icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Bilgisayarlar günümüzde iş yerlerinde ya da kişisel kullanımlarda birçok farklı bilgiyi içinde saklayabilmesi ile avantaj sağlıyor. İstendiğinde kısa sürede tüm bilgilere erişilmesini sağlayan cihaz içinde dosya dosya klasörler oluşturarak arzu edilen tüm bilgiler kayıt edilebilir. Cihaz içinde saklanan veriler ise sabit diskte yaşanan arıza durumunda tehlikeye girebilir. Hasar gören sabit diskten verilerin kurtarılması işleminde ise veri kurtarma hizmetinden yararlanılabilir.

Sabit diskte hasar var mıdır ya da sabit diskte oluşan hasarın durumu ile ilgili bilgileri veri kurtarma hizmeti içinde edinebilirsiniz. Verilerinizin güvenliğini sağlayarak daha kolaylıkla ve kısa sürede geri döndürülmesi için cihazda yaşanan hasar durumunda açmaya çalışmamanız ve buna benzer farklı işlemlere yer açmanız önerilir. Böylelikle veri kaybının giderilmesinde maliyetten de tasarruf etmeniz mümkün olur.

Sabit Diskin Bozulacağına Dair Belirtileri Nelerdir?

Günümüzde dosyaların ve daha birçok bilginin saklanmasında elektronik cihazlardan yararlanılmaktadır. Bir arşiv dolusu dosyanın tek bir cihazlar içinde toplanabilmesine olanak vermesi ise büyük avantaj sağlıyor. Fakat her elektronik cihaz da olduğu gibi bu cihazlarda da zaman içinde arıza yaşanabilir. Elektrik sebebi ile gelişebilecek olan arızaların yanı sıra darbe alması, virüs bulaşması gibi farklı sebepleri görülebilir.

Sabit disk bozulacağına dair kimi zaman ise bilgi sunar. Bilgisayarınızın gürültülü açılması, çalışma sırasında ses çıkarması, bilgisayarın geç açılması, dosyalar arasında geçiş yaparken yavaşlama, istenen dosyayı açmama, ekranda yaşanan donma gibi durumlar cihazında yaşanan sıkıntıya işaret eder. Bu durumlar ile karşılaşmanız durumunda hemen verilerinizi kopyalama imkânınız bulunuyor ise yapabilirsiniz. Eğer kopyalama imkânınız bulunmuyor ise enerjiyi bilgisayardan kesip hemen veri kurtarma hizmetini almanız önerilir.

Hard Diskten Ses Geliyor, Ne Yapmalı?

Hard diskten ses gelmesi durumu verilerinizin sıkıntıya düşmesi anlamına gelir. Veri kaybı yaşamamak için hemen sizin için önemli olan verileri yedeklemeniz önerilir. Yüksek sesin gelmesinin yanı sıra donma gibi durumlar ile de karşılaşmanız mümkün. Bu ise yakın zamanda cihazda çökme yaşanacağı anlamına gelir. Eğer yedekleme için vaktiniz ya da yedekleme için uygun ürününüz yok ise cihazın enerji bağlantısını hemen kesmeniz önerilir. Cihazın enerjisinin kısa sürede kesilmesi hem veri kurtarma işleminin daha kolay olmasını ve başarı şansını artırırken hem de daha az maliyetli bir veri kurtarmaya yer açmanıza destek olur.

Veri Kurtarma Nedir?

Günlük yaşantımız içinde birçok farklı cihaz içinde birçok veriyi kayıt ediyoruz. Kişisel olmasının yanı sıra iş hayatı içinde önemli olan bu bilgilerin kayıt edilmesi sonrasında ise cihazın arızalanması durumunda verileri kaybedebilirsiniz. Dosyaları geri getirmek için ise uzman kişilerde destek almanız gerekir. Veri kurtarımı hizmetini konusunda uzman ve deneyimli olan kişilerden edinerek verilerin tamamen kaybolmasının önüne geçebilirsiniz.

