icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Veri kurtarmada firma tercihi çok büyük önem taşıyor. Herhangi bir cihaza yapılacak yanlış müdahale aslında kurtarılabilecek durumda olan verilere erişimi olanaksız hale getirebiliyor. Bu alanda yeterli deneyime ve bilgiye sahip olmayan firmaları tercih etmek yerine rotanızı deneyimli firma seçeneklerine çevirmenizde fayda var. Özellikle İstanbul veri kurtarma hizmetlerine daha fazla ihtiyaç duyabilen kentler arasında yer alıyor. 

İşte bu nedenle İstanbul veri kurtarma firması seçerken dikkat etmesi gereken kentlerin de başında geliyor. Genellikle bir sorunla karşılaşıldığında ve söz konusu veriye ulaşılamadığında internetten edinilen gelişigüzel bilgilerle, yanlış metotlarla cihaza müdahale ediliyor. Bu durum çok sık karşılaşılan ve doğru olmayan yöntemlerdir. Yazılım ya da donanım ile ilgili bir sorun olduğunda ve verilere bu nedenle ulaşılamadığında, internetten edinilen bilgiler ile bu sorunu ortadan kaldırmak sanıldığı kadar kolay olmuyor. 

Profesyonel bir şekilde cihaza ya da aygıta müdahale edilmesi gerekiyor. Özellikle bir programın yüklenmesi ile veri kurtarma işleminin yapılmasının pek mümkün olmadığını belirtelim. Maalesef internette veri kurtarma ile hiçbir ilgisi olmayan programlar bile önerilebiliyor. Oysa bu yöntem basit bir çalışma ile kurtarılabilecek durumda olan verilere çok ciddi zararlar vermekle kalmıyor, aynı zamanda cihaza ya da aygıta bile kalıcı zararlar verebiliyor.

Veri Kurtarma Profesyonellik Gerektirir!

Veri kurtarma işleminin profesyonellik gerektirdiğinin unutulmaması gerekiyor. Öncelikle verilere ulaşmayı engelleyen sorunun tespit edilmesi ve bir analiz çalışmasının yapılması gerekiyor. Sonrasında bu sorunu ortadan kaldırmaya yönelik bir çalışma yapılması lazım ve bu durumda da profesyonel yöntemler ve tecrübe devreye giriyor. Firma seçimi o çok önemli olan verilerinize ulaşım bakımından sandığınızdan daha fazla önem taşıyor. 

Artık verilerin dijital ortamda daha fazla saklanmaya başlaması ile birlikte İstanbul veri kurtarma çalışmaları da daha fazla önem kazandı. Bireyler ya da firmaların önemli belge ve dokümanlara ulaşması, çeşitli nedenlerle silinen arşiv kayıtlarına ulaşması gibi durumlarda yaşanan sorunları ortadan kaldırmak için mutlaka profesyonel yöntemler uygulayan, alanında deneyimli bir firmayı seçmelisiniz. Bu noktada GOLD Data olarak devreye giriyor ve sizlere profesyonel bir hizmet alma şansı sunuyoruz.