icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Küçük ebatları ve taşımanın kolay olması gibi nedenlerle veri depolama ve taşıma amacıyla herkesin en sık kullandığı aygıt USB oluyor. Ancak bu nedenle verilerle ilgili yaşanan sıkıntılar da en çok USB belleklerde karşımıza çıkıyor. Bunlar arasında en yaygın olanı ise verilerin silinmesi oluyor. Bu nedenle usb den silinen dosyalar nereye gider sorusu da sıklıkla sorulur.

Aslında bu durum USB’den silinen verilerin bilgisayarın çöp kutusuna gideceği şeklinde bir düşünceden de kaynaklanabilir. Çok sayıda kişi maalesef USB bellekten silindiğinde verinin PC çöp kutusuna gitmediğini acı bir deneyim ile öğreniyor. Bu yüzden verileri silmeden önce, ihtiyacınız olmadığından emin olmalısınız.

USB Silinen Dosyayı Geri Getirmek Mümkün mü?

Eğer yanlışlıkla sildiyseniz ve bu dosya sizin için önemliyse bu durumda veri kurtarma çalışmasının yapılması gerekecek. Aslında USB içerisindeki verilerin depolandığı nand chipler mevcuttur. Silinme bu nand üzerinde  yapılmakta. İşte bu durumda profesyonel bir müdahale de kaçınılmaz oluyor. Ayrıca silinen dosyanın HDD içerisinde kaldığı şeklinde yağın bir düşüncenin olduğunu da belirtelim. 

Fakat USB içerisinden silinen veri HDD’de kalmaz. Farklı bir yazılım kullanılarak özel bir veri kurtarma çalışmasının yapılması gerekiyor. Bunun için benzer bir durumu yaşadığınızda farklı girişimlerle verilerinizi geri getirmeye çalışmayın. Daha fazla sıkıntı meydana gelmesine sebebiyet verebilirsiniz. Bunun yerine GOLD DATA uzman ekiplerinin desteğinden faydalanabilirsiniz. 

Usb Bellekten Veri Kurtarma

Usb flash bellek, minimal yapısı özelliğiyle kolay taşınabilme avantajına sahiptir. Bu yüzden gerek firmalar gerekse kişiler verilerini bu diskte depolarlar. Dosya, fotoğraf, video, çeşitli datalar ve dökümanlar flash disk araclığıyla saklanabilmektedir. Olası bir problemle karşılaşıldığında Usb belleklerde saklanan veriler korunabilir.

Fakat Usb den silinen dosyalar nereye gider? Bu sorunun cevabı çöp kutusuna gidiyor gibi düşünülmemelidir. Flash bellekten silinen veriler ne yazık ki geri dönüşüm kutusunda kalmaz. Dosya silindiğinde profesyonel firmalardan destek alınması gerekir. Çünkü kendi çabalarınız bu noktada yetersiz kalacaktır. Flash disk bünyesinde yer alan tüm dosyalar, alanında uzman ekipler tarafından kurtarılmalıdır. Şayet siz bir girişimde bulunduğunuz takdirde usb sürücü zarar görebilir. 

Flash belleğinizdeki dökümanların büyüklüğü fazla ise ve çok veri bulunuyorsa kesinlikle kendiniz müdahele etmemelisiniz. Bellekteki dosyalar profesyonel veri kurtarma hizmeti veren firmalar tarafından geri getirilmektedir. Uygulanacak en doğru hamle güvenilir bir firma bulmaktır.

Güvenilir Firma Bulmak Neden Önemlidir?

Flash disk içerisinde yer alan verileriniz, elbette sizin için oldukça önemli ve gereklidir. Özellikle iş hayatındaysanız ve dosyalarınızı usb bellekte depoluyorsanız, veriler silindiğinde çeşitli problemler yaşayabilirsiniz. Bu da birçok zararı beraberinde getirmektedir.

Usb belleğinizden yanlışlıkla ya da teknik bir arıza nedeni ile silinen verilerinizi paniğe kapılmadan ve herhangi bir müdahelede bulunmadan profesyonellerin eline bırakmanız gerekmektedir. Fakat tercih edeceğiniz firmanın gerçekten güvenilir olduğundan emin olmalısınız.

Firma güvenilirliği neden bu kadar önemli diye merak ediyorsanız şöyle açıklayabiliriz. Gerçekten alanında uzmanlaşmamış firmalara yönelirseniz verileriniz tamamen silinebilir ve geri dönüşümü imkansız hale gelebilir. Üstelik bütçe konusunda da uçuk rakamlar ayırmak zorunda kalabilirsiniz.

Sektörde adını duyurmuş kurumları tercih ettiğiniz takdirde verileriniz güvenle geri döndürülerek tekrar kullanıma hazır hale gelebilir. Üstelik fiyat konusunda da standart bir ücrete tabi tutulursunuz. Yani yüksek rakamlar ödemek zorunda kalmazsınız. 

Gold Data Ayrıcalığı

Gold Data olarak Usb den silinen verileri  dosya kurtarma işlemlerini profesyonellik çerçevesinde gerçekleştirmekteyiz. Öncesinde analizler yaparak, çalışmalarımıza yön vermekteyiz. Alanında uzman ekibimiz ve mühendislerimiz aracılığı ile faaliyet göstererek, verilerinizi güvenle kurtarıp muhafaza etmekteyiz. 

Flashtan silinen dosyalar, geri dönüşüm konusunda imkansız gibi görünebilir. Fakat Gold Data’da bu imkansızlıklara yer vermiyoruz. Verilerinizi maksimum düzeyde kurtararak ihtiyaçlarınıza profesyonel çözümler sunuyoruz. 

Usb den silinen dosya kurtarma işlemlerimizde özel teknikler odağında faaliyet göstermekteyiz. İhtiyaç duyduğunuz ve yanlışlıkla sildiğiniz tüm dosyaları Gold Data ayrıcalığı ile kurtararak en doğru çözüm ortağınız oluyoruz. Veri kurtarma işlemini gerçekleştirmeden önce sorunu tüm detayları ile ele alarak çalışmalarımıza başlıyoruz. 

Teknik problemler sebebiyle veya istemeden sildiğiniz verilerinizi, Usb den kurtararak kusursuz biçimde faaliyet gösteriyoruz. 

Minimal Usb bellekler, çok küçük formda oldukları için yere düşüp arızalanabilirler. Bu noktada yaşadığınız veri kayıplarının kurtarılmasında da en büyük destekçiniz oluyoruz. Darbelere ya da düşmelere bağlı silinen verilerin kurtarılması “profesyonellik” gerektirdiği için bizler her daim yüksek kalite standartlarında hizmet vermekteyiz. Özel teknik bilgi gerektiren veri geri dönüşümü sağlama, firmamız uzmanları tarafından gerçekleştirilmektedir. 

Usb bellek içerisinde yer alan tüm verileri, fotoğraf ve videoları, gerek bilgilerinizi gerekse sizin için büyük bir yere sahip anı niteliğindeki dosyaları kurtararak, %100 memnuniyet garantisi sunuyoruz. 

Bu tip sorunlarla karşılaştığınızda küçük ya da büyük herhangi bir hamlede bulunmadan önce sayfamızdan bizlere ulaşarak detaylı bilgi alabilir, ücretsiz analizlerimizden faydalanabilirsiniz. Profesyonelliğimizi yüksek kalite standartlarında deneyimleyerek uygun fiyat avantajlarını değerlendirebilirsiniz.Üstelik sadece bir tık ile firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Hard disk tamiri nasıl yapılıyor diye de merak ediyorsanız makalemize göz atabilirsiniz.