icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Ne kadar kaliteli bir ürün seçimi yaparsanız yapın, tüm elektronik aygıtlar gibi hard diskler de bir süre kullanıldıktan sonra bozulabiliyor. Yazılımında ya da donanımında meydana gelen küçük bir sorun hard diskin çalışmasını önleyebilir. Elbette bu durumda hard diskte yer alan tüm verilerinizde vedalaşmanız gerekmiyor. Artık gayet başarılı bir şekilde bozuk harddisk veri kurtarma çalışması da yapılabiliyor. 

Öncesinde hard diskte gerçekten bir arıza olup olmadığını anlamanız gerekiyor. Çünkü bağlantı kablosunda meydana gelen bir arıza bilgisayarınız üzerinden hard diskinizi görmenizi ya da içerisindeki verilere ulaşmanızı önleyebilir. Bu durumda bozuk harddisk veri kurtarma işleminden ziyade hard disk bağlantı kablosunun yenilenmesi gerekecektir.

 

Hard Disk Arızası Olmayabilir!

Bilgisayarınızın USB giriş portunda meydana gelen bir arıza da benzer sonuçları doğurur. Bu nedenle öncelikle hard diskinizi başka bir bilgisayarda çalıştırmayı deneyebilirsiniz. Farklı bir bağlantı kablosu ile çalıştırmayı da deneyerek hard diskte gerçekten bir arıza olup olmadığına emin olabilirsiniz. Bu durumda derhal bizimle iletişime geçerek hard diskinizin tarafımıza ulaşmasını sağlamanız gerekiyor. 

Arızalanan hard diskler üzerinde gerçekleştirilen veri kurtarma işlemlerinde bozuk olan hard diskin onarılmadığını da bilmenizde fayda var. Bu işlemde sadece hard disk içerisinde yer alan verilere ulaşılarak bu veriler sağlam bir hard diske aktarılır ve sağlam olan hard disk içerisindeki verilerle birlikte size teslim edilir. Hard diskin onarımı için farklı bir hizmetten faydalanmanız gerekiyor.