icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Profesyonel veri kurtarma işlemlerinde başarı oranlarının daha yüksek olması ve cihazlara zarar gelmemesi pek çok kişinin bu tür veri kurtarma tekniklerine yönelmesine yol açmaktadır. Profesyonel veri kurtarma nasıl yapılır ve nelere dikkat etmek gereklidir merak ediyorsanız yazımızın devamına göz atabilirsiniz.

Profesyonel şekilde yapılacak olan veri kurtarma işlemleri profesyonel programlar ve cihazlar kullanılarak laboratuvar ortamında uygulanır. Bu tür işlemlerde neredeyse kusursuz denilebilecek sonuçlar elde edilir. Veri kurtarma işlemi teknolojinin en son imkanlarından yararlanılarak oluşturulmuş özel alanlarda uygulanır.

Profesyonel Veri Kurtarma İşlemlerinde Gizlilik İlkesi

Veri kurtarma işlemine başlamadan önce ilk olarak hasar görmüş ya da arızalı olan cihazlar üzerinde analiz çalışması yapılır. Sorun tespit edildikten sonra ilk olarak cihazlar tamir edilir ve ona uygun veri kurtarma yöntemleri seçilir. Ayrıca profesyonel veri kurtarma işlemlerinde şirketler size hizmet sunarken aynı zamanda verilerinizin 3. kişilerin eline geçmemesinden de sorumludur. Verilerin 3. kişilerin eline geçmemesi yasal yollar ile güvence altına alınmıştır.

Profesyonel veri kurtarma işlemlerinde başarı oranı diğer yöntemlere daha yüksektir. Depolama aygıtlarında yazılımsal ya da donanımsal bir sorun meydana geldiği zaman verilerinize erişemiyorsanız daha garanti bir çözüm olan profesyonel yöntemlere yönelebilirsiniz.

Veri Kurtarma Programları Kullanılabilir mi?

Kendi başınıza ya da veri kurtarma programları ile yapacağınız veri kurtarma işlemlerinin garantisi yoktur. Verileriniz kalıcı olarak silinebileceği gibi aynı zamanda depolama aygıtlarınıza da zarar verebilirsiniz. Veri kurtarma çalışmalarında yüksek başarı elde edilebilecek olan profesyonel çözümlere başvurduğunuz zaman verilerinizi kalıcı olarak geri alabilirsiniz.

Veri kayıplarını önleyebilmek için depolama cihazlarınızın bakımını ihmal etmemeli ve yedek almadan çalışmalarınızı sürdürmemelisiniz. Bulut sistemlerini kullanmak günümüzde yedekleme çözümleri arasında en fazla ilgi gören sistemlerdir.

 

RASTGELE