icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Verilerin depolandığı sistemler, cihazlar ya da aygıtlarda meydana gelebilen bazı sorunlar veri kaybı ile sonuçlanabilir. Bazı durumlarda da hatalı komut verme ile veriler kullanıcı tarafından yanlışlıkla silinir. Kimi durumlarda da donanım sorunu verilere ulaşmayı önleyebilir. Nedeni ne olursa olsun veri kurtarma işlemleri ile silinen ya da ulaşılamayan verilerin kurtarılması mümkün olabiliyor. 

Peki, veri kurtarma nasıl yapılır ve hangi yöntemler uygulanır? Aslında bu sorunun tek bir yanıtının olmadığını belirtmek gerekiyor. Çünkü veri kurtarma işlemi veri kaybının neden gerçekleştiğine bağlı olarak değişebilir. Veri kaybının virüs nedeniyle gerçekleşmesi halinde uygulanan bir yöntem, donanım sorunu nedeniyle veri kaybı olduğunda uygulanan yöntemden çok daha farklıdır.

 

Veri Kurtarma Yöntemleri Değişebilir!

Bu nedenle veri kurtarma nasıl yapılır sorusunun yanıtı veri kaybının neden gerçekleştiğine bağlı olarak değişir. Bununla birlikte veri kaybının hangi cihaz ya da aygıtta meydana geldiği de uygulanan veri kurtarma yönteminin değişmesi anlamına gelir. USB aygıt üzerinde uygulanan yöntem ile bilgisayar üzerinde uygulanan yöntem farklıdır. 

GOLD DATA olarak en yeni teknikleri kullanarak veri kurtarma işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Aynı zamanda bilgisayardan USB aygıta ve hard diske kadar her türlü cihaz ve aygıt üzerinde etkin bir çalışma ile yeni teknikleri başarılı bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Veri kaybı yöntemini belirlemeden önce detaylı bir analiz çalışması gerçekleştiriyoruz. Bizimle iletişime geçerek size daha detaylı bilgi vermemizi sağlayabilirsiniz.