Veri Kaybı Yaşanmaması için Nelere Dikkat Etmeli?

Bilgisayar ve daha birçok cihaz içinde iş ya da özel yaşama dair birçok verileri saklamaktayız. Çeşitli dosyalar, fotoğraf, video ve daha farklı verilerin cihazda güven ile durması ile istediğiniz zaman bu bilgilere kısa sürede erişmenin de avantajına sahip olabilirsiniz. Fakat cihazda yaşanan arıza durumunda verilerinizin güvenliği tamamen tehlikeye girebilmektedir. Hasar görmüş olan cihazınızdan verilerin kurtarılması için ise konusunda uzman kişilerden destek alınması oldukça önemlidir. Aksi durumda verilerinizi tamamen kaybetme riski ile karşı karşıya kalırsınız. 

Veri Yedekleme Nedir?

Firmalarda ya da kişisel birçok farklı bilginin bilgisayar ve daha birçok cihaz içinde yer alması verilerin güvenliği için yeterli değildir. Yaşanan arıza sonrasında bilgisayarınızdan verileri tamamen gidebilir. Arıza ya da buna benzer birçok durum nedeni ile verilerinizi kaybetmemek için mutlaka veri yedekleme işlemine yer açmanız önerilir. Veri yedekleme işlemleri arasından ihtiyacınıza en uygun olan tercihe yer vererek işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle verileri kurtarmak gibi bir işlem ile karşılaşmak durumunda kalmazsınız.

Veri Yedekleme Türleri Nelerdir?

Veri yedekleme işlemleri verilere olan ihtiyaca ya da değere göre farklı yedekleneme metotlarına sahip olabilir. Kopya veri yedekleme ve günlük veri yedekleme işlemlerine yer açılarak veri güvenliğinin sağlanması mümkündür. İş yerlerinde daha çok günlük veri yedekleme işlemleri tercih edilmekte olup kopya veri yedekleme işlemi ise uzun süren bir işlem olduğu için kişisel kullanımlarda daha çok tercih edilmektedir.

Verilerinizin güvenliği için mutlaka verilerinizi yedeklemeniz önerilir. Veri yedekleme işleme yer vermediğiniz durumlarda sizin için değerli olan içerikleri veri kurtarma işlemi ile geri kazanmak mümkün olabilmektedir.

Yedeklenen Verilerde Yaşanan Sıkıntı Sonrası Ne Yapmalı?

Fiziksel hasar görmüş olan cihazlarda veri kurtarma işleminden yararlanılarak verilerin geri kazanılması mümkün olabilmektedir. Verileri geri kazanmada asıl cihazın zarar görmesinin yanı sıra yedekleme yaptığınız yerdeki hasarlardan da kurtarım olabilmektedir.

Yedekleme işlemi yapılan verilerde yaşanan sıkıntı sonrasında da GOLD DATA Veri Kurtarma hizmetlerinden yararlanılarak verilerinizin kurtarılmasını sağlayabilirsiniz.

Veri Kaybı ile İlgili Hangi Önlemler Alınabilir?

Verilerin kaybolmaması için özellikle anlık ya da günlük yedekleme seçimlerine yer açılabilir. Bu işlemlerde farklı yedekleme tercihleri arasından tercihinizi yaparak yedeklemeniz ile beraber güvenliği elde etmeniz mümkün olur. Bunun yanı sıra bilgisayar ya da kullandığınız cihazlarda yüksek güvenliğe sahip virüs programına yer vermeniz de virüs sebebi ile yaşanabilecek olan veri kaybının da önüne geçecektir. Birçok farklı virüs cihaza eklenen bellek cihazlar ile de gelebileceği gibi aynı zamanda e posta yolu ile de bulaşabilir. E postanıza gelen maillerde bilmediğiniz ya da şüphelendiğiniz mailler açmamanız önerilir. Bunların dışında gelişen doğal afet ya da görülen fiziksel hasarlar için ise alınabilecek çok fazla yöntem bulunmuyor. Fakat verilerin yedeklenmesi cihazda arızanın oluşması durumunda bile dosyalarınızın hala elinizde olmasını sağlar.

