icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Disk biçimlendir hatası, bilgisayarın diskinin biçimlendirilmesi veya yeniden biçimlendirilmek istemesi durumunda ortaya çıkmakta olan bir hata durumunu ifade etmektedir. Ortaya çıkan bu hatanın disk bölümünü veya dosya sistemini oluşturma işlemi sırasında bir takım nedenlere bağlı olarak ortaya çıkması söz konusu olmaktadır. Disk biçimlendirme hatası ile karşılaşılması durumunda Gold Data Veri Kurtarma firması ile iletişime geçerek etkin bir destek alabilirsiniz.


Disk Biçimlendirme Ne Demek?

Disk biçimlendirme işlemi veya format, kullanılan diskin daha kullanışlı bir hale getirilmesi için uygulanmakta olan bir işlem olarak bilinmektedir. Diskin kullanıma uygun bir hale getirilmesi için biçimlendirme işlemi gerçekleştirilmektedir. Uygulanan işlem ile bazı durumlarda disklerin biçimlenerek kullanıma uygun hale getirilmesi mümkün olmaktadır.

Bu işlem ise disk biçimlendirme işlemi olarak bilinmektedir. Yapılan disk biçimlendirme işleminin format ile yapılması durumunda disk üzerinde bulunan verilerde kaybolmaktadır. Ancak yapılan biçimlendirme işleminin amacı diskte yer alan bilgilerin ortadan kaldırılması değildir.

Disk Biçimlendirme İşlemi Diske Zarar Verir mi?

Uygulanacak olan biçimlendirme işleminin belirli aralıklarla yapılmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Biçimlendirme işlemi diske zarar veren bir işlem değildir. Ancak yapılacak olan disk biçimlendirme işlemiyle veri dosyalarının silineceğinin bilinmesi gerekmektedir. Disk biçimlendir hatası alındığı zaman diskin kullanılabilir bir hale getirilebilmesi için yapılması gereken bir işlemdir.

Uygulanan disk biçimlendirme işlemi bir güncelleme veya bakım işlemi olarak düşünülmemelidir. Yapılacak olan disk biçimlendirme işlemi herhangi bir zarar vermemektedir. Disk biçimlendirme işlemiyle ilgili olarak Gold Data Veri Kurtarma firması aracılığı ile hizmet almayı tercih edebilirsiniz.

Disk Biçimlendirme İşlemi Nedir?

Disk biçimlendirme işlemi yazılım ile ilgili yaşanan herhangi bir sıkıntı sonrasında yapılmaktadır. Genel olarak kullanımla ilgili bir sıkıntı oluşması durumunda disk biçimlendirme işlemi gerçekleştirilmektedir. İhtiyaca uygun şekilde yazılımla ilgili sorunun ortadan kaldırılması için biçimlendirme işlemi yapılmaktadır.

Uygulanacak olan disk biçimlendirme işleminin ise herhangi bir zararı olmadığını söylemek mümkün olmaktadır. Bilgisayarda ortaya çıkan ve çözülemeyen yazılım problemleri için biçimlendirme yönteminin kullanılması tercih edilmektedir. Sıklıkla karşılaşılan hataların çözümünde de biçimlendirme işleminin uygulanması tercih edilmektedir.

Disk biçimlendirme işlemi hem sabit diskler için hem de harici diskler için uygulanabilmekte olan bir işlemdir. Yaşanılan mevcut sorunun ortadan kaldırılabilmesi için biçimlendirme işleminin yapılması gerekmektedir. Uygulanan biçimlendirme işlemi sonrasında ise verilerin silineceği bilinmelidir.

Disk Biçimlendirme Hatası Çözümü

Disk biçimlendirme hatası, bilgisayar diskinin biçimlendirilmesini istediğiniz bir durumda meydana gelebilecek olan bir hatadır. Görülen bu hatanın disk bölümünü veya dosya sistemini oluşturma işlemi sırasında farklı nedenlerden dolayı ortaya çıkabileceğini söylemek mümkündür.

Disk biçimlendirme hatası çözümü için öncelikli olarak diskin doğru bir şekilde bağlandığından emin olmanız gerekmektedir. Ardından diskin denetim araçlarıyla kontrol edilmesi gerekir. Diski veri kurtarma yazılımıyla tarama yapılmalıdır. Son olarak ise biçimlendirme işleminin gerçekleşmesiyle silinen verilerin geri yüklenmesiyle sorunun çözüme kavuşturulması mümkün olmaktadır.

Diskin doğru bir şekilde bağlanmasıyla birlikte bağlantı hatasından kaynaklanan sorunların ortadan kaldırılması da mümkün olmaktadır. Bağlantıların sıkı bir şekilde oturduğundan ve diskin doğru bir şekilde bağlandığından emin olunması gerekmektedir. Diskin denetim araçlarını kullanarak kontrol edilmesiyle diskte bulunan olası hataların da tespit edilmesi sağlanmaktadır.

Disk Biçimlendirme İşlem

Disk biçimlendirme işleminin yapılması için Windows işletim sistemi kullanıcıların Denetim Masası veya Disk Yönetimi gibi sistem araçlarını kullanarak disk kontrolünü gerçekleştirmesi gerekmektedir. Diskinizde herhangi bir hata tespit edilmesi halinde ise araçlar sorunu otomatik olarak düzeltecektir.

Yapılan işlem sonrasında diski biçimlendirme hatasının düzeltilememesi halinde diski yeniden biçimlendirmeyi tercih edebilirsiniz. Uygulanan biçimlendirme işlemiyle diskin yeniden kullanılabilir hale getirilmesi mümkün olmaktadır. Ancak biçimlendirme işlemiyle disk içerisinde bulunan tüm verilerin silineceğinin de bilinmesi gerekmektedir.

