icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Günümüzde elektronik cihazlarda en önemli özellik ne kullanım uygulamaları ne de fonksiyonları oluyor. Bu cihazlarda yaşanan şarj problemi ve şarj etmeye dair sıkıntı en önemli özellik halini aldı. Keza satın alınmak istenen bir elektronik cihazın öncelikle ne kadar sürede bir şarj edilmesi gerektiği de sıklıkla araştırılmaya başlandı. Özellikle cep telefonları söz konusu olduğunda şarj sorunu çok aha mühim bir boyut kazanıyor.

Elbette bu sorun en çok firmaları ilgilendiriyor. Tüketiciye ulaşmak ve memnuniyet kazanmak isteyen firmalar da hem cihazların pil kapasitesini arttırmaya çalışıyor hem de cihazları şarj etmeyi çok daha pratik bir boyuta taşımaya çalışıyor. İşte bu noktada devreye kablosuz şarj teknolojisi giriyor.

Hangi Markalar Bu Teknolojiyi Destekliyor?

Elektronik cihazları kablo sıkıntısı yaşanmadan şarj edebilmek belirli bir teknolojiyi zorunlu kılıyor. Henüz tüm firmaların bu teknolojiye geçiş yaptığından söz etmek olanaksız. Sadece en yeni akıllı telefon modellerinde kablosuz şarj konforunu bulmak mümkün. Ancak yeni üretilecek akıllı telefonlarda da Qi olarak adlandırılan bu teknolojinin mevcut olacağına dair haberler de var.

Bu teknolojiye sahip olan markaları HTC, Samsung, Sony, LG ve Microsoft olarak sıralamak mümkün. Fakat her geçen dönem bu listeye yeni markalar da eklenmeye devam ediyor. Bilindiği gibi bu teknolojide cihazı şarj etmek için bir stand olması gerekiyor. Cihazı standın üzerine koyduğunuzda kendi kendine otomatik olarak şarj edilme işlemi başlıyor. Bataryası dolduğunda ise standdan alarak cihazı hemen kullanmaya devam edebiliyorsunuz. 

İnternette işlem yaparken bunlara dikkat edin yazımızda internetteki işlemlerinizi daha güvenilir yapabilmenin yollarını sizlerle paylaştık.


RASTGELE