icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98
partner

Genellikle verilere erişimin önlenmesi, yapılan bazı hatalardan kaynaklanıyor. Bu hatalar arasında yanlışlıkla USB belleğin biçinlendirilmesi komutunun verilmesi de var. Hatta çoğu kişi bu komutun verilere ulaşmayı önleyebileceğini bilmediğinden biçimlendirilen flash bellekten veri kurtarma peşine düşebiliyor. Peki, biçimlendirilen flash bellek nedeniyle veri erişimi engellendiğinde ne yapmak gerekir? 

Öncelikle bu konuda bir uyarıda bulunmak gerekiyor. Hali hazırda yaklaşık 20 farklı program ile biçimlendirilen flash bellekten veri kurtarma yapılabileceğine dair pek çok içeriğe internette rastlamak mümkün. Fakat bu programların tümünün veri kurtarmayı sağlamadığı hatta sağlayabilecek olanların da belirli bir bilgi ve profesyonellik gerektirdiği konusunda sizleri uyarmalıyız. 


Program Yükleyerek Veri Kurtarılır mı? 

Son derece basit bir müdahale ile kurtarılabilecek veriler maalesef gelişigüzel yüklenen bu programlar nedeniyle silinebiliyor. Kimi zaman erişimi sağlanabilecek verilere ulaşmak imkansız hale bile gelebiliyor. Sonuç olarak biçimlendirilen bir USB bellekten verilerin kurtarılması için yapılan işlemler hüsranla sonuçlanabiliyor. Peki, ne yapmak gerekir? Aslında sorunun yanıtı çok basit!

Eğer flash bellek içerisinde bulunan veriler sizin için önemliyse bir veri kurtarma firması ile iletişime geçmenizde fayda var. Aksi halde uygulayacağınız yöntemler ile verilere ulaşımı imkansız dahi kılabilirsiniz. Sadece yüklenen bir program ile bu sorunu ortadan kaldırmanın zor olduğunu bilmenizde fayda var. Atılabilecek en doğru adım derhal bir firmamıza ulaşmanız ve veri kurtarma çalışmasını yapmamızı sağlamanızdır. 


Sizi Arayalım