icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Veri depolamak ve taşımak için en çok kullanılan aygıtların başında sabit diskler (harddisk) geliyor. Ancak aynı zamanda çeşitli nedenlerle veri kayıpları da en çok hard disklerde oluşuyor. Özellikle önemli verilerin ve hatta arşivlenen belgelerin muhafaza edildiği hard diskten veri kurtarma nasıl yapılır sorusu da elbette çok sayıda kişinin gündeminde! Bu noktada imdadınıza sadece veri kurtarma firmaları yetişebilir. 

Veri kurtarma firmaları raid, sunucu, SAS, USB bellek ve daha pek çok platform üzerinden, profesyonel yöntemleri ve son teknoloji ile donatılmış alt yapılarını kullanarak gerekli çalışmayı başarılı bir şekilde gerçekleştirebiliyor. Dolayısıyla hard diskten veri kurtarma nasıl yapılır sorusunun yanıtı da veri kurtarma şirketlerinden geçiyor. Hard disklerde veri kayıpları pek çok farklı nedenle meydana gelebiliyor. 


Harddiskten Veri Kurtarma Çalışması Aşamaları

Donanım sorunu, hard diskin düşmesi ya da darbe almasından kaynaklanabilecek arızalar, virüs bulaşması, harddiskin yazılımında meydana gelen bir problem veri kayıplarına yol açabiliyor. Bu nedenle veri kurtarma şirketi öncelikle hangi nedenle bu sorunun ortaya çıktığına dair bir analiz çalışması yapıyor. 

Bu analiz çalışmasının ardından hard disk sahibine fiyat bilgisi iletiliyor. GOLD DATA olarak en ekonomik fiyatları çıkarmaya özen gösteriyoruz. Fiyatın onaylanmasının ardından derhal gerekli çalışmaya başlanıyor. Ardından kurtarılan veriler sağlam bir harddiske aktarılıyor ve sağlam olan harddisk içerisinde kurtarılmış veriler ile birlikte veri sahibine ulaştırılıyor. Bu noktada bilinmesi gereken bir husus var.

Veri kurtarma çalışmaları hard disklerin onarılmasını içermez. Sadece veriler kurtarılır ve arızalanmış ya da virüs bulaşmış bir harddiskin tamir edilmesi için bir çalışma yapılmaz. Böyle bir beklenti içerisinde olmamanız gerekir.