icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Harici hard diskler tüm bilgisayar kullanıcılarının en önemli ihtiyaçlarından biri haline geldi. Sadece veri depolamak için değil yüksek oranda verileri taşımak için de USB bellekler yerine harici hard diskler kullanılıyor. Hard disklerin özellikle ev ve iş arasında taşınıyor olması sıklıkla düşürülmesini ve dolayısıyla zarar vermesini de beraberinde getiriyor.  Yere düşen bir hard diskte meydana gelen sorun genellikle donanım problemi oluyor.

Düşmenin etkisiyle birlikte hard disklerde verilerin saklandığı alanlarda çeşitli sıkıntılar yaşanabilir. Bu  durumda verilere kullanıcı tarafından ulaşılamıyor ve haliyle yere düşen harici hard disk veri kurtarma çalışmalarına ihtiyaç duyuluyor. Öncelikle bilinmesi gereken unsur yere düşen  bir hard diskte şayet verilere ulaşılamıyorsa kullanıcıların gelişigüzel müdahalede bulunmaması gerektiğidir.

Hard Disk Düştüğünde Ne Yapmalı? 

Düşmeden kaynaklı olarak hard diskin darbe alması mutlaka profesyonel bir veri kurtarma çalışmasının yapılmasını zorunlu kılıyor. Hard diskin özellikle kapağının açılması ve içerisinde bir parça kırığının olup olmadığının kontrol edilmesi yaygın şekilde yapılan hataların başında geliyor.  Bu ve buna benzer bilinçsiz müdahaleler maalesef aslında kurtarabilecek durumda olan hard disklerin daha ciddi bir zarar görmesine ve verilerin kurtarılamaz hale gelmesine sebebiyet verebilir. Bu nedenle yere düşen harici hard disk veri kurtarma çalışmasının profesyonel ekipler tarafından yapılmasını sağlamanız, verilerin kurtarılabilmesi noktasında çok büyük bir önem taşıyor. 

Hard Disklere Gelişigüzel Müdahalede Bulunmayın!

Hard disklerde düşme kaynaklı olan bir sorun nedeniyle verilere ulaşılamadığında clean room adı verilen ve tozdan arındırılmış bir  ortamda müdahale edilmesi gerekebilir. Hard diskin ev ya da iş yeri ortamında açılması ve içerisindeki parçaların kontrol edilmesi ciddi anlamda zarar görmesi anlamına gelebiliyor. Bilinçsiz şekilde yapılan müdahaleler işte bu nedenle çok büyük önem taşıyor.

Gold Data olarak her marka ve modelde hard disk üzerinde veri kurtarma çalışması yapabiliyoruz. Bu alanda uzmanlaşmış olan ekiplerimiz yere düşen ve zarar gören hard disklerin içerisinde yer alan verileri kurtarmak adına başarılı çalışmalara imza atıyor. Yapmanız gereken sadece bizimle iletişime geçmeniz bir hard diski bize ulaştırmanız olacak. Böylece en kısa sürede veri kurtarma çalışmasının yapılmasını sağlamış olacaksınız.