icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Raid veri depolama tasarımları arasında en yaygın ve güvenli olarak kullanılan tekniklerden birisidir. Disklerin aralarındaki veri kopyalama ve paylaşıma açma gibi işlemlerin uygulanması için ekstradan sabit disk kullanması yöntemiyle çalışır. Böylelikle sabit diskinizin yükü azalacağı için performans artışı sağlanır ve verileriniz eş zamanlanmış şekilde raid veri depolama sayesinde yedeklenmiş olur.

Farklı diskler kullanılarak uygulanmasına rağmen verilerinizin bütünlüğü bozulmadan depolanır, toplam disk kapasiteniz artış gösterir. Bilgisayar işlemciniz farklı diskleri algılamak yerine yalnızca tek bir diski algılar, çünkü raid sistemleriyle diskleriniz birleştirilerek tek bir disk haline getirilir.

Depolama için raid yöntemlerini seçtiyseniz, özel olarak geliştirilen yazılımları ya da donanımları kullanmanız gereklidir. Hem donanımı hem de yazılımı bir araya getiren raid programları da mevcuttur.

Verilerinizi Güven Altında Tutarraid veri kurtarma

Sisteminizin herhangi bir sebepten dolayı arızalanması durumunda, önceden yüklü olan verilerinizi hızlı bir şekilde raid veri depolama sayesinde geriye alabilirsiniz. Ticari olarak veri depolama ihtiyacı olan şirketlere ekonomik olarak daha büyük bir katkı sağlarken, kişisel olarak tercih eden kullanıcılara da, verilerin geriye getirilmesi ve zamandan kazanılması gibi avantajlar sunar.

Raid, bilgisayarlarınızın virüslere karşı korunmasına ya da yüklediğiniz yazılımlardan kaynaklanan dolayı yaşadığınız performans düşüklüklerine herhangi bir katkıda bulunamaz. Yalnızca veri depolama ve verilerin güvenli bir şekilde depolanması amacıyla kullanılır.

Verilerinizi daha sağlıklı bir şekilde depolayarak raid sistemine geçmeyi düşünüyorsanız ya da kaybolan verilerinizi geri getirmek için profesyonel bir destek arıyorsanız Gold Data olarak sizlere bu konuda A’dan Z’ye tüm gerekli desteği en güvenilir şekilde veriyoruz.

Bir önceki yazımız olan hard disk nasıl çalışır yazımızda hard disklerin çalışma mekanikleri hakkında detaylı bilgiler sunduk.


RASTGELE