icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Veri kurtarma çalışmaları ile ilgili halk arasında  pek çok farklı yanlış bilgi dolaşıyor.  Bunlardan biri de hard diskten verinin kaç yıl önce silinmiş olursa olsun  kurtarılabileceğidir.  Öncelikle bilinmesi gereken veri kurtarma çalışmalarında başarının verinin ne zaman silindiği ile ilgili olmadığıdır. Bu nedenle hard diskten kaç yıl öncesine kadar veri kurtarılabilir sorusunun yanıtından ziyade silinen verinin üzerine yeni verinin yazılıp yazılmadığına bakılması gerekiyor.

Veri Kurtarmada Verinin Ne Zaman Silindiği Önemli mi?

Bir veri silindiğinde üzerine yeni bir veri yazılmamışsa aradan kaç yıl geçmiş olursa olsun  kurtarılabilir. Elbette verinin kurtarılması sadece üzerinden ne kadar zaman geçtiği ile ya da üzerine yeni verinin yazılıp yazılmadığı ile ilgili değildir.  Aynı zamanda veri kurtarma çalışmasının profesyonel bir ekip tarafından yapılması da gerekiyor. Amatör firmalardan çok yüksek oranlarda başarı beklememek gerekiyor. Ancak profesyonel bir veri kurtarma firmasını tercih etmeniz durumunda verinin kurtarılabilme olasılığı çok daha yüksek olacaktır.

Şayet silinen eski verinin üzerine yeni bir veri yazıldıysa  bu durumda kurtarılması pek mümkün olmaz.  Üstelik eski veriniz sürülmesinin üzerinden sadece birkaç saniye geçmesi bile verinin kurtarılabilme olasılığında bir değişime neden olmaz.  Dolayısıyla hard diskten kaç yıl önce silinmiş veriler kurtarılabilir sorusu bu noktada önemini kaybediyor. Verinin kurtarılmasının ne zaman silindiği ile hiçbir alakası olmadığını belirtmek lazım.

Veri Kurtarmada Doğru Adres: Gold Data

Veri kurtarma çalışmalarında tercihinizi her daim firmamızdan yana kullanabilirsiniz. Cihaz ve aygıtlarda, her marka ve model üzerinde bir kurtarma çalışması yapıyor ve kısa sürede verilerinizi tarafınıza ulaştırıyoruz. Uzun yıllardır veri kurtarma alanında sunduğumuz hizmetler kapsamında sizin için de hard diskten veri kurtarma çalışması yapabiliriz.  Daha detaylı bilgi almak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.