icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Hemen herkesin kullandığı ve özellikle veri depolamada adeta imdadımıza yetişen harici hard diskler yüksek hafıza kapasiteleri ile dikkat çekiyor. Çok sayıda kişi özellikle önemli olan verilerini bu aygıtlarda saklamayı tercih ediyor. Ancak pek çok nedene bağlı olarak maalesef bu veriler silinebilir. Dolayısıyla harici harddisk veri kurtarma çalışmalarına her daim ihtiyaç duyulabilir. Peki, veriler neden silinir? 

Bunun birkaç farklı yanıtı var. Örneğin hard diskin düşmesi ve kırılması içerisindeki verilere erişimi imkansız kılabiliyor. Bu durumda profesyonel teknikler ile gerçekleştirilen harici harddisk veri kurtarma çalışmasının yapılması gerekiyor. Ancak bu noktada önemli bir bilgiyi sizlere aktaralım. Kırılan hard disk tamir dilmez. Sadece içerisindeki veriler kurtarılır, sağlam bir hard diske aktarılır.
 

Harici Hard Diskte Veriler Neden Silinir?

Verilerin silinmesinin bir diğer nedeni de yazılımında meydana gelebilecek basit sorunlar oluyor. Bir anlamda yazılımın bozulması, verilere ulaşmayı da engelleyebiliyor ya da verilerin silinmesi gibi bir sonuç doğurabiliyor. Aynı zamanda yazılımın virüs adlı kötü amaçlı yazılımlar nedeniyle bozulması gibi bir durum da söz konusudur. 

Kötü amaçlı yazılımlar hard diskin yazılımında bir sorun meydana getirmeden diskteki verilerin silinmesine neden olabiliyor. Bazı virüsler de verilerin uzantısını değiştiriyor ve şifreliyor. Bu durumda da yine veri kurtarma çalışmasının yapılması gerekiyor. Gold Data olarak harici hard disklerden başarılı bir şekilde veri kurtarma çalışması yapıyoruz. Bizimle iletişime geçin. 


RASTGELE