icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98
partner

Bilindiği gibi verilerin depolanması için pek çok aygıt ya da cihaz kullanılıyor. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte hayatımıza giren cep telefonları dahi bir veri depolama cihazına dönüştü. Bilgisayarlar,, hard diskler, USB bellekler ve daha pek çok aygıt üzerinde depolanan verilerde bazen kayıplar meydana gelebiliyor. İşte bu durum data kaybı nedir sorusunun da yanıtı oluyor. 

Pek çok nedene bağlı olarak ortaya çıkabilen data kayıpları en çok virüsler gibi kötü amaçlı yazılımlardan kaynaklanıyor. Bu nedenle data kaybı nedir sorusu kadar data kaybı neden meydana gelir sorusunun yanıtı da önem kazanıyor. Virüsler bilgisayarlar ya da hard diskler gibi çeşitli aygıtlardan bulaşarak verilere erişimi imkansız kılabiliyor. Data Kaybı Neden Olur? 

Data kayıpları sadece virüslerden kaynaklanmıyor. Aynı zamanda aygıtta yazılım ya da donanım bakımından meydana gelen bir sorun da beraberinde data kayıplarını getirebiliyor. Bu kayıpların giderilmesi için kullanıcıların gelişigüzel uyguladıkları yöntemler de data kaybının bir diğer nedeni olarak sıralanabilir. Verilere ulaşmaya çalışmak için uygulanan bilinçsiz girişimler veri kaybının yaygın nedenleri arasında yer alıyor. 

Kırılma ya da bozulma gibi nedenlerle de aygıttaki veriye ulaşmak mümkün olmayabiliyor. Pek çok nedenden kaynaklanan data kaybını ortadan kaldırmanın tek yolu ise veri kurtarma merkezlerinin sunduğu profesyonel hizmetlerden faydalanmaktır. Eğer kullandığınız cihaz ya da aygıttaki verilere ulaşamadığınızı fark ettiyseniz, hiçbir müdahalede bulunmadan profesyonel veri kurtarma merkezi ile iletişime geçmelisiniz. 


Sizi Arayalım