icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Günümüzde veri depolamak için en çok tercih edilen aygıtlardan biri de harici harddiskler oluyor.  Artık çok daha yüksek bir depolama kapasitesi sunabilen harddisk çeşitleri hem iş hayatında hem de özel hayatta büyük bir ilgi görmeye devam ediyor. Verilerin hızlı ve kolay bir şekilde aktarılması ve bununla birlikte kolaylıkla taşınabilir olması harddisk çeşitlerinin  diğer depolama aygıtlarından daha fazla tercih edilmesini beraberinde getiriyor. 

Yanmış Harddiskten Veri Kurtarılabilir mi?

Ancak kimi zaman istenmeyen durumlar da yaşanabiliyor.  Bunlardan biri de harddisklerin yanmasıdır. Bu durumu yaşayanlar yanmış harddisk veri kurtarma  çalışmalarını incelemeye başlıyor. Kimi zaman son derece önemli olan verilerin muhafaza edildiği harddisklerde  böyle bir sorun yaşanması durumu çok daha önemli kılabiliyor.  Dolayısı ile yanmış olan bir harddiskten verilerin kurtarılabilme olasılığı ya da verilerin ne kadarının kurtarılabileceği haliyle  merak ediliyor.

Öncelikle yanmış harddisk veri kurtarma çalışmasının mutlaka profesyonel bir veri kurtarma ekibi tarafından yapılması gerektiğini belirtelim. Amatör bir şekilde yapılan müdahaleler kurtarabilecek durumda olan verilerin kurtarılmasını imkansız hale bile getirebilir.  Çünkü bu aygıtların içerisinde verilerin depolandığı özel bir bölüm bulunuyor.  Bu bölüme en doğru tekniklerle ulaşılması ve verilerin bu bölümden alınması tahmin edebileceğiniz gibi bir uzmanlık gerektiriyor.

Yanan Harddiskten Verilerin Tamamı Kurtarılabilir mi?

Verilerin saklandığı bölümün zarar görmesi durumunda veri kurtarılması da imkansız hale gelebilir. Genellikle yanlışlıkla silinen dosyaların kurtarılması gibi durumlarda veri kurtarmada başarı oranı çok daha yüksek olur. Ancak yanma gibi  ciddi durumlar söz konusu olduğunda verilerin tamamının kurtar alabileceği konusunda bir bilgi vermek doğru olmaz.  Söz ettiğimiz donanımın zarar görmemiş olması durumunda verilerin tamamı da kurtarılabilir.

Veri kurtarma çalışmalarında mutlaka tercihinizi profesyonel firmalardan yana kullanmalısınız. Profesyonel firmalar gerek edindikleri bilgiler ve gerekse tecrübeleri ile çok daha başarılı bir veri kurtarma çalışmasına imza atabilir.  Yanan harddiskten veri kurtarma amacıyla sunduğumuz hizmetlerden siz de faydalanabilirsiniz. Müşteri hizmetleri merkezimizi arayarak sorularınızı yöneltebilirsiniz ve daha detaylı bilgi aktarmamızı sağlayabilirsiniz. Bizi aramanız durumunda yapmanız gerekenleri size sırasıyla aktarabiliriz.