icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Depolama aygıtı olarak kullandığınız Hard Disklerinizin içerisinde yer alan verilerin kaybolması çeşitli sebeplere bağlıdır. Bu sebepler arasında en yaygın olanı yazılım problemleridir. Kaynağı belli olmayan ve içerisinde zararlı yazılımlar barındıran programları kurduğunuz takdirde Hard Disk içerisindeki verileriniz kaybolabilir.

Yazılım sorunları dışında fiziksel sebeplerden dolayı da Hard Disk üzerindeki verilerinizi kaybedebilirsiniz. Herhangi bir darbe ya da kaza sonucu hasar alan Hard Diskleriniz çalışmayacak hale geldiği takdirde verilerinize ulaşamayabilirsiniz.

Ayrıca tamamen doğal sebeplerden ve kullanıma bağlı olarak gelişen sebeplerden dolayı da Hard Disk üzerindeki verilerinizi kaybedebilirsiniz. Hard Diskinizin arızalanma sebebini tespit ettikten sonra verilerinizi geriye getirmenin yolları da bulunmaktadır.

veri kaybı

Hard Disk Verileri Nasıl Geri Getirilir?

Bu işlemi yapabilmek için öncelikle profesyonel bir desteğe ihtiyacınız olduğunu unutmamalısınız. Hard Disk üzerinde meydana gelen arızanın tespiti ve tespite bağlı olarak değişebilen veri kurtarma işlemlerini profesyonel şekilde sizin yerinize yapan firmaları tercih ederseniz, güvenilir şekilde verilerinizi geriye getirebilirsiniz.

Ücretli ya da ücretsiz yazılımlar kullanarak deneyeceğiniz veri kurtarma çalışmalarının sonucunda verilerinizi geriye dönüşü olmayacak şekilde kaybedebilme gibi bir risk söz konusu olduğundan dolayı dikkatli hareket etmelisiniz. Kendi başınıza yapacağınız tüm veri kurtarma işlemlerinin sorumluluğu size aittir.

Arızalanan Hard Diskleri çalıştırmak da sakıncalı bir durum olduğundan dolayı, veri kurtarma işlemi yaparken Hard Diskinizi içindeki veriler ile beraber sonsuza dek kaybedebilirsiniz.

Bir önceki yazımızda HP sunucular için veri kurtarma işlemi konusunda sizlere detaylı bilgi sunduk.


RASTGELE