icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

İnternet kullanıcıları için artık güvenlik en önemli unsurlarından başında geliyor. Bir yandan virüsler ve siber saldırılar ile veriler çalınmaya devam ederken diğer yandan kullanıcıların üzerine düşen görevle de artıyor. Verilerinizin gizliliğini korumak için uygulayabileceğiniz yöntemlerden biri de e-postalarınızı yakından ilgilendiriyor. Siz de e-postalarınızı yedekleyerek verilerinizi güvende tutun diyoruz. 

E-postalarınızın düzenli olarak yedeklenmesi pek çok fayda sunuyor. Özellikle iş postalarınızın bir yedeğini saklayarak geçmiş projelerin bağlantılarını ve bilgilerini güvenceye alabilirsiniz. Geçmiş çalışmalarınızın saklanması iş değiştirmeye karar verdiğinizde de faydalı olacaktır. İşverenlerinize bu projeleri göstermek isteyebilirsiniz. Bu durumda yedeklenen e-postalarınızda istediğiniz her bilgiyi bulmanız mümkün olabilecek. 


E-Postalar Nasıl Yedeklenmeli?

Yedekleme yapmanın bazı yöntemleri bulunuyor. Bunun için çalıştığınız kurumun BT departmanı ile görüşebilirsiniz. Kritik durumlarda e-posta yedeklerinin ne kadar önemli olabileceğini aktarmanız bunun için bir sistem hazırlanmasını sağlamak adına yeterli olabilir. Aslında Outlook en çok kullanılan e-posta platformu olmasına karşın direkt bir yedekleme komutu henüz uygulamada değil. Ancak dilerseniz bu şansı sunan e-posta servis sağlayıcılara da geçiş yapabilirsiniz. 

Hatta tarih aralığı eşliğinde postalarınızın yedeklenmesi dahi mümkün olabilir. Yedeklenen eposta uygulamaları sadece iş hayatında değil özel hayatınızda da faydalarını belli eder. Gelen fatura bilgileri ya da abonelik sözleşmeleri gibi kişisel anlamda önem taşıyan pek çok bilgiye sadece e-posta yedekleme işlemi ile ulaşmanız saniyeler alacaktır.