Veri Kurtarma Programları Güvenli mi?

Veri kurtarma yazılımlarına ile verilerin geri getirilmeye çalışılmasında farklı birçok seçenek yer alıyor. Bu seçimler ise yüklenen yazılımın içeriğine ve kullanımının bilinip bilinmemesine göre verilerinizin tamamen kaybolmasına sebep olabilmektedir. Bu sebep ile veri kaybı sonrasında cihazı tekrar açmaya çalışmak yerine veri kurtarma hizmetlerinden yararlanılması önerilir.

Veri Kurtarma Programlarının Zararları Nelerdir?

Verilerin kurtarılması işleminde internet ortamında sunulan veri kurtarma programlarının birçoğu güvenli değildir. Bu sebep ile cihaza ekstra bir zarar vererek verilerin bir daha asla geri getirilemeyecek duruma gelmesine sebep olabilir. Bunun yanı sıra veri kurtarma programına sahip olmanız da yeterli olmaz. Aynı zamanda veri kurtarma işlemi hakkında detaylı bilgiye de sahip olunması gerekir. Bu sebep ile veri kurtarma programları ile zaman harcamak yerine yeri kurtarma hizmetini almak daha mantıklı bir davranış olacaktır.

Veri Kurtarma Firması Nasıl Seçilir?

Verilerinizin güvenli bir şekilde kurtarılmasının yanı sıra sunulacak olan hizmet öncesinde bilgilendirmenin de müşteriye verilmesi oldukça önemlidir. Konusunda uzman ve deneyimli bir ekip tarafından gerçekleştirilecek olan işlemlerde uygulanacak olan veri kurtarma hizmetleri hakkında detaylı bilginin alınacağı firma desteğini edinmek için ise GOLD DATA Veri Kurtarma firmamızdan yararlanabilirsiniz.

Veri Kaybı Sonrasında Ne Yapılmalı?

Cihazınızda oluşan arıza ya da buna benzer durumlarda verilerinize ulaşamadığınız durumda cihazı ısrar ile açmaya çalışmak ya da buna bağlı olarak farklı işlemler yapmak verilerinizin tamamen kaybolmasına sebep olabilir.

Harddisk veri kurtarma işlemlerinde uzman ve deneyimli bir firmadan destek almanız önemli bir detay olmak ile beraber mutlaka garantili hizmete yer açmanız önerilir. Bu aşamada ise kaliteli ve garantili hizmet seçimlerinizde GOLD DATA Veri Kurtarma hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Veri Kurtarma Hizmet Seçimi

Veri kurtarma hizmetleri cihazınızda oluşan arıza, hasar durumlarında verilerin geri döndürülmesi için edinilir. Bu işlemlerde gerçekleştirilecek olan veri kurtarma çalışmasında cihaza alınan hasar ya da arıza durumu da etkili olur.

Verilerin geri döndürülmesi için edinilecek olan hizmetlerde uzman ve deneyimli ekipten destek alınması verilerinizin geri dönüşü için avantaj yaratır. Bunun yanı sıra kurtarma işleminin yapılmasının mümkün olduğu durumlarda uygulama yapılmadan önce kurtarma maliyeti ile ilgili bilgilendirilmeseniz de gerekir. Böylelikle verilerinizin değerine göre kurtarma işlemine yer verebilir ya da vazgeçebilirsiniz.

Veri Kurtarma İşleminde Nelere Dikkat Etmeli?

Disk veri kurtarma işlemlerinde cihazda gelişen hasar ya da arıza durumu oldukça önemlidir. Bazı hasarlar verilerin tamamen kaybedilmesine sebep olabilir. Özellikle işin ehli olmayan kişilerin verilerin kurtarılması için gerçekleştirecekleri uygulamalar sonrasında kurtarılması mümkün olan veriler bile tamamen silinebilir. Bu sebep ile veri kurtarma işleminde bu hizmeti edineceğiniz firmaya da dikkat etmeniz önerilir. Profesyonel destek sunan ekibimiz veri kurtarma işleminde sizlere çözüm önerililerinizi kısa sürede sunar.

