icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Hard diskler artık eskisinden çok daha dayanıklı bir formda üretiliyor. Özellikle kaliteli üretimler yapan bir firmanın ürününü tercih ettiğinizde harici hard diskinizi uzun süre sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Ancak bazen yazılımında çeşitli sorunlar meydana gelebiliyor. Bu sorunlara bazen de harici hard diskin donanımı sahne oluyor. Bu durumda bozuk hdd veri kurtarma çalışmasının yapılması gerekiyor. 

Hard disklerde herhangi bir nedenle arıza meydana geldiğinde mutlaka bunu kısa sürede anlarsınız. Arızalar hard diskin aşırı ses çıkarması, içerisindeki verilere ulaşılamaması ya da verilerde bozuk dosya görünümü gibi pek çok şekilde kendini belli ediyor. Bu durumla karşılaşmanız halinde hemen bozuk hdd veri kurtarma işleminin yapılmasını sağlamanız lazım. Bozulan Hard Diskten Veri Kurtarma 

Bozuk hard diskten veri kurtarma çalışmasının profesyonel tekniklerle ve deneyimli ekipler tarafından gerçekleştirilmesi gerekiyor. Zira yapılabilecek basit bir hatanın verilere çok ciddi zararlar verebileceği asla unutulmamalıdır. Bu nedenle herhangi bir firma seçimi yapmak yerine tercihinizi mutlaka deneyimli ve profesyonel firmalardan yana kullanmanızda fayda var. 

Hard disk üzerinde veri kurtarma çalışması yapılmadan önce genellikle bir analiz gerçekleştirilir. Donanım mı yoksa yazılım sorunu mu yaşandığı anlaşılır. Kimi zaman da virüs nedeniyle hard disklerde bozulmalar meydana gelebilir. Arıza nedeninin tespit edilmesinin ardından veri kurtarma aşamasına geçilir. Ancak bozulan hard disk onarılmaz. Veri kurtarma firmalarının hard disk tamiri hizmeti vermediğini bilmelisiniz.