icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98
Bilindiği gibi verilerin depolanması için pek çok aygıt ya da cihaz kullanılıyor. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte hayatımıza giren cep telefonları dahi bir veri depolama cihazına dönüştü. Bilgisayarlar, hard diskler, USB bellekler ve daha pek çok aygıt üzerinde depolanan verilerde bazen kayıplar meydana gelebiliyor. İşte bu durum data kaybı nedir sorusunun da yanıtı oluyor.

Pek çok nedene bağlı olarak ortaya çıkabilen data kayıpları en çok virüsler gibi kötü amaçlı yazılımlardan kaynaklanıyor. Bu nedenle data kaybı nedir sorusu kadar data kaybı neden meydana gelir sorusunun yanıtı da önem kazanıyor. Virüsler bilgisayarlar ya da hard diskler gibi çeşitli aygıtlardan bulaşarak verilere erişimi imkânsız kılabiliyor.


Data Kaybı Neden Olur?

Data kayıpları sadece virüslerden kaynaklanmıyor. Aynı zamanda aygıtta yazılım ya da donanım bakımından meydana gelen bir sorun da beraberinde data kayıplarını getirebiliyor. Bu kayıpların giderilmesi için kullanıcıların gelişigüzel uyguladıkları yöntemler de data kaybının bir diğer nedeni olarak sıralanabilir. Verilere ulaşmaya çalışmak için uygulanan bilinçsiz girişimler veri kaybının yaygın nedenleri arasında yer alıyor.

Kırılma ya da bozulma gibi nedenlerle de aygıttaki veriye ulaşmak mümkün olmayabiliyor. Pek çok nedenden kaynaklanan data kaybını ortadan kaldırmanın tek yolu ise veri kurtarma merkezlerinin sunduğu profesyonel hizmetlerden faydalanmaktır. Eğer kullandığınız cihaz ya da aygıttaki verilere ulaşamadığınızı fark ettiyseniz, hiçbir müdahalede bulunmadan profesyonel veri kurtarma merkezi ile iletişime geçmelisiniz.


Verilerin Kurtarılması Mümkün Mü?

İnsanlar depolama aygıtlarının içerisindeki verilere ulaşamadıkları anda verilerin kalıcı olarak silindiğini ya da artık bir geri dönüşün söz konusu olmadığını düşünürler. Günümüzde sahip olduğumuz imkânlar ile birlikte verilerin kurtarılması mümkündür.

Yaşanan veri kayıpları aslında arka planda yaşanmamaktadır. Siz her ne kadar verilere ulaşamıyor olsanız da veriler arka planda bulunmaya devam ederler. Silinen verilerin ya da fiziksel zarar gören depolama aygıtlarının geri döndürülmesi için profesyonel destek alınması gerekmektedir. Alınacak olan destek sayesinde veriler tekrar geri getirilerek çok önemli bir kazanç elde edilir.

Data Kaybı Sorunu Nasıl Çözülür?

Veri kaybı nedenleri araştırıldığında birçok farklı sebep karşımıza çıkar. Burada verinin neden kaybolduğundan çok nasıl kurtarılacağına odaklanmak gerekir. Ulaşılamayan verilerin geri getirilme işlemi profesyonel veri kurtarma merkezlerinden yapılmaktadır. Gold Data Türkiye’de veri kurtarma hizmetini en profesyonel şekilde veren firmaların başında yer alır.

Firmamız ile iletişime geçtiğiniz anda veri kurtarma işlemi başlamış olur. Verilerin nasıl silindiği ya da verilere ulaşılamama sebebi bu aşamada önemlidir. Firmamıza vereceğiniz talep formunda yaşanan süreci anlatmanız ve isteklerinizi belirtmeniz gerekir. En kısa sürede ekiplerimiz isteklerinizi yerine getirecek ve kaybolan veriler geri getirilecektir. Sürecin her aşaması hakkında sizlere gerekli bilgiler sunularak süreç devam eder.

Uygun Fiyatlarla Data Kaybı Sorunlarına Çözüm

Herhangi bir sebeple data kaybı yaşadığınızda endişe etmenizi gerektirecek bir durum söz konusu değildir. Artık veri kaybının yaşandığı depolama cihazını daha fazla kullanmamanız ve veri kaybını fark ettiğiniz anda cihazı bize göndermek için hazır hale getirmeniz gerekmektedir. Veriyi kurtarmak için depolama aygıtının bize gönderilmesi yeterli olur.

Firmamız hiç vakit kaybetmeden çalışmalara başlayarak verilerin geri getirilmesini sağlar. Zarar gören ya da silinen dosyaları geri getiren firmamız bunun için çok düşük seviyelerde ücretler belirlemiştir. Kurtarılan belgelerin sizler için önemi ya da değeri ne olursa olsun işlemlerde talep edilen ücretler aynı olacaktır. Fiyat konusunda işlemler başlamadan önce sizlere bilgiler açık bir şekilde sunulur.