icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Hard disk kapasitesi ilk dikkat etmeniz gereken nokta arasında bulunuyor. Kapasite, sizin ihtiyaçlarınızı karşılayacak ve zaman içinde alan sıkıntısı yaratmayacak şekilde bir genişliğe sahip olmalıdır. Kapasitenizi belirlerken, fotoğraf ve doküman dosyaları gibi küçük yer kaplayan veriler kullanacaksanız sizler için 1 TB kapasiteye sahip bir Hard diskyeterli olacaktır.

Sabit diskler piyasada genel olarak USB 3.0 teknolojisi ile bulundukları için bağlantı arabirimi konusunda farklı alternatifleriniz bulunmuyor. USB 3.0 ve Thunderbolt teknolojisine sahip diskler zaten performans olarak üst düzey bir deneyim sundukları için işinizi görecektir. USB 2.0 disk almanız ile kesinlikle tavsiye edilmeyen bir durumdur. USB 3.0 Hard diskler artık USB 2.0 bağlantıları da desteklediği için bütçenizi boşa harcamış olursunuz.

hard disk

Hard Disk Veri Güvenliği

Hard diskler söz konusu olduğu zaman verilerin güvenliği son derece kritik bir önem taşımaktadır. Hard disk seçiminizi yaparken, üzerinde “Güvenli” veya “Secure” uyarısı yer almayan diskleri seçmemenizi tavsiye ediyoruz.

Kablosuz bağlantıya sahip diskler de son zamanlarda fazlasıyla ilgi görüyor. Fakat kablosuz bağlantıya sahip olan Hard Disk modellerinin, kablolu Hard Diskler kadar hızlı bir veri transferi yapamadığını unutmamanız gerekiyor. Veri aktarım hızı konusunda her zaman kablolu diskler ile daha iyi performans alabilirsiniz.

Kısacası bir Hard Disk satın alırken yalnızca fiyat etiketine ve kapasitesine bakmak yerine bu durumları da göz önünde bulundurursanız, uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz diskleri elde etmiş olursunuz.

Sabit disk biçimlendirme ve püf noktaları ile ilgili bilgileri sizlerle sabit disk biçimlendirme ne işe yarar yazımızda paylaştık.