Veri kurtarma işleminde cihazda arıza oluşması sonrasında enerjinin kesilmesi oldukça önemlidir. Bilgisayarı tekrardan açmaya çalışma, çeşitli veri kurtarma programlarını yüklemek ve bu işlemler hakkında bilgi sahibi olmadan uygulamaya yer vermek kaybın zor geri döndürülmesine ya da döndürülememesine etki edebilir. Bu sebep ile cihazda oluşan arıza, hasar ve buna benzer durumlarda cihaza müdahale etmeden veri kurtarma hizmetlerinden yararlanmanız avantajlı bir tercih olacaktır.

Tüm Dosyaları Geri Döndürmek Mümkün mü?

Verilerin saklandığı cihazda gelişen arıza durumlarda ya da alınan fiziksel hasar durumlardan verilerin geri döndürülmesi çoğu zaman mümkün olmaktadır. Bu işlemin yapılması aşamasında ise uzman ve deneyimli bir ekipten destek alınması son derece önemlidir. Uzman ve deneyim sahibi olmayan ekip tarafından hasar daha da büyüyerek verilerin tamamen kaybedilmesi durumu ile de karşılaşılabilmektedir.

Fiziksel Hasar Durumunda da Veriler Geri Döndürülebilir mi?

İş yaşamında ya da kişisel kullanıma sahip olan cihazınızda gerçekleşen arızalarda verilerin geri kurtarılması mümkün olmak ile beraber fiziksel hasar gören cihazda da bu işleme yer açılabiliyor. Görülen hasar durumuna göre işleme yer açılıp verilerin geri kazanılıp kazanılamayacağına dair olarak detaylı bilgiyi ise GOLD DATA Veri Kurtarma ekibinden alabilirsiniz.

Hasar Derecesi Veri Kurtarımında Önemli mi?

Cihazınıza kayıt ettiğiniz verilerin kaybolması ya da silinmesi durumunda verilerin geri döndürülmesi mümkündür. Bunun yanı sıra cihazda oluşan hasar durumu ise verilerin döndürülmesi konusunda önemli bir detaydır. Sabit sürücü de olan bilgilerin geri döndürülmesi hasar boyutuna göre zaman ve maliyet anlamına gelir. Bu sebep ile veri kaybı durumunda herhangi bir işlem yapmadan başvurunuzu yapmanız önerilir.

Veri Kurtarma İşlemi Ne Kadar Sürer?

Cihazınıza kayıt ettiğiniz verilerin kaybolması ya da yedeklediğiniz verilerde de sıkıntı yaşanma durumu ile karşılaşabilirsiniz. Bu durumda verilerin geri döndürülebilmesi için firmamızdan destek alabilirsiniz. Veri kurtarma işlemi cihazın aldığı hasara göre ver kurtarılacak olan verilerin çokluğuna göre değişim gösterebilmektedir. Tam olarak verilerin hangi dosya sistemi içinde olduğunuz bilmeniz ise işlemin daha hızlı olmasına destek olur. Bunun yanı sıra fiziksel hasar, virüs gibi farklı hasar durumları da farklı zaman içeriğine işaret eder.

Veri Kurtarma Fiyatları

Cihazınıza kayıt ettiğiniz iş ya da kişisel verileriniz zarar görebilir. Cihazda yaşanan fiziksel zarar, doğal afetler, elektrik ile ilgili yaşanan sorunlar, virüs gibi farklı sebepler ile oluşabilecek olan veri kayıplarında kurtarma işlemi gerçekleştirmesi için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Gerekli olan veri kurtarma işleminin gerçekleşme durumu, zamanı ve fiyatı ile ilgili olarak bilgi sunacak olan personelimiz bu bilgilendirme sonrasında onayınızı ister.

