icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Son dönemde en sık yaşanan sorunların başında veri kayıpları geliyor. Tüm bilgilerin dijital ortamda muhafaza edildiği bu dönemde çeşitli nedenlerle meydana gelen veri kayıplarını önlemek için elbette pek çok önlem alınabilir. Ancak yine de bu sıkıntının önüne geçmek kimi durumlarda mümkün olmuyor. Özellikle raw formatındaki verileri kurtarma çalışmalarına sıklıkla ihtiyaç duyulması da bunun en net örneklerinden biridir. 

Raw, kısaca hiçbir işlem görmemiş ya da biçimlendirilmemiş ham disk anlamına geliyor. Bu durumda raw formatındaki verileri kurtarma için ilk akla gelen formatlamak olsa da formatın pek çok verinizi sileceğini de göze almanız lazım. Bu yüzden farklı bir yol arayanlar Seatools for Dos yazılımın kullanabilir. Bu yazılım sonrasında bilgisayarınızı CD ile boot etmeniz gerekiyor. Vanced Faetures menüsünü kullanarak set capacity to max işlemini gerçekleştirmelisiniz.

 

Raw Formatında Olan Veriler Nasıl Kurtarılır?

Ancak bu aşamanın hemen ardından yapılabilecek basit bir hata çok ciddi sıkıntıları da beraberinde getirebiliyor. Bu nedenle eğer daha önce bu ve benzeri programları kullanmadıysanız daha akılcı bir yolu seçmenizde fayda olacak. 

Bu yöntem de profesyonel destek almanızdır. Profesyonel veri kurtarma hizmetlerinden faydalanarak gayet kolay bir şekilde sizin için verilerinizin kurtarılmasını sağlayabilirsiniz. Üstelik daha fazla sayıda verinin kurtarılması da mümkün olacaktır. Gold data olarak raw formatındaki tüm veriler üzerinde profesyonel tekniklerle veri kurtarma çalışması yapıyoruz.