icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Flash bellekler hem veri depolama hem de veri taşıma amacıyla en sık kullanılan aygıtların başında geliyor. Artık çok daha geniş bir depolama kapasitesi sunabilen ve aynı zamanda hız bakımından da kullanıcıların beklentilerini çok daha fazla karşılayabilen flash bellekler haliyle  daha geniş bir kullanım alanına da kavuştu.

Flash Bellekte Veri Kaybı Nedenleri 

Bazı yazılım ya da donanım hataları flash bellek içerisinde yer alan verilere ulaşmayı önleyebiliyor.  Bununla birlikte kullanıcı tarafından yanlışlıkla sil komutunun verilmesi de sıklıkla karşılaştığımız durumlardan biridir.

Bu durumda veriyi geri getirmek için çok çaba sarf edilse de çoğunlukla başarılı olunamıyor. Bazen de kötü amaçlı yazılımlar nedeniyle verilere ulaşmak imkansız hale de gelebiliyor. Flash bellek üzerinden silinen dosyaları kurtarmak amatör yöntemlerle başarılı olunabilecek bir alan değildir. Bunun yerine profesyonel bir veri kurtarma firması tarafından  özel bir veri kurtarma çalışmasının yapılması gerekir.

Flash Bellekten Veri Kurtarma Nasıl Yapılır?

Öncelikle flash bellek üzerinde veri kaybının nedeni anlaşılır.  Bazen donanım hataları bazen de yazılımla ilgili sorunlar nedeniyle böyle bir problem ortaya çıkabildiği için veri kurtarma çalışmasından önce bu soruna neden olan kaynağın ortaya çıkarılması gerekiyor. Sonrasında ise en uygun teknik kullanılarak veri kurtarma çalışmasının yapılması lazım. 

Böylelikle çok yüksek oranda bir başarı elde edilebilir ve verilerin tamamı ya da tamamına yakını kurtarılabilir. Müşteri hizmetleri merkezimizi aramanız durumunda flash belleği ne şekilde bize ulaştırabileceğiniz konusunda detaylı bilgi alabilirsiniz.  Böylelikle çok fazla zaman kaybetmeden veri kurtarma çalışmasının yapılması için gerekli hazırlıklara başlanabilir.