Verilerin kurtarılması işlemlerinde fiyatlandırma cihazda oluşan zarar verilere ulaşımda etkilidir. Bu ise fiyat konusunda maliyeti artıran ya da azaltan etki yapabilir. Kurtarılacak olan veriler ve maliyeti konusunda kararınızı vererek onay vermeniz beklenir. Onayınızı alan personel işlemi yapar ve verilerinin kurtarılmasını sağlar. Onay vermemeniz durumunda herhangi bir işlem yapılmaz.

Veri Kurtarma İşlemine Onay Vermeden Önce Hangi Detaya Dikkat Etmeli?

Cihazınızda oluşan arıza ya da hasar durumunda içinde kayıtlı olan verilere erişim sağlayamayabilirsiniz. Sizin için değerli olan verilerin geri getirilmesi için ise veri kurtarma hizmetinden yararlanmanız yeterlidir. Veri kurtarma hizmeti ile ilgili olarak firmamız ile iletişime geçerek gerekli işlemlerin yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Veri kurtarma işleminde uzman ekibimiz öncelikle verilerin kurtarılıp kurtarılamayacak olan bilgiyi edinir. Kurtarılması mümkün olan veriler ile ilgili çalışma yaparak kurtarılma işlemi yapılabiliyor ise maliyeti hakkında bilgilendirme yapar. Bu bilgilendirme de ekibimize onay verirken kurtarılacak olan veri ve maliyet arasından karar vermeniz önerilir. Bazı dosyaların geri döndürülmesi maliyetli olabilirken bazılarının kurtarılması ise daha kolay olduğu için maliyeti daha düşüktür. Bu sebep ile onayınızı vermeden önce bu detaya dikkat etmeniz önerilir.

Bilgisayardan Silinen Dosyalar Sabit Diskten Kurtarılabilir mi?

Bilgisayarlar birçok verinin kayıt edilmesine olanak sunan cihazlardır. Sabit diskiniz verilerinizi güvenli bir bicinde içinde saklama görevini yerine getirir. Hem iş yerlerinde kullanılan bilgisayarlar hem de kişisel kullanıma sahip olan bilgisayarlarda oluşan arıza, hasar, virüs bulaşması gibi durumlarda ise verilerinizin ulaşmanız mümkün olmayabilir. Bunun yanı sıra bilgisayardan yanlışlıkla silinen veri durumunda da bu bilgilere tekrar erişmek de kolaylıkla mümkün olmaz. Bu durumda ise veri kurtarma hizmetini edinerek verilerin geri döndürülmesi işlemine yer açabilirsiniz. Konusunda uzman ve deneyimli olan ekibimiz konu ile ilgili olarak size profesyonel desteği sunacaktır.

En İyi ve En Kaliteli Veri Kurtarma Hizmeti

Farklı birçok cihaz içine kayıt edilen veriler gerekli olduğu zaman çağrılarak işlemlerde ya da kişisel bilgiler içinde kullanılabiliyor. Günümüzde arşiv katkısı da sunması ile bilinen ve birçok dosyayı kayıt etme avantajını sunan cihazlar elektronik olmak ile beraber farklı sebeplerden dolayı arızalanabilir. Arızalanmalar kullanıma bağlı olarak ya da elektriksel bir probleme bağlı olarak gelişebildiği gibi, hasar görmesi, darbe alması, doğal afetler gibi sebeplerden dolayı da yaşanabilmektedir. Bunun yanı sıra virüs bulaşması da cihazda bulunan verilere erişimin engellenmesine sebep olabilir.

Cihazınızda ya da cihazlarınızda oluşan arıza, hasar ve buna benzer durumlarda verilerin geri döndürülmesi ya da kurtarılması için en iyi ve en kaliteli veri kurtarma hizmetini firmamızdan temin edebilirsiniz. Deneyimli ve konusunda uzman olan ekibimiz sorunun çözümlenmesi konusunda size profesyonel çözümleri sunar. Sizde bu hizmeti kaliteli seçim ile edinerek değerli olan verilerinize kavuşmak için firmamızdan destek alabilirsiniz.