Biçimlendirme işleminin gerçekleştirilmesi için Gold Data Veri Kurtarma firmasından hizmet alınarak diskin kurtarılması mümkün olabilmektedir. Yapılan disk biçimlendirmesinin veri kaybına neden olabileceği unutulmamalıdır.

Neden Disk Biçimlendirme Hatası Alıyorum?

Disk biçimlendirme hatasının dosya sistemini veya disk bölümünü oluşturma işlemi sırasında farklı nedenlere bağlı olarak ortaya çıkabilecek bir hata durumudur. Oluşan hata nasıl çözülür öğrenilmek istenmektedir.

Ortaya çıkan disk biçimlendirme hatasının giderilmesi için nasıl çözülür sorusunun cevabı; diski doğru bir şekilde bağlamak, veri kurtarma yazılımıyla tarama yapmak, disk denetim araçlarıyla kontrol etmek ve verileri geri yüklemek gibi adımlarla hataların çözüme kavuşturulması sağlanabilir.

Biçimlendirme İşlemi Sonrasında Verileri Kurtarmak

Disk biçimlendirme işleminin yapılmasıyla çeşitli verilerin silinmesi söz konusu olmaktadır. Dosya sisteminin oluşturulma işlemi sırasında çeşitli nedenlere bağlı olarak biçimlendirme hatası ortaya çıkabilmektedir. Veri kurtarma yazılımı kullanılmasıyla yapılan taramanın ardından verilerin kurtarılması mümkün olmaktadır. Silinen önemli verilerin kurtarılabilmesi için veri kurtarma yazılımının yapılması gerekmektedir.

Biçimlendirme sonrasında silinen berilerin kurtarılması mümkün olabilmektedir. Biçimlendirme sonrasında verileri kurtarmak isteyen kişilerin Gold Data Veri Kurtarma firmasıyla iletişime geçerek silinen verileri kurtarılmasını sağlamak mümkün olmaktadır.

Gold Data Veri Kurtarma firması uygun fiyat seçenekleri ile verilerinizi kurtarma garantisi vermektedir. Silinen verilerle ilgili olarak firma tarafından ücretsiz bir şekilde inceleme ve analiz işlemi gerçekleştirilmektedir.

Müşteriyi korumaya yönelik iş politikasıyla yüksek kalite standartlarında hizmet sunmaktadır. Gold Data Veri Kurtarma aracılığı ile silinen verilerin tekrar geri getirilmesi mümkün olmaktadır. Firma kurtaramadığı veriler için ise herhangi bir ücret talebinde bulunmamaktadır.

Veri Kurtarma Yazılımları Nelerdir?

Kullanılan çeşitli veri kurtarma yazılımları bulunmaktadır. Hem ücretli hem de ücretsiz olarak kullanılmakta olan veri kurtarma yazılımlarının bulunduğunu söylemek mümkün olmaktadır. En çok kullanılmakta olan veri kurtarma yazılımları arasında EaseUS data recovery wizard free, Test disk ve photo rec, recuva, glary undelete, Puran file recovery yer almaktadır.

Tercih edilmekte olan veri kurtarma yazılımlarının bazı durumlarda etkin bir şekilde sonuç vermemesi mümkün olabilmektedir. Böyle durumlarda veri kurtarma hizmeti alınması için alanında profesyonel bir firmadan hizmet alınması tavsiye edilmektedir. Gold Data Veri Kurtarma firmasından alınacak olan veri kurtarma hizmetinin %100 e yakın oranda başarıya sahip olduğunu söylemek mümkün olmaktadır.

Veri Kurtarma Hizmeti

Kullanıcılar genel olarak verileri kaybetmeden yedekleme seçeneğini değerlendirmemektedir. Kullanılan verilerin silinmesinin ardından kişinin depolama seçeneğini değerlendirmesi söz konusu olmaktadır. Silinen verilerin yedeğinin olmaması halinde ise önemli verilerin tekrar getirilebilmesi için veri kurtarma hizmeti alınabilir.

Karşılaşılabilecek olan her türlü depolama arızası ve veri kaybı olması durumunda %100 oranında başarıyla sonuçlanacak şekilde Gold Data Veri Kurtarma firmasından hizmet alınabilmektedir. Üstelik yüksek kalite standartlarına sahip olan firma tarafından tüm depolama cihazlarına uygun olacak şekilde analiz ve kurtarma hizmetleri verilmektedir.

Veri Kurtarma Süreci Nasıl İşler?

Veri kurtarma sürecinin internet sitesi üzerinden Gold Data Veri Kurtarma firmasının sitesine girerek kolay bir şekilde başlatılması mümkün olmaktadır. Veri kurtarma sürecinin her vaka için ayrı bir analiz işlemi ile gerçekleştirilmesi söz konusu olmaktadır.

Uzmanlar tarafından ilk olarak cihazda kurtarılabilecek olan verilerin tespiti gerçekleştirilir. Yapılan analiz işlemi sonrasında ise kurtarma işlemi için size uygun bir ücretlendirme sunulacaktır. Analiz sonucunun incelenerek onay verilmesi durumunda kurtarma işlemine başlanacaktır.

Gerçekleştirilen işlemlerin ardından ise belirtilen süre içerisinde dataların gönderilmesi mümkün olmaktadır. Gold Data Veri Kurtarma firması size uygun fiyat garantisi ile veri kurtarma hizmeti sunmaktadır.