icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Microsoft tarafından geliştirilmiş olan ve tüm dünyada büyük ilgi gören arttırılmış gerçeklik cihazı olan HoloLens yakın zamanda Türkiye’de de kullanılmaya başlanacak. Microsoft bu teknolojisini aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 29 ülkede kullanıma sunmak için kolları sıvadı. HoloLens çalışanların ve işletmelerin hem zaman yönünden hem de para açısından tasarruf etmesini sağlaması ile dikkat çekiyor.

Özellikle Orta Doğu bölgesinde arttırılmış gerçeklik teknolojisi ile hazırlanan bu ürün ilk olarak Türkiye’de kullanıma sunulacak. Daha önce teknolojinin kullanıma sunulduğu ülkeler ise Avustralya, Kanada, Çin, Fransa, Almanya, İrlanda, Japonya, Yeni Zelanda, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri olmuştu. Bu ülkelerde teknolojinin beklenen de fazla ilgi gördüğünü söylemek mümkün.

Hololens Nasıl Kullanılıyor?

Elbette bu ilgi yakın zamanda teknolojinin 39 farklı ülke pazarında satışa sunulması kararını da beraberinde getirdi. HoloLens Yapılması mümkün olmayan aktivitelerin yapılabilmesine olanak tanımasıyla ön plana çıkıyor. Firmalar için çeşitli deneyimler kazanılmasını sağlayan teknoloji bir görevin daha verimli ve daha güvenli bir şekilde tamamlanmasına da yardımcı oluyor.

Yeni iletişim yolları yaratma noktasında da bu teknolojinin kullanılabildiğini söylemek mümkün. Microsoft bu teknoloji ile tüm dünyada dikkatleri üzerinde toplamayı başarmıştı. Peki, Türkiye pazarında HoloLens fiyatı ne olacak? İşte bu sorunun yanıtına dair henüz hiçbir bilgi yok. Ancak satış rakamının düşük olması da beklenmiyor. 

Son yılların kablosuz şarj teknolojileri ne kadar güvenilir? Nedir bu kablosuz şart teknolojileri diye merak ediyorsanız kablosuz şarj teknolojileri yazımıza da göz atabilirsiniz.