icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98
partner

Fotoğraf, video, doküman ve program gibi çeşitli verilerin muhafaza edilmesi için sıklıkla kullanılan harddiskler elbette pek çok nedene bağlı olarak arızalanabiliyor. Bazen hiç açılmayarak bu arızayı belli eden harddiskler bazen de verilere erişimi engelleyerek sorunun sinyallerini veriyor. Bu durumda bozulan harici harddiskten veri kurtarma işlemleri devreye giriyor. 

Harici Hard Disk Neden Bozulur? 

Taşınabilir hard disklerde arıza onlarca farklı nedenden kaynaklanabilir. Elektrik kesintisi, hard diskin darbe alması, yazılımında meydana gelen bir sorun ya da virüs bulaşması bozulan harici harddiskten veri kurtarma çalışmasını zorunlu kılan en yaygın nedenler arasında yer alıyor. Bazen de kullanıcıların yaptıkları basit hatalar veya yanlışlıkla verileri silmesi durumunda da veri kurtarma çalışması yapılması gerekebiliyor. 


Bu durumda öncelikle sorunun analiz edilmesi gerekir. Profesyonel teknikler ve veri kurtarma çalışması için özel olarak geliştirilen yazılımlar kullanılarak hard diskte neden veri kaybı olduğu anlaşılır. Sonrasında bu sorunu ortadan kaldırmaya yönelik yöntem belirlenir ve uygulama aşamasına geçilir. Elbette tüm bu aşamalar arasında en önemli olanı uygulama yani verinin kurtarılması aşamasıdır. 

Bu durumda deneyim ve profesyonellik verilerin yüzde kaçının kurtarılacağı konusunda etkili bir unsur olabiliyor. Eğer hangi nedenle olursa olsun, hard diskten veri kurtarma çalışmasının yapılmasına ihtiyacınız olursa rotanızı mutlaka profesyonel bir veri kurtarma firmasına çevirin. Gold Data olarak bu konuda size yardımcı olabilmemiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sizi Arayalım