icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Çok önemli anların kaydedildiği dijital kameralarda da çeşitli nedenlere bağlı olarak veri kaybı meydana gelebiliyor. Kameranın fiziksel bir hasar alması en yaygın nedenler arasında yer alıyor. Aynı zamanda yazılımında meydana gelebilecek basit bir sorun dahi içerisindeki verilere erişimi kısıtlayabilir. Bazı durumlarda hafıza kartı aracılığı ile de dijital kameralara virüs bulaşabiliyor. Bu durumda dijital kameralardan veri kurtarma çalışmasının yapılması gerekir. 

Öncelikle dijital kameralardan veri kurtarma çalışması ile verilerin tamamının kurtarılacağına dair bir garanti verilmesi mümkün olmaz. Ancak veri kaybının nedenine bağlı olarak yapılan analiz çalışmasının ardından tahmini olarak verilerin ne kadarının kurtarılma olasılığını olduğu belirtilebilir. Tamamen tahmini bir bilgi olduğundan çalışmanın yapılmasını beklemek gerekir. 


Dijital Kameradan Veri Kurtarılır mı?

Bu gibi durumlarda dijital kameranın onarılmadığını da bilmenizde fayda var. Kameraların sadece içerisine bulunan verilerin kurtarılması için gerekli olan çalışma yapılır. Çok sayıda kişi kameranın onarıldığını da düşünce de onarım bambaşka bir hizmet alanıdır. Veri kurtarma merkezlerine başvurduğunuzda sadece mevcut verilerin kurtarılacağını bilmelisiniz. 

Şayet hasar almış olan bir kamera söz konusu ise onarım için tamirat yapan bir firmayı tercih etmeniz gerekiyor. Gold Data olarak her türlü dijital kamera marka ve modeli üzerinde veri kurtarma çalışması yapmaktayız. Sektörde edindiğimiz derin tecrübelerin ışığında en detaylı analizi gerçekleştiriyor ve en doğru veri kurtarma yöntemini seçerek gerekli çalışmayı başarıyla tamamlıyoruz.