için internette onlarca farklı program görebilirsiniz. Bu programları incelediğinizde sizlere silinen verileri geri getirebileceğini vaat eder. Veri kurtarma konusunda yeterli hizmeti vereceğini iddia eden programların çok büyük bir kısmı bunu başaramamaktadır. Bazı programlar yalnızca belirli durumlardaki verileri kurtarabilirken bazıları veri kurtarma işleminde sizleri belirli bir aşamaya getirecektir.

Veri kurtarma programı olarak sunulan ücretsiz programların hiçbiri verileri geri getirme hizmetini veremez. Ücretli uygulamalardan bazıları bu işlemi gerçekleştirebilir ancak çok profesyonelce kullanılması gerekir. Bunun için de bir ücret ödeneceğinden en doğru tercih firmamız ile iletişime geçmektir.

Hard Disklerinizi Bize Ulaştırın

Hard disklerinizde yer alan verileri istemeden sildiyseniz bu konuda firmamızdan yardım almanız gereklidir. İletişim bilgilerimizden bizlere ulaştığınızda ekiplerimiz hiç zaman kaybetmeden sizleri süreç hakkında bilgilendirmeye başlar. Yapılması gereken ilk işlem hard disklerin bizlere ulaştırılmasıdır. Firmamız İstanbul’da bulunup tüm Türkiye’ye hizmet verdiğinden sizlere iki farklı seçenek sunulmaktadır.

İlk olarak ürünü direkt olarak ofislerimize getirebilirsiniz. Ürünler ofisimize geldiğinde kaybolan verileri geri getirmek için çalışmalar hemen başlayacaktır. Biçimlendirme işleminin hangi tarihte yapıldığı ya da içerisinde hangi tür dosyaların olduğu gibi bilgileri de dilerseniz bizlerle paylaşabilirsiniz. Bu bilgiler verilerin kurtarma sürecinde yardımcı olabilir.

İkinci bir seçenek olarak verileri kurtarmak için hard diskinizi bize kargo ile gönderebilirsiniz. Firmamız Türkiye’nin önde gelen veri kurtarma firmaları arasında yer aldığı için ülkemizin her noktasından önemli müşterilere sahiptir. Sizler de bu kişiler ve kurumlar arasına girebilirsiniz. Kargo ile disklerinizi bize ilettiğinizde çalışmalar hemen başlayacaktır. İşlemler tamamlandığında diskler kargo ile birlikte sizlere geri gönderilir.

Hard Diskten Veri Kurtarma İşlemi Ne Kadar Sürede Tamamlanır?

Sektörümüzde her yönüyle profesyonel bir hizmet sunmayı amaçlayan firmamız verilerin kurtarma işleminin hiçbir şart altında başarısın sonuçlanmamasını istemektedir. Bu doğrultuda ekip arkadaşlarımızın uyguladıkları birçok farklı yöntem bulunur. Hard disklerin fiziksel olarak sökülmesi ve bazı parçalarının yenilenmesi gibi durumlar da söz konusu olabilmektedir.

Süreç içerisinde bu tarz etmenler olduğundan sürecin ne kadar sürede tamamlanacağını söylemek çok mümkün olmaz. Firmamız diskten veri kurtarmak için bize disklerinizi gönderdiğiniz anda hemen çalışmalara başlayacaktır. Ne kadar sürede tamamlanacağı konusunda net bilgi vermemiz zor olsa da silinen verileri geri getirmek için hemen çalışmalara başlanacağının garantisi verilecektir.

Uygun Fiyatlarla Veri Kurtarma Hizmeti

Silinen dosyalarınızın geri getirilmesi amacıyla sunduğumuz hizmetlerde fiyatlar net bir şekilde belirtilmektedir. İşlemlere henüz başlanmadan önce ekip arkadaşlarımız ortaya çıkacak maliyet konusunda sizlere bilgiler verirler. Bu maliyetlerin dışında herhangi bir ek bedel talep edilmesi söz konusu olmamaktadır.

Maalesef bazı firmalar sabit sürücüden verileri kurtardıktan sonra verilerin ne kadar önemli olduğunu inceler ve sonrasında buna göre fiyat talep ederler. Ancak Türkiye’nin bir numaralı veri kurtarma firması olmak için çalışan şirketimizde böyle bir durumun yaşanması söz konusu değildir. Kurtarılan verilerin neler olduğunu konusunda hiçbir çalışanımızın bir bilgisi olmaz. Yalnızca sizin sunduğunuz bilgiler üzerinden hareket edilmektedir. Tüm veriler büyük bir gizlilik içerisinde geri getirilecektir.