icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Harici hard diskler çeşitli durumlarda yazılımları ile ilgili bazı sorunlar yaşanmasına neden olabiliyor. Veri saklama ya da veri taşıma için sık bir şekilde kullanılan harici hard disklerde bu gibi durumlarda kullanıcıların ilk yöntemi biçimlendirme işleminin yapılması oluyor. Bu durumda da tahmin edebileceğiniz gibi biçimlendirilmiş hdd veri kurtarma çalışmasının yapılması gerekebiliyor. 

İtina ile gerçekleştirilmesi gereken biçimlendirilmiş hdd veri kurtarma çalışmalarında verilerin dosya uzantılarının değişmiş olması gibi çeşitli sorunlar ile karşılaşıldığı da biliniyor. Bu nedenle veri kaybının en az olacağı ya da veri kaybının olmayacağı şekilde bir kurtarma çalışmasının programlanması gerekiyor. Profesyonel bir yaklaşım ile yapılacak analiz sonrasında bu mümkün olabilir.

 

Biçimlendirme Sonrası Hard Disk Veri Kurtarma

Öncelikle bu konuda bilgisayar kullanıcılarına bir uyarıda bulunmak gerekiyor. Hard diskinizi herhangi bir nedenle biçimlendirmeniz halinde elbette verilere ulaşımınız olmayacaktır. Bu verileri geri getirdiği iddia edilen ve internetten gelişigüzel bir şekilde indirdiğiniz programların verilerinize ciddi zararlar verebileceğini unutmayın. 

Bu yazılımlar arasında gerçekten etkili olabilecekler de mevcut olabilir. Fakat hangileri olduğunu tespit etmeniz ve yazılımı doğru şekilde kullanmanız gerekir ki işte bu noktada pek çok sorun yaşandığı da biliniyor. Sadece hard diskinize ya da verilere değil aynı zamanda bilgisayarınıza da çeşitli zararlar verebileceği için tercihinizi her daim en doğru yöntem olan profesyonel yardım almaktan yana kullanın. İletişim sayfamız üzerinden bizimle irtibata geçebilirsiniz.